kızlar çok kilo aldım

Demekki yanlız değilim bu konuda bende aynı hatayı yaptım ve ilk 3 ayda mide bulantılarımdan dolayı çok şeker yedim ve 5 kilosunu ta o zaman aldım ilk hamilelik ve bilgisizlik şuan kaç aylık hamilesin canım sen Allah yardımcımız olsun ben doğumun zor olmasından çok korkuyorum

Evet yalnız değilsin ,bizim gibi çok kişi var.. ama ilk hamileliğin verdiği bir acemilik olsa gerek.. birde alınan kiloları önemsememek - ilk başlarda tabiki -

birde ben çok fazla önemsemedim kilo alımımı daha öncesinde de kortizon kullanımına bağlı olarak 86 kiloya çıkıp sonrasında 59 kiloya inmeyi başarmış biri olarak veririm kiloları hem bu kilolalar bebiş için dedim..

insan gebeliğin sonlarına doğru ne olacagını bilemediğinden yiyip içiyor fütursuzca :)

Ben son günlerimi sayıyorum bebişimin keyfini bekliyoruz ne zaman gelecek belli değil SAT a göre son tarih 29 mayıs...Şafak 14 ..

Allah herkesi bir avazda kurtarsın.

Zaten 75 kilo ile hamile kalmışsın, yani zaten kilon fazlaymış hamile kaldığında..

Valla arkadaşım çok aşmışsın 6 ayda 15 kilo ne demek, normali zaten 12-13 kilo..

Dikkat etsen bu kadar almazdın bence, biraz kendini rahatlatmak için böyle söylüyorsun şimdi.:)))))

Şimdi hadi hamileyim sorun değil dersin de sonradan o kiloları vermek kolay olmuyor..

Dikkat edebildiğin kadar dikkat et, bundan sonra en azından almamaya çalış..
Bu arada doktorum seni uyarmadı mı hiç?

Hamilelikte, doktorların diyet verdiğini bile duydum ben bazı gebelere..

Hayırlısı olsun, doğumdan sonra seni sıkı bir diyet dönemi bekliyor..

Aştığımın bende farkındayım ama bu bilerek olmadı anlatamıyorum galiba ben kilolarımı nasıl veremeyeceğimi değil şuan sadece doğumu düşünüyorum doğumdanda sonra açda dururum veririm o hiç problem değil yoksa ben görünüşümden memnunum hepsi bebeğim için hiç önemli değil kilolarımı veremeyeceğim diye bir kompleksim yok

Evet yalnız değilsin ,bizim gibi çok kişi var.. ama ilk hamileliğin verdiği bir acemilik olsa gerek.. birde alınan kiloları önemsememek - ilk başlarda tabiki -

birde ben çok fazla önemsemedim kilo alımımı daha öncesinde de kortizon kullanımına bağlı olarak 86 kiloya çıkıp sonrasında 59 kiloya inmeyi başarmış biri olarak veririm kiloları hem bu kilolalar bebiş için dedim..

insan gebeliğin sonlarına doğru ne olacagını bilemediğinden yiyip içiyor fütursuzca :)

Ben son günlerimi sayıyorum bebişimin keyfini bekliyoruz ne zaman gelecek belli değil SAT a göre son tarih 29 mayıs...Şafak 14 ..

Allah herkesi bir avazda kurtarsın.

Canım çok az kalmış Allah yardımcın olsun bende şu dönemi bir an önce atlatıp senin gibi gün saymaya başlasam ama daha çok var 2,5 ayım var daha zaman yaklaştıkça sanki hiç bitmeyecek gibi geliyor kilolarıda takma kafana verirsin çok mu zor yeterki doğumun sağlıklı geçsin doğumdan sonra haberlerini bekliyorum

abur cuburu bıraktım yediklerime dikkat ediyorum sadece çalıştığım için öğlenleri yiyecek bulmak zor oluyor bazen öğlenleri kaçırıyor olabilirim onun haricinde ekmek günde 2-3 dilimi geçmiyor makarna pilav yemiyorum hamile kalmadan önce daha çok yerdim bu kadar kilo almazdım kullandığım kan ilacından olabilirmi acaba diye düşünüyorum gyna ferro sanol ve elevit kullanıyorum doktora gyna ferro sanol kilo aldırırmı dedim güldü ve boşver sen onu dedi heralde ondanda kaynaklanıyor sizler kan ilacı kullanıyormusunuz

bende söylediğin ilaçları kullanıyorum,gyno yu günde 2 kez kullanıyorum....aynen senin gibi hamile kalmadan önce daha çok yerdim bende...ama ne olduysa şimdi şaşırıyorum....bende 13 kilo aldım 65 kiloyum şimdi.....o kadarda dikkat ediyorum inan akşam altıdan sonra ağzıma bişey atmıyorum,tatlı,pilav ekmek çok az yiyorum,genellikle meyve yiyorum ama sanırım hamilelikten olsa gerek çok yemesekte şişiyoruz....

