Premature Bebekler Prematüre annelerin psikolojik durumu

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Prematüre annesi adayıyım, psikoloji her olayın dahada ağır yaşanmasına neden oluyor. Bugün mutlu başlayayım, bebeklerim çok iyiler diyorsun moralini bozacak birçok şey oluveriyor bile. Korku, mutsuzluk, huzursuzluk hepside bebeklerimi etkiliyor. Kıskançlık, herkesten herşeyden saklamak, uzak tutmak istiyorum evlatlarımı, saki kimse görmeyecek dokunmayacak sadece bana ait olacaklar gibi. Zaten erken doğacaklar ve küçücükler sadece bana ihtiyaçları var.

Herkesin kafasından ayrı ses çıkıyor, hiçbir şey duymak, dinlemek istemiyorum. Eşimle beraber herşeyden uzaklarda olmak istiyorum, sadece sevdiğimin sesi olsun duyduğumuz oğullarımla.

Canım bebeklerin doğdu mu? inşallah herşey gönlünce sorunsuzca olmustur....

arkadaşlar sizleri anlıyorum ama biraz olumlu düşünmek gerekiyor sonuçta canımızdan bir parça bebeklerimiz onlara bişey olmaması için herşeyi göze almalıyız .....

Merhaba bende yeni üyeyim 16 haziranda 28 haftalik prematüre bir bebeğim oldu 1 hafta önce taburcu olduk cok şükür ama ben pek iyi değilim cok mutsuzum ve sürekli aglamak istiyorum eşim ne kadar inkar etsede bana karsi ilgisi azaldi sanki nasil gececek bu durum

X