Eşimin annesine düşkünlüğü beni delirtti..

uzak durmayın kocanızdan, laf söylemeyin, azarlamayın, kuruntu yapmayın, üzmeyin kendinizi...

erkeklerin çoğu böyle,evlenince anneleri çok daha fazla kıymetli oluyor.. mühim olan yolunu bulup kendinize bağlamak

sizde annesinin söylediklerini bir süre onaylayın. aa bende annenle aynı şeyi düşünüyorum gibi sürdürün birkaç kez.daha sonra kibarca bence bu sefer böyle olsun gibi bir şekilde kıvırın. adım adım ilerleryin yani birden muhalefet olmayın. siz farklı hareket ettikçe anneme cephe açıyor gibi düşünür.
işiniz zor anneci erkekle uğraşmak çok zor.

bu erkek mılletının ne elının ne dılının ayarı yok kardesım valla.bı karısına acız acız el kaldıran adamlara bırde bole sakız gıbı annesıne yapısanlara fıt oluyorum ya.hayır nedır olay cozemedım gıttı hala.yenı bı aıle yenı bı yuva oldugunun ıdrakını mı yapamıolar yoksa yapmak mı ıstemıolar nedır yanıı?evledıgımız ılk zamanlar benım esımde oyleydı gercı hala oyle ama onceye nazaranla daha ıyı.madem annesını bu kadar sevıodu ne dıe evlendı kı otursaydı annesının dızının dıbınde sıttı sene.ınanamıorum ya valla.

teşekkür ederim arkadaşlar ama durum böyle aslında kaynanamla aramda sorun yok normalde öle böle idare ediyoruz tartışmaya girmiyorum tmm deyip susuyorum yine bildiğimi yapıyorum ki bu huyumu kendiside biliyor ama öyle bişey varki benim yaptığım şeyi kaynanam onaylasa bile eşim duymadığı için başta karşı çıkıyor sonra kayınvalidem olsun oğlum falan filan dedimi hemen iyi bakalım deyip susuyor ya mübarek madem öle bana nie muhalefet olup azarlıyorsunki..deliricem yakında...gitmek istiyorum burdannn.. normalde eşimle iyi anlaşıyorum ama bu durum canımı çok sıkıyor..

ayşe38 1,5 senelik evliyiz cnm kasımda 2 sene olacak..yaş 21 eşim 25 yaşında..

benimde hiç hoşlanmadığım erkek tipi grçekten böyle adamlar evlenmememli annesiyle bir ömür mutlu mesut yaşamalı.benim eşimde mesela bana bir şey olur hastalanırım örneğin hamileyken son ayımda doktor erken doğum olabilir risk var bakılması gerek dedi bunu ailesine söylemedi aman onlar üzülmesin beni at gibi ordan oraya onların peşinden koşturdu.zaten sonunda 3 hafta önce doğurdum onun yüzünden.ameliyat oldum onlara söylemedii 15 gün kendi annem geldi bana baktı kaynanamla aramızda bir kaç bina olasına rağmen. onun ailesine birşey olmasın biz ölelim.bende hiç bir zaman öncelikli olamadım ama şimdi eşimde benim için öncelikli değil bunu kendi yaptı.ama kaynanam tam çakal damardan girer sen beni sevmiyorsun istemiyorsun artık evlendin benim yemeklerimi beyenmiyorsun daha neler neler beni kıskanır sürekli aaaayyyyyyyyy nerden açtın bu konuyu dellendim yine:KK43:

erkekler evlendikten sonra annelerine daha fazla düşkün oluyorlar ama bu bir süre sonra duruluyor..yakınlarda mı oturuyor kaynanan eğer öyleyse bu durum seni çok yıpratır

Belki bu birazda senin yasinin kücük olmasindan kaynaklaniyor....yani annem daha tecrübeli o daha iyi bilir zihniyeti ile annesinin dedikleri ona dana mantikli daha dogru geliyor olabilir...:nazar:

Esinle güzelikle konus arkadasim...sakin annesini kötüleyerek veya suclayarak konusma...tabikide annen benden daha bilgili daha tecrübelidir fakat benimde kendime göre kararlarim dogrularim yanlislarim var de....herseyi annene danisarak annene sorarak yaparsak biz ne zaman büyüyecegiz, ne zaman hatalarimizdan ögrenecegiz de...:kahve:

Düzelir insallah...biraz sabir güzelim..a.s

ummuhancım bir erkek baştan böyleyse böyle gidiyor...senağlamabiz evlendik her bayram annesine babasına...bana hiç soran yok senin annene gidelim mi diyen? (Annem ıst.da) bunu gibi bit sürü olay yaşadım ben.:KK43: en sonunda zivanadan çıktım ama iş işten geçti...hala annesine çok düşkündür. ama ben gitmiyorum,aramıyorum...anacı erkek çok zor oluyo...benim yanımda annesine SULTAN derdi hep bana hiçbişey demez...dedim bigün sen hep annene böle diyosun da bana kim diyecek? baban var, o sölesin...Bir daha da benim yanımda demedi...Yani ona diyorsan bana da demelisin dedim...Hem ki annesi son derece ilgisizdir her konuda...ama kadın duygu sömürüsü yapmayı felaket beceriyo, ben bunu beceremedim...en ufak bişeyde hemen ağlar, bizimki de dayanamaz...bu silahı geç farkettim maalesef...sen yaşamana bak tatlım...ama ilgi istediğini de her daim belli et, tatlı bir dille söyle yani...benimki artık öğrendi ama ben benlikten çıktım.çok zorluklar yaşadım hep bana konuştu annesine tek kelime etmedi.:eek:klava:şimdi kimseyi takmıyorum, kimse de bişey demiyo...saygılı terbiyeli olan eziliyo..en azından ben böle oldum. kendini de saydır ama...senin fikrine olmaz deyip te aynı şeyi annesi dediği zaman olur demesi annesinin etkisinden hala kurtulamadığını gösteriyo..:KK43:(:-)kızgın:

Son düzenleme:
tşk desibel .. bayansu hayırlısı olsun tatlım umarım senin eşin annesine bu kadar bağlı değildir..

benimki her zaman ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar der ve annesine kıyamaz..bizi düşünen yok boşversenen konuşuyor ama ne kadar kırdığının farkında bile değil..
ama bundan sonra ne ilgi ne sevgi bakalım ne yapacak beyefendi uzak duracağım birazda o ilgi göstermeye çalışsın belki hatasını anlar..

Şimdi eşiniz sizinle evlendi diye kendi ailesini, kendini doğup büyüten insanı aile sıfatından atacak mı? Tabiki ailesi hem sizsiniz hemde annesi, babası, kardeşleri, dayıları, teyzeleri, yeğenleri.............
Kimsenin ailesi sırf eşiyle sınırlı kalmaz, heleki böyle bir soru sormayada kimsenin bence hakkı yoktur.
Bir evladın anaya düşkünlüğü kötü bir şey değildir, hatta bence güzeldir, ancak konuyu açan arkadaşın asıl şikayetçi olduğu konu, eşinin her daim annesini haklı görüp eşine hiç hak vermemiş olması. Buradan anlaşılıyorki arkadaş ile kayınvalidesi arasında bir sorun var ve bu olayda eşi annesinden taraf oluyor. Tabiki bir eşin haklıyı haksızı ayırması ve aradaki dengeyi kurması lazım. Bunu kurarkende, ne annesini nede eşini ezmemeli.

ben annesini atsın demiyorum benimde ailem var biz annemizi niye erkekler gibi korumuyoruz onlar bizi büyütmedimi herkes yerini bulunduğu yeri bilmeli annen artık yok ben varım demiyorum eşimde zati nerde nasıl avranacağını bilir olgundur kaynanalar gelin olmadımı gelin herşeybeklenir lafından nefret ediyorum:eek:klava:

yasla alakası yok canım.akıl yasta degıl bastadır.25ınde de olsa 75ındede degısmez.esının huyu bu demekkı.uzulerek soyluorum malesef degısmeyecek olsa olsa benımkı gıbı yalnızca gıtgıde onceye oranla azcık durulur okadar.

şaşkınlıkla okuduğum bir msj daha böyle anneci erkekler çekilmez sanırım bu ne ya annem aşşağı annem yukarı bu sarunu nasıl helledrsin bilmem ama üzüldüm cidden allahım yardımcın olsunnn

Anne elbette çok sevilecektir .Hepimiz genç olduk , bu nedenle yorumu yazarken tarafsız olmaya çalışacağım .Çünkü kayınvalide olacak yaştayım .Birinci neden bazı annelerin erekek evlatları kendilerine çok bağımlı yetiştirmeleri .Durum böyle olunca erkek annesiz bir şey yapamıyor .Bu yaşımda 29 yaşında bir erkek evlat sahibi olmama rağmen tasvip etmediğim bir durum .Erkeğin dengeyi çok iyi kurması gerekiyor .Annesini sevecek ama eşine ne kadar değer verdiğini ona hissettirecek .Eğer eş kendini değersiz hissederse kayınvalidenin suçu yoksa dahi , antipati gelişecektir .Bütün sorumluluk genç adamda .Ama erkeğin yaşı küçükse , olgun bir kişiliği yoksa dengeyi sağlaması çok zor .Geçmişe dönüp bakınca , eşimizi suçladığımız bir çok konu çok anlamsız geliyor .Çünkü insan o yaşlarda eşinin de ne kadar genç ve ana kuzusu olduğunu anlıyamıyor .Her genç kız , kendine değer veren , kendini her şeye karşı koruyan , el üstünde tutan güçlü ve olgun birini istiyor .Böyle bir eş hayal ediyor .Ama zor , hem eşi hem anneyi idar etmek gerçekten güç kızlar .ılerde daha iyi anlıyacaksınız .

eşimin annesinin hatat babasının herşeye karışmasından nefret ediyorum.daha akşam yatıcağı kalkıcağı saati telefonla idare etmeye kalktılar.bende tutamadım kendimi kıyamet koptu.birazdan oğlumu alıp babamın evine gidicem.sanırım bu defa boşanıcam.çünkü bana vurdu ilk defa ve annesinin yüzünden.onlar haklı benim bi annem babam var diyo...yalnız oğlumu bırak git diyo oğlum 4 yaşında alıp gitsem bişey yapamaz değilmi?? :1no2:

Benim eşimde annesine çok düşkündür ama gözüme sokmaz
Annesini ne zaman arasa benim annemi de arar
Oysa ben onun annesini hiç aramam hatta onlar konuşurken tuvalete yada mutfağa falan giderim
Demem o ki
Değişse evlenince değişirdi yada senin huzursuzluğunu görünce değişirdi
Eşini böyle kabullenip bununla yaşamaya çalışacaksın yada ayrılacaksın
Ha belki bi umut anası terki diyar eyleyince düzelir

X