kızlarrrr bende kılolu hamile kaldım cok mutsuzumm.167 cm boy kılo 70 1aylık hamileyımm bu yıl ders calıştıgım için kılo ladım tam verrken hamile kaldımm.cok korkuyorum ya asırı alırsam napıcammmm.neler yapmalıyımmm suan işe de başladım evd eolmaıdıgm içinnn fazla almam dıyorum zaten abur cuburda cok yemıyorum.koşu bandımda yürüyüş yapsam nasıl olur sizce.bana fikir verın lütfennnsenağlama

canım hamurişi pide gibi şeyleerden uzak dur ama kendini fazlada kasma benim doktorum hamileyken 30 kilo aldığını söylüyor banada dikkat et ama yinede ye diyet yapma doğumdan sonra verirsin nasaılsa diyor

sağol canımm yok cnmm hamur işi falan saten normaldede cok yapmıyorumm evlendım evlenelı almamıştım bu sene streslıyıdm ders calıştımm moral bozuklugundan almısım birde veremeden kaldımmm.inş. cok almam cnmmm cok teşekkür ederım sen ne kadarlık hamilesınnn 6haftalıkmı senle aynı sayılırız bende 5. haftaya girecegm bana göre 4 ama dra göre 5 .hafta.cuma kalp atısı için gidicez ıns duyarız

bende 35 haftalık hamileyim ve 11 kilo aldım moralim bozuluyor. çok gibi geliyor bana ama son haftalarda pek alınmıyormuş 36-37 den sonra

şuan 6 aylık hamileyim 15 kilo aldım ve 90 kiloyum inanamıyorum kendime daha 3 ayım var napıcam ben nasıl kilo almamı engelleyeceğim o kadar dikkat etmeme rağmen kilom hızla artıyor doğumdada çok zorlanmaktan korkuyorum

Canim ilk önce sunu diyeyim o ferro sanolden bende kullandim ama o kilo yapmiyor. Bence olan olmus ama bundan sonra dikkat etmen lazim cünkü hamilelik sekeri cikabilir bu kiloda. mesela 50 kiloyla hamile kalipta 30 kilo alsaydin cok fazla sorun olmayabilirdi. ama ne kadar kilo o kadar sorun iste:çok üzgünüm::çok üzgünüm: bende hamile kalmadan kiloluydum iki hamileligimdede 16 kilo aldim.Hele son aylarda insan cok kilo aliyor:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

bendede hamilelik sekeri ciktigi icin bunu seninle paylasmak istedim

Canim ilk önce sunu diyeyim o ferro sanolden bende kullandim ama o kilo yapmiyor. Bence olan olmus ama bundan sonra dikkat etmen lazim cünkü hamilelik sekeri cikabilir bu kiloda. mesela 50 kiloyla hamile kalipta 30 kilo alsaydin cok fazla sorun olmayabilirdi. ama ne kadar kilo o kadar sorun iste:çok üzgünüm::çok üzgünüm: bende hamile kalmadan kiloluydum iki hamileligimdede 16 kilo aldim.Hele son aylarda insan cok kilo aliyor:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

bendede hamilelik sekeri ciktigi icin bunu seninle paylasmak istedim

sağol canım bundan sonra inşallah almam daha fazla sık sık tartılıyorum 90 ı geçmemeye çalışıcam ama başarabilirmiyim bilmem aslında yaparım kilo almam ama bebeğe bir zararı olabilirmi acaba az yememim dikkat etmemin ondan endişeleniyorum şekerime 24 haftalıkken baktırdım normal çıktı bir kaç hafta sonra tekrar baktırıcam senin ne zaman ortaya çıkmıştı gebelik şekerin

25 haftalık hamileyim ve 8 kilo aldım,ama buna rağmen hamilelik şekeri yüksek çıktı,yani kiloda değil problem..Önemli olan bebeğin gelişimi,kilosunun normal olup olmaması..Ben de anemi var ve kan şurubu içiyorum günde 2 kez,hamile değilken de içiyordum,kilo aldırmadı hiç.bünyeden bünyeye değişiyor tabi ki..

