Aile içinde yapılan yemekli Nişan Törenine, çağrılmadığı için kızan tanıdıklar

combine

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
1.430
742
:kızıma nişan yaptım aile içinde 1.derece akraba ve bir kaç tanıdık arasında otelde yapılan dir davetti.düğün yapılacağı için fazla açılmadan yaptık.gelin görün ki bir çok kişi çağrılmadığı için küstü.mutlu olacağım günler stres yaşıyorum.ben mi yanlış yaptım yoksa karşımdaki kişiler mi anlayışsız siz ne dersiniz...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Bence hic SIKMAYIN caninizi...aile icinde yapilmis bir nisan töreni bu...tabikide en yakin akrabalar ve aileniz gibi gördügnüz tanidiklar olacak...kalkipta fatma teyzenin komsunu...halamin oglunun görümcesini cagiracak halim yok...:nazar:

Karsinizdaki insanlar anlaysiz bana göre...zaten dügünde cagirilacaklar..neden böyle tatsizlik cikarirlarki??:1closedeyes:

Bosverin...bu mutlu günlerinizi ne kendinize nede kiziniza zehir etmeyin...
Mutluluklar dilerim

Valla biz de öyle yaptık nişanımı küsecek birşey yok küsenlere de gücümüz o kadarına yetti dersiniz.

Bende işte bu şekilde düşünmüştüm bazı kan bağı olanlarıda yer uzak ve yaşlı oldukları için aslında onları düşündüğümden düğüne çağırırım diye davet etmemiştim neden böyle olur bu işler anlayamıyorum.teşekkür ederim canım...

Örf adetlerımızde nişan yapmak duyurmaktır derler,illa herkesi cagıracaksınız dıye bırsey yok...
Millete uymak için gelmedık bu dünyaya...
Yavrunuz mutlu mu,siz mutlu musunuz?
Bende olsam sizin gibi üzülürdüm ama en güzel günlerimi de heba etmezdim...

aile arasında demek ,ana baba kardeş yakınlarda teyze hala dayı amca varsa onlardır.bir de babaanne dede falan..ben böle biliyorum..neden başkalarını çağırasınız ki aile içinde olan şey için...
onlar otelde beleşe yemek yemek istedi herhalde

Inanin bu tür islerde her zaman böyle kirginliklar darginliklar oluyor....
Herkesin gönlünü yapmaniz mümkün degil...
Dügündede olacak..galiba böyle dügün dernek zamanlarinda biraz genis olmak lazim...fazla takmayin...:nazar:

Böyle şeyleri takıp mutluluğunuzu gölgelemeyin.
Her nişanda her düğünde bu tür mevzular açılır ve aylarca kapanmaz.Bırakın ne derlerse desinler,duymamazlıktan gelin.
Tebrik ederim bu arada.

Sıkmayın Canınızı,

Emin olun sadece sizde yaşanmıyor bu sorunlar...

Anlayışsızlık, başka bir şey değil...

"- Görüyor musun, Bizi adam yerine koyup çağırmadılar bile ! " derler... :)

"- Ayyy çok meraklıydım sanki , Çağırmazsa çağırmasın ! " derler ... :)

"- Amaaan, ben zaten gitmicektim ama insan hiç yoktan nezaketen söyler ! " derler... :)

Kendi aralarında böyle fitne fesat konuşup dururlar :)

Sonra gün gelir devran döner, kendileri nişan, söz vs. yaparlar;

"- Canım aile arası yaptık, Kırılma sakın, düğünde hep beraber olacağız " demeyi işte o zaman normal görürler...

Böyle şeyleri takıp mutluluğunuzu gölgelemeyin.
Her nişanda her düğünde bu tür mevzular açılır ve aylarca kapanmaz.Bırakın ne derlerse desinler,duymamazlıktan gelin.
Tebrik ederim bu arada.

teşekkür ederim canım...güzel bir nişandı fakat öncesinde zaten sorun yaşamış fakat atlatmıştık tam rahatladığımı düşünürken bazı laflar canımı sıktı desteğiniz için teşekkür ederim...asıl ben bu kişiler düğüne davet ettiğimde gelmezlerse o zaman daha çok üzüntü yaşarım çünkü hassas bir yapım varsenağlama.

bu sorunlarda her nişanda ve düğünde mutlaka çıkar yaaa sanki insanlar programlanmış gibi
ama sıkmayın canınızı soranlara sitem edenlere aile arasında yaptık,sadece 1.dereceden akrabaları çağırdık ama düğünümüze tabiki bekleriz deyin olsun bitsin
boşverin kızınızın ve sizin en güzel zamanlarınız bu konuya üzülmekle geçmesin
ayrıca hayırlı olsun

Öncelikle hayırlı olsun arkadaşım....
canınızı sıkmayın,sonuçta bütün sevenlerinizle
birlikte kutlayabileceğiniz düğün töreni de yapacaksınız sanırım...
eminim ki,tanıdıklarınız bu anlamda sizi üzmek istemezler,sadece bu mutlu gününüzde
yanınızda olmak,sizinle paylaşmak istemişler,
sizde güzelce anlatırsanız,düğünün de olacağını herkesin gönlünü almış olursunuz...
canınızı sıkmayın tekrar söylüyorum,bu mutluluğun tadını çıkarın ve çıkartın kızınızla...
sevgiler...

haklısınız
Sıkmayın Canınızı,

Emin olun sadece sizde yaşanmıyor bu sorunlar...

Anlayışsızlık, başka bir şey değil...

"- Görüyor musun, Bizi adam yerine koyup çağırmadılar bile ! " derler... :)

"- Ayyy çok meraklıydım sanki , Çağırmazsa çağırmasın ! " derler ... :)

"- Amaaan, ben zaten gitmicektim ama insan hiç yoktan nezaketen söyler ! " derler... :)

Kendi aralarında böyle fitne fesat konuşup dururlar :)

Sonra gün gelir devran döner, kendileri nişan, söz vs. yaparlar;

"- Canım aile arası yaptık, Kırılma sakın, düğünde hep beraber olacağız " demeyi işte o zaman normal görürler...

haklısınız hanımlar gönül kırmamaya çok dikkat ettiğimden sanırım böyle işler beni buluyor.:roflol:

:kızıma nişan yaptım aile içinde 1.derece akraba ve bir kaç tanıdık arasında otelde yapılan dir davetti.düğün yapılacağı için fazla açılmadan yaptık.gelin görün ki bir çok kişi çağrılmadığı için küstü.mutlu olacağım günler stres yaşıyorum.ben mi yanlış yaptım yoksa karşımdaki kişiler mi anlayışsız siz ne dersiniz...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

hiç canını sıkma canım..:teselli:
bence sen haklısın..
isteyen küssün,isteyen barışsın..
böylece dostlarını daha iyi tanıdın...
sakın ama sakın seni üzmelerine izin verme....
:1hug:

hiç canını sıkma canım..:teselli:
bence sen haklısın..
isteyen küssün,isteyen barışsın..
böylece dostlarını daha iyi tanıdın...
sakın ama sakın seni üzmelerine izin verme....
:1hug:

bu kadar kişi beni haklı bulduğuna göre yanlışta olan ben değilim demekki ...insanları kırmamak için hassas davranan bir insanımdır.Düşüncesizce davranışlar yapmamaya gayret ederim,ilk defa kız veriyorum ama demekki bu herkeste yaşanabiliyormuş...dilerim düğünde bu konuda fazla sıkıntı yaşamam....ilgine teşekkür ederim canım...yerimseniben

X