Gebelikte hangi usg yapılır???

blutdruck

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2009
42
2

arkadaşlar gebeliği ilk öğrendiğimiz andan itibaren hangi usg yaptırmalı hangisini yaptırmamalıyız,ben evde gebelik testi yaptım,sonuç pozitifti,sonra doktora gittim,ve evlendiğimden beri ilk defa muayeneye gittim,direkt vajinal usg yaptı,ama bazı arkadaşlarım sakın vajinal usg yaptırma diyorlar,tecrübesi olan ya da bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

Canım,benim bildiğim kadarıyla ilk 3 ay vajinal ultrasonu tercih ediyor dr lar.Çünkü İlk 3 ay bebeğin gelişimini,kalp atışlarını vajinal ultrasonla değerlendirmek daha doğru sonuç veriyor...Evet, bazı arkadadaşlar vajinal ultrason için iyi düşünmüyorlar ama şöyle bir şey var ultrason aleti vajina içinden giriyor rahim duvarının dışından muayene oluyor yani serviks içine girmiyor,bu sebeple hamileliğe herhangi bir zararı olacağını sanmıyorum...

ben mikro ile ikizlere hamile kalmıştım..Hiç bir zararı yok bende vajinal ultrasonun...Ne bir yara ne de bir enfeksiyon olmadım...gayet te sağlıklı bir hamilelik geçiriyordum..rahim ağzı kısalığı yüzünden kaybettim bebeklerimi,vajinal ultrason yüzünden değil...

canım ben 23. haftadayım ilk kontrolümde benimde vajinadan bakıldı hiçbir problem olmadı gönlünü ferah tut...

TEŞEKKÜRLER arkadaşlar,bende zararsız diye biliyorum ama bebeğimin kalp atışı olmadığı için(o nu bekliyoruz,yoksa alacaklar bebişi)çok endişeliyim bu sıralar

benimde ilk 3 kontorüm vajinal oldu bebegin gelisimi daha iyi takip ediliyo diye
son gittgimde artik bebek karindan da rahatlikla belli oloabildigi icin doktorum karindan bakti..
endise etme vajinal yolla daha iyi sonuc aliniyo ve bebege bir zararida yok olsa doktorlar zaten bu yöntemi kullanmazlar

X