Eşimin annesine düşkünlüğü beni delirtti..

Bi eş anne ve karısının ayrımını yapamıyorsa;
ya delirmiş bi eş laelaelaelaelae
ya sessiz içine kapanmış depresyon halinde bi eş senağlama
ya da boşanmış eski bi eş sahibi olur :1ninca:
haline üzüldüm cnm ama malesefki onu değiştiremezsin bu kadar anacı olmamalılar ma naparsın
oğlun varsa ya da olursa sen de buna göre yetiştirirsin yerimseniben

ben öyle yaptığında kendimi geri çrkip ters davranırdım anlasın senin kıymetini,madem senle neden evlenmişki.

asla değiştirmeye çalışma bence çok çok üzüleceğin şeyler gelir başına....daha çok annesine bağlanır...sen terbiyeni bozma..aynı şeyleri yaşamış biri olarak söylüyorum..asla bitmeyecek ama zamanla azalacaktır emin ol.30 lu yaşlarda daha bir olgunluk çöküyor bunlara

valla senin eşinmiş canım bizdede ben bu durumdayım yani benim ailem hiç karışmaz hatta kendş babasından annesinden daha ilgilierdir bizle helede baba ve ben babamı acayip seviyorum yani tabi herkez seviyodur ama ben çok çok düşkünüm babama

eskiden oturup beraberce konuştukmu bendde hemen babamı tutardım onun fikirlerini savunurdum onlara gittiğimizde hep sarılır öper babamla vakit geçirirdim ama bi gün anladımki gerçekten yanlış yapıyorum yani bunun farkınada eşimin sayesinde vardım

bana bigün oturup açık açık dedi bende anladım onu çünkü kendimi onun yerine koydum ve artık daha dikkatli davranıyorum çünkü eşim kendi annesigilin yanında bana asla böle yapmaz hatta hep beni destekler daha çok öper sever onların yanında artık öyle davranmıyorum bence sende konuş canım tatlı bir dille anlat ona .....

Yazınız da kayınvalidenizden hiç bir kötülükle karşılaştığınız geçmiyor.

Sorununuz eşinizin annesini çok sevmesi,düşkünlüğü ve bunu kendi ailenizde görmemeniz öyle mi?

Eminim yeni evlisiniz çünkü bu dönemlerde anne,kardeş vs.. şeyler bilinçsizce kıskanılır..

Evliliğiniz ilerledikçee kafanızda bazı şeyler oturacaktır..

Siz ailenize düşkün olmayabilirsiniz ama eşiniz bu şekilde yetişmiş bunu değiştiremezsiniz ne kadar çabalasanızda, olan evliliğinizine olur yıpranırsınız..

Ve bu kıskançlığınızı kayınvalidenize yansıtırsınız kayınvalidenizde DOĞAL OLARAK size tavır alır,boşu boşuna kendinizi onlardan uzaklaştırırsınız..İNSANLAR BİR KEZ SOĞUMAYA GÖRSÜN..

Ayrıca eşiniz eminim evlenmeden öncede böyleydi çünkü Annesine düşkün olan insan bunu saklamaya çalışmaz..O zaman aklınız nerdeydi?

Bu adamların anne düşkünlüğü bitmez arkadaşlar, onlar aslında hiç büyümeyen küçücük çocuklar

Canım kayınvalidenle bir sorunun yok sanırım boşuna kıskançlık yapıyorsun sevecek tabiki benim erkek arkadaşım annesinin kucağına yatar hatta bazen konuşurken annesini veriyor telefona konuşuyorum tekrar telefonu geri verdiğin de bana aşkımı veriyorum aşkımı diyor..

Valla sevmesi ilgi göstermesi benim daha çok hoşuma gidiyor bir insan ailesi sevgisini her yaşta tatmalı bence.. Annesi de bana karşı çok iyi tatlı dilli biri.İnsanların amacını bildikten sonra herşey boş bence..

Bir arkadaş eşinin annesine sultanım dediğinden bahsetmiş olabilir yanii sonuçta biri annesine anne der ama eşine karım,aşkım hayatım vs. der..Anne ne diyecek ona diyosun bana da diyeceksin mi?

