Premature Bebekler Prematüre annelerin psikolojik durumu

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
prematüre annişleriii günaydın sağlık mutluluk ve huzur bebişlerinizin olsun güç kuvvet yanınızda hepsizinle varolsun herşey çok daha güzel bugün ve yarın neler getirecek hayat bizlere bekleyip umutla enerjilerimizi toplayalım.:)))

günaydın canım..a.s. çok motive edici bir başlangınç oldu:dance: günümüz ve geleceğimiz aydın olsun..:1hug::enbuyukkk:

amin kızlar hakkımızda hayırlısı olsun bu arada tünaydın:)benım kızı sabah doğurunca geri yattık 10,30 a kadar uyuduk uyandık ilaç mama alt temizliği derken bu saart oldu biraz konuşduk eğlendik yoruldu minik kızım uyumaya geçecekken aldım beşiğine yatırdım şimdi mışıl mışıl uyuyor:)))

bebeklik benim kızı gördün mü?ben senim kızı izledim çoook tatlı maşallah yerim onu ben tatlı prenses:ecrin_bebek::nazar:

annişleeer merhaba bugün neler yapıcaksnız ?ben gene yemek yapıp çöpe atıcam bebiş uyuyuncada kargaşa olmuş mutfağı temizlicem.galiba bugün evde dolaşarak uyuyarak geçiçek...:)))

günaydınnn:kahve: ben kızıma kahvaltı yaptırmaya çalışıyorum..kızımın incisi çıkıcak sanırım damakları kabarmış:dance: biraz iştahsız zorla yediricem artık..sonra yoğurt çorbasıyla sebze püresi yapıcam..meyve püresi yapıcam bide havuç suyu sıkıcam..ardada danone ve mama vericem..kızım hiç birini yemicek..sonra parka iniceğiz..plan böle bakalım ne kadarını uygulayacağız..:icecream:alkisalkisalkis

:1hug::lepi::dance::uhm:
günaydınnn:kahve: ben kızıma kahvaltı yaptırmaya çalışıyorum..kızımın incisi çıkıcak sanırım damakları kabarmış:dance: biraz iştahsız zorla yediricem artık..sonra yoğurt çorbasıyla sebze püresi yapıcam..meyve püresi yapıcam bide havuç suyu sıkıcam..ardada danone ve mama vericem..kızım hiç birini yemicek..sonra parka iniceğiz..plan böle bakalım ne kadarını uygulayacağız..:icecream:alkisalkisalkis
arzucum valla o kadar yiyrceği bana da getirsen yiyip bitiremem ama sen yine de denesevgilera.s.

bebeklik benim kızı gördün mü?ben senim kızı izledim çoook tatlı maşallah yerim onu ben tatlı prenses:ecrin_bebek::nazar:

seyretmammi canım :))) o nasıl ağlıyor amanınn:)))ortalığı yıkıyor vallaa:))))çok tatlı yaw esmer bomba olacak senın kız:)) şimdiden belli çok canlar yakacak:)) maşallahh canım çok şeker çk tatlı prensesin...allah bebeklerimizi bizlere bağışlasın kızlar onlar bizim aşkımız canımız...

imreniyorum sizlere hep meleklerinizle bir aradasınız keşke bende öyle olabilsem. talihsiziz kızımla biz günün uzun saatleri ayrıyız çok mutsuzum o yüzden. sabah 7.30 da bırakıyorum onu evde anneanneyle akşam 7.30 dan önce eve dönemiyorum. akşamlarıda yemek duş biraz etraf toparlama zaman geçiyor 15-20 dk oynayabilirsek oynuyoruz uyuyor 12 ye doğru uyanıncada benim pilim bitiyor tekrar uyusun diye beşikte sallıyorum ama her günde iş yerimde sinir oluyorum ölcekmiydim uykusuzluktan çocuklar 1 saat daha oyalansaydım diye. işte böyle benim anneliğimde hep pişmanlıklar üzerine.

bu arada videolarınıza nerden bakıyorsunuz bende merak ettim.

imreniyorum sizlere hep meleklerinizle bir aradasınız keşke bende öyle olabilsem. talihsiziz kızımla biz günün uzun saatleri ayrıyız çok mutsuzum o yüzden. sabah 7.30 da bırakıyorum onu evde anneanneyle akşam 7.30 dan önce eve dönemiyorum. akşamlarıda yemek duş biraz etraf toparlama zaman geçiyor 15-20 dk oynayabilirsek oynuyoruz uyuyor 12 ye doğru uyanıncada benim pilim bitiyor tekrar uyusun diye beşikte sallıyorum ama her günde iş yerimde sinir oluyorum ölcekmiydim uykusuzluktan çocuklar 1 saat daha oyalansaydım diye. işte böyle benim anneliğimde hep pişmanlıklar üzerine.

bu arada videolarınıza nerden bakıyorsunuz bende merak ettim.
canım bende şimdiden üzülüyorum işe başlayınca kreşe gidecek.nasıl ayrılcam bilmiyorum.iğrenç bişey yaa:CüvCüv:hamileyken negüzrl hep berabersin.Şeniz:a015::a015::çok üzgünüm::çok üzgünüm:akşamı iple çekip dakikaları sayarım artık ben:1hug::Saruboceq:

sağol canım benim kız kumrala döndü yeşil gözlü..biz msnde görüşüyoz ebrizcim istersen adresimi atıyım özelden oradan paylaşırız..kk beceremedik video yüklemeyi..kızın için üzülme onun geleceği için uğraşıyosun tatlım..a.s.

