kızlar çok kilo aldım

kardelencicegi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2008
208
2
42
şuan 6 aylık hamileyim 15 kilo aldım ve 90 kiloyum inanamıyorum kendime daha 3 ayım var napıcam ben nasıl kilo almamı engelleyeceğim o kadar dikkat etmeme rağmen kilom hızla artıyor doğumdada çok zorlanmaktan korkuyorum

canim benim ne kadar kafana takarsan almim dersen o kadar kilo alirsin az rahat davran yediklerine bi bak abur cubur yeme bol su ic hem doktoruna danismadinmi bisey demedimi bende tam tersi 25 gunum kaldi doguma 9 kilo almisim endiseliyim ki cocuk kilo aldimi almadimi diye...yoksa basda bende cok korkuyodum kiloluyum kilo almak istemiyorum diye...bi doktoruna danis allah saglikli dogumlar nasib etsin insallah tamamini erdirsin...

canım ya cok almıssın.ekmek makarna pılav tatlı yasak degılmı.bana sımdıden yasakladı doktorum.daha 5 haftalık olmama ragmen kılom da 55 yanı.doktorum bırsey demıyormu?

bende çok hızlı kilo alanlardanım 31 haftalık hamileyim 15 kilo almışım 69 ile başladım şuanda 84 kiloyum
ekmek yemiyorum, şerbetli tatlı yemiyorum hafta 1 çikolata yiyorum sürekli yürüyorum ama yinede kilo alıyorum sanırım birz bünye ile alakalı bide sigarayı bırakınca ister istemez kilo alınıyor

abur cuburu bıraktım yediklerime dikkat ediyorum sadece çalıştığım için öğlenleri yiyecek bulmak zor oluyor bazen öğlenleri kaçırıyor olabilirim onun haricinde ekmek günde 2-3 dilimi geçmiyor makarna pilav yemiyorum hamile kalmadan önce daha çok yerdim bu kadar kilo almazdım kullandığım kan ilacından olabilirmi acaba diye düşünüyorum gyna ferro sanol ve elevit kullanıyorum doktora gyna ferro sanol kilo aldırırmı dedim güldü ve boşver sen onu dedi heralde ondanda kaynaklanıyor sizler kan ilacı kullanıyormusunuz

canım artık olan olmus sımdı bırazdaha dıkkatlı beslenırsın bırcok kılolu bayan var dogum yapıp saglıklı bebegını kucagına alan kıloyu kafaya takıp yemen gereken yıyeceklerden de vazgecme eşimin ablası da cok kılolu ona ragmen normal dogum yapmıs sımdı 2.ye hamıle normal dogum dusunuyor sıkıntı etme bebegın hısseder :) inş cumlemızın kolay dogum olur ve saglıklı bebeklerımız olur :)

bnm bi ablam 31 kilo diğeri 30 kilo kilo aldı
çokta güzel kilolarını verdiler 6 ay içinde doğumdan snra
korkmaa bişey olmaz:)

yani daha yavaş gitmelisin bütün hamileliğin boyunca alman gereken kiloların hepsini almışşın dedi elevit ve gyna ferro sanol kullanıyordum eleviti kullanma iştahını açıyor dedi kan şekerim çok düşük çıktı şeker yüklemesinden önce 60 şeker yüklemesi yapıldığını halde sonucu 77 çıktı tabi kan şekerim düşük çıkmasınında etkisi var

sağolun kızlar biraz içimi rahatlattınız benim korkum doğumun zor olması yoksa kiloyu verememekten korkmuyorum bide ben ilk 3 aydada çok kilo aldım çünkü mide bulantılarım için çok şeker yedim
life city cim 30 kilo aldı ablalarım yazmışsın ablaların çok mu zayıftı

var ya eleviti bilemem ama kan hapı kesinlikle aldırıyor.ben de kan hapına başlayana kadar her ay 1 kg alıyordum.ne zaman başladım aydaa3 kıloya falan çıktı.35.haftamdayım 17 kg aldım ben de.ama gene de dr a danış.çünkü kılolu hamıle kalanlar daha az alıyor dıye bılıyorum.,senın kı fazla olmuş gerçekten daha 3 ayın var,ben 54 ile kalmıştım 71 oldum şimdi.

bende kilolu hamile kalanlardanım 84 kilo ile hamile kaldım şimdi 88 kiloyum 19 haftalıkda hamileyim dr 13 kilo ile biticek diye kesin son soktayı koydu korkumdan azıma bişy atarken düşünerek yiyiyorum birde kilodan dolayı normal dogum zor olabilir sezaryanla alabilirz dedi gerçekden alakası varmı kilolu olup normal doguran yokmu

bende şeker yüksek çıktığı için dr um diyet uygulamıştı bana. ama ben hiçbir ilaç ve vitamini kullanmadım.toplam 16 kiloyla tamamladım hamileliği.
tatlı , hamurişi, kızartma , abur cubur yemiyordum.sebze meyveağırlıklı beslniyordum.neyseki önümüz yaz çeşit çeşit meyve çıkıyor. dondurma bile yeme diyordu dr um ama ben arada kaçamaklar yaptım tabii.
belki bunalrı uygularsan yardımı olur.

