Saç Rengi ve Saç Boyama siyah saçı evde açmak için ne önerirsiniz.....

saçlarım açık kumraldı. üzerine koyu kestane boyattım ama siyah gibi bişey oldu. yani mavi siyah değil ama bu da siyah duruyor. akıtmak için kabartma tozu denedim, saç diplerini falan yakıyor, bekletemedim ben kafamda. beyaz sabun deniyorum, ilk kereden itibaren etki etmeye başlıyor. özellikle alttaki renk açıksa direk görüyorsun açılmaya başladığını ama yavaş yavaş tabii

kızlar bende saçıma yeni röfle yaptırdım ama çok açık oldu hoşuma gitmedi bugün kumral aldım boyadım.şimdide istediğimden çok koyu oldu.bende sizlerin önerilerinizle kabartma tozunu sulandırıp sürdüm bekliyorum şuan inşallah akar boya.

nasıl oldu canım işe yaradımı??

melisss beyaz sapunn v e kepek şampuanıı kulann gün aşırı şaçı yıkaaa açılırr akar boyaaa

saçlarım siyahtı kestaneye boyadım bi kaç gün sonra da 2 açıcı sürdüm dün çok az bi sarı boya sürdüm sapsarı oldu akşam iş çıkışı sarı boya alıcam inşallah:KK53:

gebze center avm de en alt katta ross.. diye yer var boyalar var cok iyi isimlerine bakma arkadaşlardan yardım istersen 50 60 a cıkarrsın canım :KK60:

Ben de bir kaç sene önce kızılı kapatmak için siyah boyamıştım. Ama onu akıtmak istedim tekrar daha açık renklere boyayabilmek için. Sürekli iki günde bir saçıma maske uyguladım ve 6-8 ay içersinde boyadın eser kalmadı ki bir de üstüne kızıl boyadım ve hala kızıl. Ayrıca uçlarından aldırman da boyalı kısmın yok olması açısından bir artı sağlayacaktır.

Uyguladığım maske şu:

- 2 yemek kaşığı bal
- 2 yemek kaşığı zeytin yağı
- 2 yemek kaşığı elma sirkesi
- 1 yemek kaşığı limon suyu
- 1 yumurta (sarısı da beyazı da karışıma konacak)

Bunları karıştırıp iki saat saçında bekletip yıkıyorsun. Ayrıca son durulama suyu olarak da elma sirkesi ve su karışımı kullanmayı unutma. Bu karışımdaki her bir malzeme saç üzerindeki boya pigmentlerini koparıp almada benim çok işime yaradı.

Kepek şampuanı da boya soldurmada işe yarar. Bu karışımı uyguladıktan sonra durulamak için iyi bir kepek şampuanıyla 2-3 kere saçını yıkayabilirsin.

ben sacımı siyahtan kurtulmak için oryalle actırdım 1 sene sonra dayanamadım salak gibi gittim yine siyaha boyadım şimdi su paletteyi denemek istiyorum ama zeminde oryal var sonucta acaba cok yıpranır mı sacım bu sekilde deneyen arkadaşlar varsa yardım edin lütfen

aynen bende senin gibi yaptım şimdi tekrar siyah mı boyasam değiştirsem mi bilmiyorumm :/

boya silici kullanabilirsin. Örneğin ben biocarin markasını denedim memnun kaldım .. boyayı akıtıyor ve saçını yıpratmıyor çünkü saç açıcı değil.

Benim de saçlarım siyah her nekadar başka renkler kullansamda bir türlü gitmedi diplerim 6 cm kadar rengi açık ama diğer yerleri kop koyu Kabartma tozuyla bende denedim biraz aktı ama saçı kazık gibi yapıyor bütün kuaförler ayrı birşey söylüyor yinede garanti vermiyor yinede denicem 120 tl arası istiyorlar genelde ama ben tanıdık biryer buldum 45 tl halledicem ama saçlarım yarısını kestimek zorundayım evde kendim yapmaya risk cesaretim yok lanet olsası siyah gitmiyor 1 yıldır kurtulamadım psikolojim bozuldu artık daha önceden saçlarımı komple biryerde boyadım aptal kuför yüüzne saçlarım simsiyah oldu 1 yıldır kurtulamadım siyah gitmiyor eski sarı röfleli saçlarımı özledim doğrusu siz siz olun siyah saça özenmeyin bu hafta kuförde denicem umarım kurtulurum

Kabartma tozuyla ben baya akıttım kızlar ilk önce bir kabın içine 2 paket kabartma tozunu koydum su ekledim saçıma yedirdim bu şekilde yarım saat bekledim sonra nasıl akto o simsiyah renk anlatamam kızlar deneyin sizde[/QU

benim ust kisimlari ac kahferengi alt kisimlari koyu kahfe sac rengini akitip aciyormu ilk kulanimda fark oluyormu kabartma tozuna sadece su koyorsun degilmi sonra normal sekildemi sacini daldirip biraz suyunu SIKIP bekliyoruz 1saat?