Bu arada bende anneme şükü sultan derim çoğu zamanopuyorumnanaktan

Canım kayınvalidenle bir sorunun yok sanırım boşuna kıskançlık yapıyorsun sevecek tabiki benim erkek arkadaşım annesinin kucağına yatar hatta bazen konuşurken annesini veriyor telefona konuşuyorum tekrar telefonu geri verdiğin de bana aşkımı veriyorum aşkımı diyor..

Valla sevmesi ilgi göstermesi benim daha çok hoşuma gidiyor bir insan ailesi sevgisini her yaşta tatmalı bence.. Annesi de bana karşı çok iyi tatlı dilli biri.İnsanların amacını bildikten sonra herşey boş bence..

Bir arkadaş eşinin annesine sultanım dediğinden bahsetmiş olabilir yanii sonuçta biri annesine anne der ama eşine karım,aşkım hayatım vs. der..Anne ne diyecek ona diyosun bana da diyeceksin mi?

Bu arada bende anneme şükü sultan derim çoğu zamanopuyorumnanaktan

alkisalkisalkisalkisalkisalkis

iste ondan bir tanede bende var. fevri davranmayayim dedim ama olmuyor okadar sinir oluyorumki.

kadin oyle bi baglamiski kocami kendisine boyna ben kotuyum ben yanlisim. kocama gorede her seferinde annesini savunacak bir yeri vardir.

mesela dun.

banyoma girdi (ust katta kendime ait banyom var) camasir sepetimi dokmus copumu dokmus havlulari yere atmis. gelde sinirlenme ama bu sefer sakin durdum. aksam esime diyorumki niye boyle yaptin askim dagitmasaydin.

annem yapmistir demiyorda sen hayal goruyorsn diyor.
valla bi caresini bilen varsa nolur bana soylesin 8 aylik evliyim 2,5 aylik hamileyim biktim tamamamen biktim bu kadinin ogluna duskunlugunden bu kocamin kadina duskunlugunden

benmi fesadım yoksa banamı öle geliyor?? kendimi anlamıyorum arkadaşlar..eşim ailesine çok düşkün ve bu durum beni deli ediyor annem aşağı annem yukarı başka bişi bildiği yok.ben hiçmi bağlayamadım eşimi kendime ne bu anne düşkünlüğü çözemedim sonuçta benimde annem var ve evin tek çocuğuyum ben neden bu kadar bağlı değilim sorun bendemi yoksa eşimdemi çözebilmiş değilim..

annesi ne söylerse doğru biz yanlış.. ben bişey sölerim bana kızar annesi aynı şeyi söyler tık demez.deli oluyorum artık..uzaklaşmak istiyorum buradan.....çekip gitmek istiyorum...

annem ve babam psikolojik rahatsızlık geçirdi eşim bunu biliyor ve sanki ailemin bu yönü yüzünden eşim beni eziyor gibi hissediyorum ve bu his gittikçe güçleniyor deliricem lütfen akıl verin... bu adam ne zaman annesini hesaba katmadan direk bana sarılacak ne zaman bağlanacak .....

Bende hamileyken aynı şeye çok takılırdım..evet haksızda bulmuyorum seni..annesine kızsın onunlada tartışsın demiyoruz tabiki,ama bana neden kızıyo =)) aynı konu,aynı durum ama bana gelince köpürüyo annesine gelince tamam annecim öyle yaparız annecimm :hulya: ee insan doğal olarak niye (?) diye düşünüyor..

ama şimdi napıyorum ; böyle bi durummu oldu,şakayla karışık hemen lafı yapıştırıyorum kaydirigubbakcemile3 ama dediğim gibi asla serrt tartışarak deil,gülerek dalga geçerek..anneside gülüyo tabi ben gülünce kaydirigubbakcemile3 fazla takmamaya çalış..çünkü bu tür erkekler değişmiyo..galiba eşin babasız büyümüş ? doğrumu düşündüm bilmiorum ama..sen ne kdar üzülürsen üzül..olan sana oluyo..hiçç takma,emin ol bi süre sonra amann nie o kdar üzmüşüm kendimi diceksin..

kimse aileisnden vazgeçsin demiyor
ama dengeyi sağlasın istiyoruz
biz nasıl başarıyoruz onlarda yapsın aynısını istiyoruz.