bn 8 ayımdayım 9 kılo aldım...son ay 1 kılo bıle almmmışım..bnm kaadar cuku yıyen..dondrma yıyen yoktur...hareket cok edyom amaa..hreket sart..illakı verrsın üzulme..bbsın saglıklı olsunda...:eek:

kızlar bende 167 cm bıoyundayımm buy ıl evdeydım kılo aldım 73 dum veryrdum işte hamile kaldım 70 ile suan 1 aylık hamileyım 70 kgyım cok korkuyorum ama işe başladım artık harektesızlıkten almıştımmm kıloyuda yaa cok canım sıkılıyor ıns almam çalışacagım içi
n birde abur cubur yemem zaten normaldede .nelere dıkkat etmelıyım ..sizce cokmu kılolu kalmısım

bende 71 ile hamile kaldım ama ilk başlarda gereksiz yere çok yedim bulantıları bastırmak için sakın siz böyle yapmayın çünkü bebeğe asla gitmiyor yediklerimiz.. . birde benim hızla kilo aldığım ilk başlarda elevit içiyordum iştah açıyordu doktorum kesti ilacı...kan ilaçlarıda bi şekilde kilo aldırıyo ama içmek zorundayım çünkü kansızlık var bende..

sonradan akıllandım kilo alımım normale döndü ama baştan aldım bi kere 7-8 kilo boş yere..

Zaten en son ay müthiş bir hızla kilo alıyorsunuz , ondan dolayı biraz dikkat , benim gibi 18 kilo almayın derim :)

Son düzenleme:
bende 71 ile hamile kaldım ama ilk başlarda gereksiz yere çok yedim bulantıları bastırmak için sakın siz böyle yapmayın çünkü bebeğe asla gitmiyor yediklerimiz.. . birde benim hızla kilo aldığım ilk başlarda elevit içiyordum iştah açıyordu doktorum kesti ilacı...kan ilaçlarıda bi şekilde kilo aldırıyo ama içmek zorundayım çünkü kansızlık var bende..

sonradan akıllandım kilo alımım normale döndü ama baştan aldım bi kere 7-8 kilo boş yere..

Zaten en son ay müthiş bir hızla kilo alıyorsunuz , ondan dolayı biraz dikkat , benim gibi 18 kilo almayın derim :)

Demekki yanlız değilim bu konuda bende aynı hatayı yaptım ve ilk 3 ayda mide bulantılarımdan dolayı çok şeker yedim ve 5 kilosunu ta o zaman aldım ilk hamilelik ve bilgisizlik şuan kaç aylık hamilesin canım sen Allah yardımcımız olsun ben doğumun zor olmasından çok korkuyorum

Zaten 75 kilo ile hamile kalmışsın, yani zaten kilon fazlaymış hamile kaldığında..

Valla arkadaşım çok aşmışsın 6 ayda 15 kilo ne demek, normali zaten 12-13 kilo..

Dikkat etsen bu kadar almazdın bence, biraz kendini rahatlatmak için böyle söylüyorsun şimdi.:)))))

Şimdi hadi hamileyim sorun değil dersin de sonradan o kiloları vermek kolay olmuyor..

Dikkat edebildiğin kadar dikkat et, bundan sonra en azından almamaya çalış..
Bu arada doktorum seni uyarmadı mı hiç?

Hamilelikte, doktorların diyet verdiğini bile duydum ben bazı gebelere..

Hayırlısı olsun, doğumdan sonra seni sıkı bir diyet dönemi bekliyor..

bende ilk aylar mide bulantılarım yüzünden sadece karbonhidratlarla beslendim ekmek yoğurt makarna pilav başka hiç bişeyi midem almıyordu su bile içemiyordum mide bulantılarımı bastırsın diye sürekli şeker ve büsküvi atıştırıyordum sürekli yatıyordum 69 ile başladım ilk 3 ayımı bitirdiğimde 76 olmuştum şuanda 31 haftalık oldum 85 kiloyum
benim en büyük avantajım boyum 1.77 o yüzden kimse benim 85 kilo olduğuma inanmıyor şimdi yediklerime dikkat ediyorum ama olan oldu... olsun hiç umursamıyorum ben kilolarımı kızım sağlıkla doğsunda kilolar verilir:))

X