:nazar:
arzucum haklısında insan düşünmeden edemiyo

canım sizde haklısınız ben kızımdan ayrılmayı bi an bile düşünemem..maalesef hayat şartları onlar için uğraşıyoruz..ban çalışmıyorum kızımı kimseye emanet edemem..zaten bahanemde çok olur ayrı kalmamak için çok alıştım yaramaza.

seyretmammi canım :))) o nasıl ağlıyor amanınn:)))ortalığı yıkıyor vallaa:))))çok tatlı yaw esmer bomba olacak senın kız:)) şimdiden belli çok canlar yakacak:)) maşallahh canım çok şeker çk tatlı prensesin...allah bebeklerimizi bizlere bağışlasın kızlar onlar bizim aşkımız canımız...

amin teyzesi sağol..Allah cümlemizin evladını bağışlasın inşallah:Saruboceq::nazar:a.s.

canım bende şimdiden üzülüyorum işe başlayınca kreşe gidecek.nasıl ayrılcam bilmiyorum.iğrenç bişey yaa:CüvCüv:hamileyken negüzrl hep berabersin.Şeniz:a015::a015::çok üzgünüm::çok üzgünüm:akşamı iple çekip dakikaları sayarım artık ben:1hug::Saruboceq:

çok kötü bir duygu hala alışamadım 2.5 ay oldu işe başlayaı ama her sabah ağlayarak geliyorum yolda millet eğilip eğilip bakıyor arabanın içinde ne ağlıyor bu kadın diye. her akşam bende minik kelebeğime aynısını diyorum geçen yılk ne güzeldi bu zamanlar ikinizde içimde benimle her yere geliyordunuz ne huzurlu günlerimmiş diye.

sağol canım benim kız kumrala döndü yeşil gözlü..biz msnde görüşüyoz ebrizcim istersen adresimi atıyım özelden oradan paylaşırız..kk beceremedik video yüklemeyi..kızın için üzülme onun geleceği için uğraşıyosun tatlım..a.s.

geleceği için uğraşıyorum ama o geleceğinin bir sürü zamanını bensiz geçiriyor nefret ediyorum çalışmaktan. mecburiyetlerim olmasa asla çalışmazdım. ben ki iş kolik biriydim cumartesileri iş yerim tatilken bile işlerimi toparlamak için çalışırdım zaman zaman ama her sabah sinir oluyorum işe gelmem gerektiği zaman hiç geç kalmayan ben kızımı bırakıp çıkana kadar bir kez daha koklıyayım diye defalarca kapıdan geri döüyorum odasına çok zorrrrrrrrrrrsenağlama

geleceği için uğraşıyorum ama o geleceğinin bir sürü zamanını bensiz geçiriyor nefret ediyorum çalışmaktan. mecburiyetlerim olmasa asla çalışmazdım. ben ki iş kolik biriydim cumartesileri iş yerim tatilken bile işlerimi toparlamak için çalışırdım zaman zaman ama her sabah sinir oluyorum işe gelmem gerektiği zaman hiç geç kalmayan ben kızımı bırakıp çıkana kadar bir kez daha koklıyayım diye defalarca kapıdan geri döüyorum odasına çok zorrrrrrrrrrrsenağlama

şuanda bende ağlıyorum kreşlere baktım iğrenç moralim çok bozuk kızlar bebeğimle kalmak istiyorum allahım bna yardım et çalışmaktan nefret ediyorummmmmmmm
:çok üzgünüm::a015:senağlamasenağlamasenağlamasenağlamabende mecbur olduğum için çalışıyorum girdik işte bi kere böyle gelecek mi olur kahretsin yaaaaaa

:nazar::nazar:a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.:lepi::lepi::içelim:
günaydın günaydııııııııııın ağlamak yoooooook gülmek vaaaaaaaaaarkaydirigubbakcemile3

Allah hepimizin yüzünü güldürsün..hiç ağlatmasın inşallah:Saruboceq:

:nazar::nazar:a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.:lepi::lepi::içelim:
günaydın günaydııııııııııın ağlamak yoooooook gülmek vaaaaaaaaaarkaydirigubbakcemile3

Allah hepimizin yüzünü güldürsün..hiç ağlatmasın inşallah:Saruboceq:

arzucum moralim .çok bozuk kreş konusunda bebeği nereye bırakcam bilkmiyorum kayınvalidem uzakta gelse kocası kendi kayınbiraderim kocam hepsi evde ben işte artık delir dur bebeğemi bakar kendine beni hizmetçi mi eder birde çalış o iş olmaz kreşeler rezalet kadın tutsam .... ayyy bilmiyorum şu an hiç bişey düşünemiyorumsenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::a015::a015::a015:

X