Bebek kalp atışları ne zaman başlar!!!çok acil

ya biri banada cevap yazsa benim de arkadasım böyle bir durumu var zayıf onunda kalp atısı hem de tek yumurta ikizi ne olacak cok üzülüyoruz ne olacak alacaklar mı

ben doktora gittigimde SATa gore 8 kusur haftalik olmam gerekiyodu,ama olcumlere gore 5 haftalik dedi doktorum.6+2 de de kalp atislarini duyduk cok sukur.Benim o ayki adet durumum karisikti,adet gormeden gec yumurtlama olmush ve haliyle dollenme de tahmin edilen tarihten cok sonra olmush.Bana baska bir SAT belirlendi ve bi daha sorduklarinda da o belirlenen SATi soyledim hep.Soylemek istedigim su,eger kalp atisi yok,bebek gelismemis,haftasina gore soyle kucuk boyle kucuk derlerse biraz sabredin ve bir kac gun sonra yine gidin,azcik bir gelisme bile herseyin yolunda oldugunun gostergesi olabilir.Supheli durumlarda her zaman birkac doktorun fikrini almak en iyisi.Size tavsiyem ilk aylarda alttan muayeneyi bizzat istemeniz,onda cok daha net belli olur ve bebeginize de hic bir zarari yok.

Evet bende bir kaç kere vajinal ultrasona girdim.Hatta en son dün girdim. kaydirigubbakcemile3 Cinsiyeti üstten göremedi doktor.alttan baktı yine göremedi.Çikolata yedim geldim 20 dk sonra , yer değiştirince göründü.Vajinal ultrasonun hiç bi zararı yok.Korkmayın. :)

benimde bebegim 6+3 günlük bugün dr. gittim kesesini gördük ama kalp atışlarını duyamadık çok korkuyorum:KK43: bundan öncekindede duyamamıştık 7 haftalıkken kaybettik inş. haftaya duyarım bebişim kalp sesinieyvahedigeldismile

allah analı babalı büyütsün benimde ilk bebeğimin kalp atışı yok diye alındı şimdi çok şükür 14 haftalık hamileyim :cüvcüv:gamyoncuiremsu

maşllah rabbim bebegini korusun. Inş. Bende 11. Haftaya girdim böyle güzel dewam eder inş.

bende şu an 7 haftalık gebeyım ama 6cı hafta olarak gorunuyor bebegım 4 gun evvel gorundu fakat kalp atışını net duyulmuyor o yuzden carsamba gunu bende sabah dr.ra gıdecegım bebegımın kalp atışını duyacagıma ınanıyorum..inanmak ıstıyorum...hersey Allahtan beklemekten baska çarem yok benım de...

ben 6,5 haftalıkken duydum ve gördüm Allah'ım herkeze nasip etsin o tarifi olmayan duyguyu....

bende şu an 7 haftalık gebeyım ama 6cı hafta olarak gorunuyor bebegım 4 gun evvel gorundu fakat kalp atışını net duyulmuyor o yuzden carsamba gunu bende sabah dr.ra gıdecegım bebegımın kalp atışını duyacagıma ınanıyorum..inanmak ıstıyorum...hersey Allahtan beklemekten baska çarem yok benım de...
,

kalbini ferah tut cnm dua et pozitif dusun bence hersey yoluan girecek

arkadaşlar benim de aynı sorunum var 22.sinde gittim 7.hafta da olmam gerkiyordu ama 6+2 dedi dr ve şimdi de kanamam var korkuyorum ya kötü şeyler olursa ve bebğim giderse diye

Bugün ilk muayeneme gittim,daha hamile olma fikrine ve bebişime yeni alışırken çok kötü bir haber aldım,5hafta 6 günlük çıkan bebeğimin kalp atışları yok,10 gün bekleyeceğiz ve sonuca göre belkide bebeğimi alacaklar,çok kötü hissediyorum,nolur bu konuda bilgisi olanlar yazabilirmi,bebek kalp atışlarının şimdi olmaması normal olabilirmi,yoksa çıkmalımıydı usg de,yardım arkadaşlar nolur:

benimde sat günüm agustos ayının 2 siydi.doktorların hesabına göre 9 haftalık olması gerekiyormus oysaki 6. haftada kalmıs bebeğimin gelişimi.bebeğin ölü dediler az az kanamam da geldiği için dün kürtaj yaptılar.oysaki kanamayıda durdurabiliyorlardı.Suandaki üzüntümü ve pişmanlığımı anlatmam imkansız arkadaslar.Sizden tek isteğim lütfen bekleyebildiğiniz kadar bekleyin.6. hafta değil 7, hafta değil gerekiyorsa 8. haftayı bile bitirin elinizde ayagınızda uyusma olana dek :KK43:(( bakarsınız sizin bebeğinizin kalbi 9. haftada atmaya baslar.Belki benim bebeğimin kalbide o zaman atacaktı..... :KK43:((((