Canım bi insanın annesini sevmesi güzelll sayması güzel ama seninki çok aşırıymış buda sorun yaratırr..
onun en yakını sensin sonuçtaa anlayabiliyorum seniii..eşinle konuşmayı dene bencee canım Allah yardım etsn sıkma canını

canım pazar gününden itibaren aynı problemle başediyorum...
ama sorun kayınvalidem değil görümcemler ve kaynım 3lü ittifak...
resti çektim sonunda dayanamadım bilen bilir problemler vardı.
eşimi yinede çok sevmeme rağmen annemlere gittim sessizce.
bir telefon boşanıyorum,artık yeter,git kardeşlerinle mutlu mesut hayat yaşa dedim.
şok etkisi tabikii eşimde.problemler bitti gibiydi çünkü.
ama bir saatten sonra dayanamıyosun.
sürekli karşı taraf iyide kötüde söylese haklı olduklarını sürekli duymak insanı çileden çıkarıyor.
senin fikirlerinin yabana atılması,umursanmaması insanın ağrına gidiyor.
ki eşimin kötü gününde ben yanındayken destek ben olurken pat diye iyi gününde densizin biri çıkıp akıl veriyor.normalde halini hatrını sormazken.
işte burda dayanamıyosun.
senle ben biraz farklıyız ama,
sonuç eşimle barıştık...
erkekleri kandırmanın yolu onlara her zaman doğruyu söylemek değilmiş,politika yapıcaksın
bunu anladım.
isteyen kızabilir bana.
ama insanın ne çektiğini bir Allah bilir.
evliliğini kurtarmak için kimsenin hakkına geçmeden,iftira atmadan söylenen herşey mübahtır bence...

bunu yaşayan bilir
deliricek gibi oluyorum o haksızlıkları göre göre halen annesini savunması beni bi kenara atıp ezmesi hiçbişeyime inanmaması:eek:klava:senağlama beni delirtiyo...

ya arkadaslar bended aynı sorun var sıze tum kalbımle katılıyorum kocam ailesine cok duskun bana ve ogluna deıl ama annesı pesımızı hıc bırakmıyo ailesıne cok duskun bı ınsan baba tarafına deıl ama anne tarafına duskun bızımde ailemız var bızde duskunuz ama bunun bı sınırı var kayınvalıdem cok ıyı gozukuyao ama tam bı sınsı :kızgın:nefret edıyoyorum ondan yuzunu gormek ıstemıyorum onun asıl sorunum kocam bana annem sana ne yaparsa yapsın sakın agzını acma dıyo yoksa senle kotu oluruz kadın demedıgını bırakmıyo ben susacam bu ne adelet aslında kocamda hata hersey onun elınde benım nefretımı o daha cogaltıyo bana desekı hayatım bılıyorum annemde de hata var ama ıdare et dese bıse olmayacak ama o tam tersı ne yapacagımı bılmıyorum cok mutsuzum bu kadar duskunsen gıt annenle yasa dıyorum olur dıyoa.s

öyle doluyum bı cıkmazın ıcındeyım kayınvalıdemle ıyı olmakta ıstemıyorum cunku sevmıyorum kocamı sevıyorum ama annesı ve aılesı bıraz konu dısı kalsalar mutluyuz ama kalmıyolar yorumlarınızı beklıyorum kocamıon onların deıl benım sozumu dınlemesı ıcın ne yapmalıyım bana ve ogluna duskun olması deger vermesı ıcın ne yapmalıyım

benim bildiğim tek yol var. kocanız ailesiyle anne babası arasında seçim yapmak zorunda bırakılacak. yani annesi size saygısızlık ettiğinde cevap vereceğinizi açıkça söyleyin. sonra da tartışmayın ama dediğinizi yapın. sonra da otursun o düşünsün annesine cevap verdi diye karısını mı boşayacak, annesine mi çeki düzen verecek.

X