Eşimin annesine düşkünlüğü beni delirtti..

kadınlar bir şeytandır diyen erkeklerin,söz annelerine geldiğinde benim annem bir melek demesi biraz tuhaf, bilim adamları bunu bir araştırsın:))

Anne elbette çok sevilecektir .Hepimiz genç olduk , bu nedenle yorumu yazarken tarafsız olmaya çalışacağım .Çünkü kayınvalide olacak yaştayım .Birinci neden bazı annelerin erekek evlatları kendilerine çok bağımlı yetiştirmeleri .Durum böyle olunca erkek annesiz bir şey yapamıyor .Bu yaşımda 29 yaşında bir erkek evlat sahibi olmama rağmen tasvip etmediğim bir durum .Erkeğin dengeyi çok iyi kurması gerekiyor .Annesini sevecek ama eşine ne kadar değer verdiğini ona hissettirecek .Eğer eş kendini değersiz hissederse kayınvalidenin suçu yoksa dahi , antipati gelişecektir .Bütün sorumluluk genç adamda .Ama erkeğin yaşı küçükse , olgun bir kişiliği yoksa dengeyi sağlaması çok zor .Geçmişe dönüp bakınca , eşimizi suçladığımız bir çok konu çok anlamsız geliyor .Çünkü insan o yaşlarda eşinin de ne kadar genç ve ana kuzusu olduğunu anlıyamıyor .Her genç kız , kendine değer veren , kendini her şeye karşı koruyan , el üstünde tutan güçlü ve olgun birini istiyor .Böyle bir eş hayal ediyor .Ama zor , hem eşi hem anneyi idar etmek gerçekten güç kızlar .ılerde daha iyi anlıyacaksınız .

öyle güzel anlatmışsınız ki.. benim eşimde 29 yaşında ve muhtemelen kayınvalidem de sizin yaşınızdadır. böyle birinin dilinden, bakış açısından dinlemiş oldum yaşadıklarımı..
keşke kayınvalidelerimiz bu kadar anlayışlı olsalar.. ama böyle düşünseler bile ne yapacaklar oğlum bana çok bağlı olma mı diyecekler.. olay gerçekten bizim eşlerimizde bitiyor.. ana kuzusu erkeklerle evli olmak öyle zor ki:KK43: Allah hepimizin yardımcısı olsun... eşlerimize olgunlaşmayı ve bizi el üstünde tutmayı, sahip çıkmayı, önce yeni kurduğu yuvaya sonrasında tüm aileye sahip çıkmaları gerektiğini anlamalarını nasip et amin

konu sahibi yaşadığın, hiissettiğin aynı şeyleri yaşıyor ve hissediyorum şu an . Daha 1 aylık evliyim düzelir umudyla ses etmemeye çalışıyorum kimi zaman patlıyorum tabiki. Neyseki kv kötü bir insan değil biz iyi olalım yeter düşüncesinde ama eşimin 30 yaşına geldiğini farkedip yediğimiz,içtiğimize, yorganımıza,yastığımıza,deterjanımıza,atletimize,açtığımız kapadığımız cama ,aldığımız nefese hep karışmasa, eşimde annesinin her dediğine doğru deyip benimkileri es geçmese, İnşallah zamanla düzene girer, yoksa biz sürekli biribirmize giricez bu gidişle...

öyle güzel anlatmışsınız ki.. benim eşimde 29 yaşında ve muhtemelen kayınvalidem de sizin yaşınızdadır. böyle birinin dilinden, bakış açısından dinlemiş oldum yaşadıklarımı..
keşke kayınvalidelerimiz bu kadar anlayışlı olsalar.. ama böyle düşünseler bile ne yapacaklar oğlum bana çok bağlı olma mı diyecekler.. olay gerçekten bizim eşlerimizde bitiyor.. ana kuzusu erkeklerle evli olmak öyle zor ki:KK43: Allah hepimizin yardımcısı olsun... eşlerimize olgunlaşmayı ve bizi el üstünde tutmayı, sahip çıkmayı, önce yeni kurduğu yuvaya sonrasında tüm aileye sahip çıkmaları gerektiğini anlamalarını nasip et amin

Canım teşekkür ederim çok incesin .Aslında işin sırrı , karşı taraf açısından düşünebilmekte...yani ben hiç bir zaman olaya kayınvalide gözü ile bakmıyorum.Gelin olsam ne yapardım diye düşünüyorum.Ben sanırım hep gençlerden yana olacağım.Zaten hiç büyümüyorum ki....:))

canım seni çook iyi anlıyorum çünkü bende de aynı sorun var. eşim tam bir anne kuzusu, bazen telefonuna bakıyorum annesiyle mesajlaşmış iyi lafın başı seni çok seviyorum :) günde 3-4 kez konuşurlar telefonda bizimki herşeyi kız gibi anlatır ayrıntılarıyla sonunda öpücükler gönderir falan.. yani bunları ben sorun etmiyordum kızlar ama 5 yılık evliyim ve artık bunlar gözüme batmaya başladı. inanın sinir olmaya başladım çünkü ben eşimden bu kadar ilgi görmüyorum.. bir tatile gidiyoruz, başbaşayız, ben çok mutluyum, eşimd diyor ki bi dahakine annemler de gelsin.. çıldırmamak içten değil! benim de annem var ben de çok seviyorum onları ama artık 30 yaşındayız, birlikte bi aile kurmuşuz artık büyü yani!

tabi ki insanın annesi ve eşi bir değil ama insan eşi için çok değerli olduğunu, ne olursa olsun eşinizin sizi koruyup kollayıp arkanızda olacağını, sizin bir aile olduğunuzu hissettirmesi lazım. ben evliliğimde kendimi hep ikinci kadın olarak hissettim.. bu gerçekten çok kötü bi duygu..

Berbat bir duygu.Aynı seyleri yasiyorum ve diyecek kelimem bitti artik yoruldum..

X