merhaba kızlar, yaklaşık 2 yıldır saçlarım siyah...bir heves siyaha boyatmıştım ama sonradan çok sıkıldım siyah saç hatları çok sert gösteriyor, uçlardan sürekli kestirsem de diplerden beyaz çıktığı için maalesef yine koyu kahve tonlara boyayarak siyahı uzatmaya çalışıyordum ama tüm koyu kahve boyalarda siyah gibi duruyor.. 2 senem cesaretsiz ve mutsuz geçti :KK43:beyaz sabun mu denemedim, bakım yağları mı sürmedim aksın diye ama sonuç sıfır... dün artık yeter diyerek bir cesaret kuaföre gittim, oriyal kullanılsın istemiyordum ama gördüm ki başka kurtuluşum yok... aylardır oriyal ile ilgili yazıları okudum, uzman tv den açıklamaları izledim... kuaför 30 volüm oriyal kullandı, yaklaşık 20 dakika içinde saçlarım çok güzel açıldı ve inanın 1 tel dahi kopmadı, şu an fındık kabuğu saçlarımla yazıyorum size. lütfen korkmayın, eğer daha önce oriyal yaptırmadıysanız saçı çok yıpratmazmış, ki benim saçlarım çok ince tellidir.. iinanın korkulacak gibi değilmiş, 2 yıl boşa beklemişim... ben de burada yazılanları sürekli okuduğum için belki bir başka arkadaşımıza moral ve cesaret olur dedim

kızlar hiç beyaz sabun kuaför felan uğraşmayın.saçınızı siyaha boyadıysanız o saçı açmak için kesinle zarar görück nasıl mı sabunla yıkaya yıkaya saçın ph derecesini bozucaksınız ondan sora saçınız hemen yağlanıcak.kuaföre gidip oryalle açtırcaksınız e oryal bu lastik gibi yapcak saçı.

ben gittim kolestonun röfle setini aldım.içinde röfle pudrası ve oksidanı war karışımı hazırlıyıp saçıma boya yapar gibi uyguladım.bi 50 ddk fln bekledim saçım sarıyla turuncu karışımı bi renk oldu.çok yıprancak die çok krktm ama nerdeyse hiç yıpranmadı sora üstüne kahve boya aldım boyadım ve hoş bi kumral oldu
.aralarda hafif sarımsı bakır saçlar oldu ama çok hoş durdu. deneyin sadece biras kuruma oluo o kadar.bide röfle pudrasını yaptıktan sora kesinlikle açık boyaları tercih etmeyin ya kahve yada koyu kahve alın.zamanla açıldıkça kumrala dönüo.ben yapalı 1 hafta felan oldu yıkya yıkaya açıldı baya açık kumral oldu nerdeyse

ben yarınkolestonun acıcısını alacagım sacım sıhay ama bal kopugu ıstıyom bakalım ısallah acılırda guzel bır renk tuttururum ılkdefa acık bır renk kullanacagım ustelık esmerım

beyaz sabun sacı acmaz canım sen dogal yollla acmak ıstersen papatya kaynat sogusun sacına sur guneste gez 1 saat kaar cok guzel acılıyor ama bende hep mavı sıyah kullandım 10yıldır fakat cok sılkıldım yarın kolestonun rofle setını alacagım bakalım guzel olursa resım atarım ama senın yuzune kızıl hıc gıtmez sakın yapma kızıl acık kahve yap

selam arkadaşlar saçlarımı 7 8 ay önce siyaha boyadım ama şimdi çok sıkıldım saçlarımda oldukca uzun 15 cm falan saçım uzadı kumral kendı saçım.....35 cm falanda boya simsiyah çok kötü gözüküyor kuaföre gittim saçımı açmak için 120 tl istedi ee o kadarda vermek istemiyorum evde nasıl açabilirim yada siyah boyayı nasıl akıtabilirim fikri olan yada saçını evde açmış olan varsa lütfen yorumlarınızı yardımlarınızı bekliyorum

sen hıc sacını yakma benımde sıyah sacım 10 yıldır ama yarın gıdıp kolestonun rofle setını alacagım tavsıye ederım o kuaforde abartmıs ıyıce sac acmak basıt bırsey neden bukadar cok ıstedı bılmıyorum burda 40 a acıp boyuyorlar dedıgım gıbı ben yarın alıcam acıcam sacımı sıyah sacımı acarsa sana da yazarım

ben de 1 yıl siyah kullandım...sonra 10 ay hiç boya sürmedim saçıma ve geçen hafta palette sonbahar kızılına boyadım...sonuç felaket oldu.10 ay geçmesine rağmen siyah saçlarım hiç akmamış gibi kızıl tutmadı buna rağmen dipten uzayan saçım kırmızı oldu :KK43: şimdi palettenin açıcısını aldım sadece siyah kısmına uygulayıp saçımı açmayı düşünüyorum ama biraz daha bekleyip saçım dinlensin istiyorum... saçlarımın yarısına uygulayacağım için sadece 1 kutu aldım ama kızıla bulaşmadan siyah kısımlarına nasıl uygulayacağımı da bilmiyorum..açıkcası biraz tırsıyorum!

kızlar palette açıcıyla saçımı açacağım ama daha önce yapanlar yardım ederse sevinirim... saçımın yarısı kızıl yarısı siyah o yüzden sadece siyah kısmını açacağım...1 paket yeterli mi? bir de içinde tozdan 2 paket var ikisini de kullanacak mıyız?

evet o iki pakette kullanman gerek siyahtan acıcaksın cünkü dikkat et uygularken kırmızı kısımlara gelmesin sarı olur oralar da.. kac kutu kullanacağın sacın uzunluğuna ve gürlüğüne göre değişir ama dengeli bi renge ulaşmak icin bol bol kullanmanız gerek her yerini eşit şekilde acmak icin..

saçlarım omuzlarımdan 4-5 parmak daha aşağıda ancak çok ince telli ve hacimsiz... kırmızı kulak arkasına kadar olan kısımda.. biraz korkuyorum açıkcası kendim ilk defa açma işlemi uygulayacağım... kırmızı kısımlara getirmeden yapabilirim umarım :18:

X