Son düzenleme:
Bugün ilk muayeneme gittim,daha hamile olma fikrine ve bebişime yeni alışırken çok kötü bir haber aldım,5hafta 6 günlük çıkan bebeğimin kalp atışları yok,10 gün bekleyeceğiz ve sonuca göre belkide bebeğimi alacaklar,çok kötü hissediyorum,nolur bu konuda bilgisi olanlar yazabilirmi,bebek kalp atışlarının şimdi olmaması normal olabilirmi,yoksa çıkmalımıydı usg de,yardım arkadaşlar nolur:

benimde sat günüm agustos ayının 2 siydi.doktorların hesabına göre 9 haftalık olması gerekiyormus oysaki 6. haftada kalmıs bebeğimin gelişimi.bebeğin ölü dediler az az kanamam da geldiği için dün kürtaj yaptılar.oysaki kanamayıda durdurabiliyorlardı.Suandaki üzüntümü ve pişmanlığımı anlatmam imkansız arkadaslar.Sizden tek isteğim lütfen bekleyebildiğiniz kadar bekleyin.6. hafta değil 7, hafta değil gerekiyorsa 8. haftayı bile bitirin elinizde ayagınızda uyusma olana dek :KK43:(( bakarsınız sizin bebeğinizin kalbi 9. haftada atmaya baslar.Belki benim bebeğimin kalbide o zaman atacaktı..... :KK43:((((

canım başına gelen olay daha önce 2 arkadaşımın başına geldi ilk liseden bi arkadaşımın başına geldi okul bitincce hemen evlenmişti gebe kaldı bebek 1,5 aylıkken karnında ölmüş arkadaşımın bünyesi çok zayıfmış bi kaç gün sonra kız komaya girdi 2 gün hastanede yattı zehirleniyordu ölümden döndü diğer arkadaşımda daha geçen sene 2 bebeklerine hamileydi 3,5 aylıktı iki bebekte öldü doktorlar 15 gün sonra aldılar ama kadının bünyesi güçlü imiş hiç bişi olmadıo sadece 14. gün tırnakları morarmaya başkladı yani oda yavaş yavaş gidiyodu anlıcanız uzun sürede beklemek sakıncalı ama emin olmak istiyosanız birkaç dotora daha gidin

bugün ilk muayeneme gittim,daha hamile olma fikrine ve bebişime yeni alışırken çok kötü bir haber aldım,5hafta 6 günlük çıkan bebeğimin kalp atışları yok,10 gün bekleyeceğiz ve sonuca göre belkide bebeğimi alacaklar,çok kötü hissediyorum,nolur bu konuda bilgisi olanlar yazabilirmi,bebek kalp atışlarının şimdi olmaması normal olabilirmi,yoksa çıkmalımıydı usg de,yardım arkadaşlar nolur:saruboceq:

canım kolay deği biliyorum ama sabret biz de 6.haftanın sonunda vajinla yoldan duynuştuk bir de bazen hesaplamamlarda hata olabiliyor bol bol dua et

Bende bugün devlet hastanesine gittim.7+1 olduk artık duyulur dedik.
Ama geçen hafta özelde muayene oldğumda dr. 15 gün sonra gelin demişti.Dayanamdık 5 gün sonra gittik biz.
Ultrasonda görülmedi.Altta muayeneyle kesin görülür dedi.Asker hast. ne gittiğim çin alttan bakılmadı.
7. haftada duyulması gerek, duyulmuyorsa öncelikle düşük ihtimalini düşünürüz hekimle olarak dedi.
Ama geç döllenmede olabilrmiş.
Dr.a çıktık, kan ve idrar normal bişey yok, 1 yada 2 hafta sonra yeniden muayene dedi.
ben düşük olabilirmi kalp atışı duyulmadı dedim.Hayır değerler normal sadece bebek biraz küçük dedi.
Ama rahatlayamadım açıkçası :KK43: İnş 2 hafta sonra bebeğimizin kalp atışlarını duymakta nasip olur .

Ben başka bişey sorcam asıl.
En geç 8. haftadamı duyulmalı kalp atışları?

7 haftadayım hala duyulmadı kalp atışları yok morelim bozuk ilaçları kestik spontan düşüğe bıraktık allah sabır versin zor günler yaşıyorum bu benim 3. düşüğüm olacak ben neyapacağımı şaşırdım..

X