Cerazette Emzirme Dönemi Doğum Kontrol Hapı

yummyum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2009
24
2
selam arkadaşlar
ben 3 ay önce doğum yaptım ve yaklaşık 2 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum. cerazette. yurt dışında yaşıyorum burada emziren annelere bu hapı öneriyorlar. sanırım türkiyede bu haptan yok.hapı içmeme rağmen ara kanamam oldu. ve sanırım bu hapı içtiğinde ilk 1 haftaiçinde ilişki sırasında ayrıca bir korunmaya ihtiyaç varmış bu doğru mudur?

:1shok:

ben de öyle duydum.hormon seviyesi düsük. hafif bir ilacmis.benim de kanamam olmustu 2. ay sonu ama sonra bir daha olmadi 6. ayin sonuna kadar. o da emzirmeyi biraktigim icin olmus olabilir.

dün doktora gittim . doktor herşey normal dedi. açıkçası ikinci bebeğin gelmesinden korkuyyordum. ultrasonda baktı bişey yok ded.
acaba çokmu erken sizce ultrasound ta görünmeme ihtimali olabilirmi bebeğin.

neden yeni bir bebekten süpheleniyorsunuz ki? benim de dogumdan 2 ay sonra oldu son ra bir de taa 6 ay sonra. demek olabiliyor bu tarz seyler.

cnm cerazette i kullandığın ilk 2 hafta ilişkiye girersen ayıretten korunman gerekiyormuş (condom vs.) ama biz bilmiyrduk. hamilemiyim şüphesi burdan geldi :)
ben doğumdan 40 gün sonra normal adet kanamalarıma döndüm. hamile kalmamam için engel yok yani. korkum bundan dı

Peki bu cerrazeete kilo aldiriyor mu? ben de yurt disindayim ve doktorum dogumdan sonra bunu verdi 10 gundur kanamam var ondan once adet kanamam da oldu.

selam arkadaşlar
ben 3 ay önce doğum yaptım ve yaklaşık 2 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum. cerazette. yurt dışında yaşıyorum burada emziren annelere bu hapı öneriyorlar. sanırım türkiyede bu haptan yok.hapı içmeme rağmen ara kanamam oldu. ve sanırım bu hapı içtiğinde ilk 1 haftaiçinde ilişki sırasında ayrıca bir korunmaya ihtiyaç varmış bu doğru mudur?

bende yurtdisinda yasiorum ve carezette kullaniyorum ve 1 ay korunmam gerektigini söyledi doktorrrr....

selam arkadaşlar

evet dogru ilk 2 hafta korunmamiz gerekio,,,vucut alisana kadar ilaclara

arkadaslar caresette kullanildigi zaman adet olunmamasi gerekiormus ama ben oldum vu 4 aydir kullaniorumm ayrica mide bulsntilsrim ve bas donmelerim var...acaba hamilemiyimmmm

kızlar ya istanbulda yaşıyorum nerden bulabilirim ben bu cerazetteyi daha tam gelmedi sanırım türkiyeye? doğumdan önce yasmin kullandım 2 yıl ve doğum yapalı 2 ay oldu hamile kalıcam korkusundan daha ilişkiye giremedim :KK17: alan bilen varsa hangi semt hangi eczane olursa olsun gidip alıcam :) varmı bilgisi olann??

kızlar ya istanbulda yaşıyorum nerden bulabilirim ben bu cerazetteyi daha tam gelmedi sanırım türkiyeye? doğumdan önce yasmin kullandım 2 yıl ve doğum yapalı 2 ay oldu hamile kalıcam korkusundan daha ilişkiye giremedim :KK17: alan bilen varsa hangi semt hangi eczane olursa olsun gidip alıcam :) varmı bilgisi olann??

canım bende dogum yapalı 8ay oldu drum gecen cmrtesı randevumda pko ıcn cerazette önerdı bende hemen ılk gırdıgım eczaneden aldım.sen bulabıldınmı barı?buarada ızmırdeyım

Son düzenleme:
canım bende dogum yapalı 8ay oldu drum gecen cmrtesı randevumda pko ıcn cerazette önerdı bende hemen ılk gırdıgım eczaneden aldım.sen bulabıldınmı barı?buarada ızmırdeyım

canım izmirde varmı bu ilaç hangi eczane yazabilirmisin bana çok acil lazım..

canım izmirde varmı bu ilaç hangi eczane yazabilirmisin bana çok acil lazım..

gec gördüm msjını ama almamıssan sana şöyle söyleyim eczane ismini hatırlamıyorum ama ızmırde bucada oturuyorum etrafımda hangı eczaneye sorduysam getırtebılırızde denıyor cıkarıp verende oluyor.ılk hastaneden kontrolden cıktıgımda bır eczaneye sormustum hemen cıkarmıslardı. hastane üçyolda ama dedıgım gıbı eczane ısmı ınan hatırlamıyorum. bence ızmırde her eczanede bulunuyor bu ılac senın bulundugun yerde neden yok anlamadım canım ya :44:

X