Benimkide 24 haftalikta bakilmisti.
Ac karnina 96
ilactan bir saat sonra 199
iki saat sonra 136 cikmisti.
bende yedigime ictigime dikkat etmistim. kilolu insanlarin fazla kilo almamasi daha iyiymis doktorlar öyle derler. benim annemdede hamilelik sekeri cikmisti sonra yediklerine dikkat etti. Bütün hamileligi boyunca 6 kilo almisti

kizlar bu konuyu açtigimda 6 aylik hamileydim 90 kiloydum ve suan 7,5 aylik oldu ve hala 90 kiloyum bunu nasil basardim bilmiyorum bebegimin kilosuda iyi suan fazla kilo alanlar sikmayin caninizi ben çok kafama takmistim ve herkes aaa ne kadar kilo almissin filan demislerdi herkes çok biliyor ya
en fazla 3 kilo daha alirim heralde yani 17-18 kiloyla tamamlamis olucam hayirlisiyla hepimizi Allah kurtarsin kizlar çok sicaklarda baya zor oluyormus hamilelik

ben 20. haftamdayım elevit ve demir hapını ben de kullanıyorum ekstradan dr. kalsiyum ile magnezyum da vermişti habire ilaç alıyorum:) ama kilo alımım iyi, ilk 3 ay 1 kio aldım 49 ile başladım şu anda 53 kiloyum bana normal geldi kilom dr. da bir sorun yok dedi.
gün içinde öğünler haricinde acıkırsam meyve tüketiyorum ufak tefek dondurma çikolata kaçamaklarım benim de var cnm habire tatlı istiyor (oğluşum olcakmış) süt yoğurt ile ara öğünleri atlatmaya çalışıyorum. elevit bende de müthiç iştah açtı daha önce iştahsızdım (hamile kalmadan önce) şimdi habire yemek istiyorum ama meyvelerle idare ediyorum. yaz dönemine denk gelmemiz büyük şans, meyve bolluğu var çünkü. ekmek hemen hiç yemiyorum kahvaltıda iyi besleniyorum çay kahve içmiyorum bir tek akşamları (demir ilacını sabah aç alıyorum da ) açık ve limonlu bir bardak içiyorum o kadar. sigarayı da bıraktım 5 aydır içmiyorum ama bariz bir kilo artışım olmadı.

canım bende şuan 34+4 günlük hamileyim 7. aya kadar 8 kilo almıştım 7ay öyle ekmek yedimki o ay 4 kilo aldım ve doktor diyet verdi ekmek makarna pilav tadımlık dedi. ve ben bu ay sadece sabah kahvaltılarda ekmeğimi yedim pilav ve makarna fazla yememeye çalıştım ki çok severim ikisinide. bu ay kontrole gittim ve 1 kg almışım doktorum bu düzende devam et dedi fazla kilonun ne sana nede bebeğine faydası olmaz doğumda zorlanırsın dedi. hamielyim diye fazla yemenin bi anlam ı yok bebek alacağı besini sizden alır dedi ve şuan 13 kilo aldım toplamda. şafak 37

kızlar 20+4 günlük hamileyim ama 8 kilo almışım moralim çok bozuluyor sizce çok mu fazla 1 ara hamur işi canım felaket istedi kendimi frenkeyemedim şimdide onun acısını çekiyorum

21. haftama girdim bende kilo alımı bunye ile alakalı bence ben cok kilo alacagımı düşünüyordum suana kadar 1 kilo aldım
doktorum yasakladı banada kilo alımını 58 ile hamile kaldım 59 kiloyum bakalım cuma gunu gidince ne diyecek cok merak ediyorum
3.kutu gyno ferro sanol kullanıyorum bende kilo yapmadı ama bazılarına gercekten yarıyor

bazı insanlar kiloyu birden alıyor bazılarıda yavas yavas
kilo normal ise zaten doktorlar 10 12 kiloya kadar normal goruyor ve bu kilolar dogumda sonra bikaç ay içinde veriliyor

cokta takılmamak lazım

arkadaşlar bende 19 haftalığım 7 kilo aldım şimdiğe kadar.66 kiloyum şuan. dr um bana hiç bişi yasaklamadı. bi arkadaşıma dondurma ekmek makarna pilav yasak demiş dr u. 61 kilo oda. ben fazlamı gidiyorum acaba dr yasaklamadı ama yinede sanki çok aldım gibi :KK43:(

ben 14.haftamdayım 12.haftada gittim 3 kilo almışım doktorum çok aldıgımı söyledi.sigarayıda bıraktım onunda etkisi vardır mutlaka.dikkat etmeye çalışıyorum.bakalım doğuma kadar kaç kilo alırımfisfisfis

X