Bebek Beslenmesi yoğurt yapımı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
pastorize günlük sütü ılt küçük parmağını içine sok ne çok sıcak olacak ne soğuk eline sıcak gelecek ama yakmayacak çok sıcak olursa yoğurt ekşi olur. soğuk olursa tam tutmaz 1 çay kaşığı yoğurdu bu sütle biraz ılıştır içine eklerkende karıştırarak ekle ağzını kapat üstünü ört sıkıca 4-5 saat sonra yoğurdun hazır. mayaladıktan sonra sarsılırsa cıvık olur.

mayalıyacağın yogurdun prebiyotik yoğurt olursa daha iyi olur ilk mayalamada biraz fazla maya koy sonra bu yoğurttan mayala hep.

annemde ben bebekken günlük mayalıyomuş yoğurdu,1 bardak falan ben taze yiyim die,ne bahtiyar analarımıs..
güsel yazmış arkadaş,şifa olsun bebişine..

eevt canım aynen öyle mayalanıyo.ben günlük şişe sek sütten mayalıyorum yada devam sütünden ama mayalanışı aynı bi değişiklik yok..tabi günlük mayalıyosun yoğurdu :))

NE kadar süte ne kadar yoğurt koycaz , bide her gün mü yoğurt mayalıcaz :)
Ben daha başlamadım da yakında başlıcam

ben devam sütünden yapmayı düşünüyodum bu pastorize sütlerden olurmu daha erkn diilmi onlardan vermeye

arkadaşlar süt oranı küçük bi kase kadar olucak.yoğurt ise 1 tatlı kaşığı gibi çok fazla değil yani... günlük sek şişe süt var.ondan yapıyosunuz.devam sütüylede isterseniz yapabilirsiniz ama şişe süt daha kıvamlı oluyor...

bir kilo süte bir çay kaşığı yoğurt yetiyor ama bir bardağa mayalıyorsan yarım çay kaşığından biraz fazla yeter

makinaya ne gerek var sütü ılıt 2-3 dakka sürmez bile yoğurdu koy karıştır . üstünü ört ben gece yatmadan mayalıyorum sabah dolaba koyuyorum. öğlen kızıma yediriyorum babamızda çok sevdiğinden ben çok malıyorum hepimiz yiyoruz

hergün taze mayalanmalı yoğurt

ben devam mamasindan mayaliyorum oyle hazir yogurtlar gibi cok kati olmuyor tabiki ama yine de tutuyor
arcelik makine ile mayaliyorum sararak denedim tutmadi nedense:uhm:

ben bir türlü mayalamayı beceremeyenlerdenim..oğlumda yogurda bayılıyor..ar...m un yogurt yapma makinasını aldım. o kadar rahat ki kendimize de mayalıyorum.katkı maddesiz gönül rahatlıgıylada veriyorumm.daha önceleri bebekler için olan başka bir hazır yogurdu veriyordumm...şimdi hem katkı maddesi olmayan günlük yogurdu yiyor oglumm ve süper ekonomik oluyorr.ben makinayı tavsiye ederim..tabiki mayalamayı beceremiyorsanız...

aman amannnn........
bıktım şu yoğurt olayından makina aldım ge nede adam gibi yoğurt tutturamıyorum birde benimkiler yemiyor yoğurdu herşeyi ılık sıcak yemeyi seviyorlar birazda ekşi geliyor galiba

sonunda mamadan taş gibi yogurt tutturmayı basardımalkisalkisalkis
işin sırrı mayayı dökerken karıştırmamaka.s
100cc mamaya tam 2 cay kasıgı yogurt kullanılacak..az miktarda mama ile yogurdu iyice ezip kabın kenarından yavasca mamaya dokeceksiniz.kabı sarsmadan hemen uzerini kapatıp makinede 6 saat kadar mayalayacaksınız.ben gece koyup sabah fişi cekiyorum..kapagı acık olarak sarsmadan dolaba konacak.en az 4-5 saat bekletilecek sonra kullanılacak.hemen kasık atarsanız sulanır..

aynuröz üçüzlerin mi varr süperrrrr:nazar:Allah bagıslasın:Saruboceq:
yogurt mayalamada ısı cok onemlı
cok ılıksa tutmuyor sıcaksa ekşi oluyor..yogurdu fazla koyuyorsan veya mayalama suresını uzatıyorsan ekşime olabilir.bir de kullandıgın maya taze bir yogurt olmalı..bunlara dikkat et dediklerimi uygula makinen de varmıs mutlaka tutar hem ekşi de olmaz
aksine şeker gibi tatlı oluyor mmmmm mmm diye diye yiyor benimkihihoyyyt

X