Eşimin annesine düşkünlüğü beni delirtti..

ummahan_d

miniqim kübra'm kollarmda
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2009
3.824
2
benmi fesadım yoksa banamı öle geliyor?? kendimi anlamıyorum arkadaşlar..eşim ailesine çok düşkün ve bu durum beni deli ediyor annem aşağı annem yukarı başka bişi bildiği yok.ben hiçmi bağlayamadım eşimi kendime ne bu anne düşkünlüğü çözemedim sonuçta benimde annem var ve evin tek çocuğuyum ben neden bu kadar bağlı değilim sorun bendemi yoksa eşimdemi çözebilmiş değilim..

annesi ne söylerse doğru biz yanlış.. ben bişey sölerim bana kızar annesi aynı şeyi söyler tık demez.deli oluyorum artık..uzaklaşmak istiyorum buradan.....çekip gitmek istiyorum...

annem ve babam psikolojik rahatsızlık geçirdi eşim bunu biliyor ve sanki ailemin bu yönü yüzünden eşim beni eziyor gibi hissediyorum ve bu his gittikçe güçleniyor deliricem lütfen akıl verin... bu adam ne zaman annesini hesaba katmadan direk bana sarılacak ne zaman bağlanacak ..... kötükedihüso senağlama senağlama senağlama

bugün şöyle bir olaya şahit oldum.otobüste bir kadın yanıma oturdu.çocuğunun mezuniyetine gidiyormuş.çocuğum bize ailesine çok bağlı bizsiz hiçbirşey yapamaz hep bizi de çağırır bakalım evlenince ne olucak e tabi el girdi mi böyle olucakmı bilmiyorum dedi.
hiçbişey diyemedim şaka gidi...sen hiç gelin olmadın mı diyecektim ki münakaşa etmek istemedim..ama bu düşüncede anneler olduğu sürece böyle kocalar da olacaktır..allah kolaylık versin canım sana..

bir evladın annesine düşkün olması sorun olmamalı bence ama
bazı durumlarda degişebiliyor sanırım
yha arklar bizde belki çocuk sahibi olacaz çogunuzun vardırda
bize yapılmasını istemedigimiz şeyi başkasına yapmıyalım
tabiki büyüklerinde gençleri biraz rahat bırakmaları lazım oda başka bi konu
allah yardımcın olsun

madem annesıne duşkun bunu kullanmalısınız bence. sız de annesıyle ıyı gecının. dışarıdan onların sevgılerını ızleyecegınıze tam ortalarında olun. nıye sınır oluyorsunuz kı. annesını sevmelı ınsanlar. sıze bır zararı yoksa, onları sevgınızle bogun. çunku hatasını cıkarmaya çalıştıkça eşiniz annesıne daha çok baglanır.

bence annesini kötüleme hiç yada belli etme eğer böyle şikayet gibi yaparsan annesine daha da bağlanır ve sorunun senden kaynaklandığına inanır...zamanla düzlmezse hala otur adam akıllı konuş ama tatlı dille ..annesi tabi sevecek ama karısının sevgisiyle annesinin sevgisini ayırt edebilmeli bir erkek ..sende haklısın tabi ama orta yolu bulmalısın çabanla eşinide seviyosan mücadele et derim..

aynı evde ya da apartmanda mı oturuyorsunuz? bir erkek evlenene kadar annesine, evlendikten sonra karısına bağlı yaşar der Selin Özkök Karacehennem. eşini kendine bağla kardeş. canım cicim diyerek bağla yumuşak yumuşak. çünkü erkek birlikte yattığı karısına öncelik verirmiş her konuda.

annesini sevsin tabiki dinlesinde bu çok normal aslında ama erkekler denge sorunu yaşıyor.sen bence hiç üstüne gitmeyip biraz akışına bırak olayları.annesi yüzünden tartışma eşinle.yeri geldimi konuş sürekli bir anne lafı olmasın aranızda evde ona sürekli annesini hatırlatma.anne hatamı yapıyor oda sana kötümü davranıyor inşallah böyle bir sorunun yoktur.eğer onda da sıkıntı yaşıyorsa asla fevri olmadan yeri ve zamanı geldikçe konuş eşinle.kendini ezilmiş asla hisettme.biraz sabırlı ol.öfkeyle kalkıp zararla oturma.umarım herşey istediğin gibi olur.

benmi fesadım yoksa banamı öle geliyor?? kendimi anlamıyorum arkadaşlar..eşim ailesine çok düşkün ve bu durum beni deli ediyor annem aşağı annem yukarı başka bişi bildiği yok.ben hiçmi bağlayamadım eşimi kendime ne bu anne düşkünlüğü çözemedim sonuçta benimde annem var ve evin tek çocuğuyum ben neden bu kadar bağlı değilim sorun bendemi yoksa eşimdemi çözebilmiş değilim..

annesi ne söylerse doğru biz yanlış.. ben bişey sölerim bana kızar annesi aynı şeyi söyler tık demez.deli oluyorum artık..uzaklaşmak istiyorum buradan.....çekip gitmek istiyorum...

annem ve babam psikolojik rahatsızlık geçirdi eşim bunu biliyor ve sanki ailemin bu yönü yüzünden eşim beni eziyor gibi hissediyorum ve bu his gittikçe güçleniyor deliricem lütfen akıl verin... bu adam ne zaman annesini hesaba katmadan direk bana sarılacak ne zaman bağlanacak ..... kötükedihüso senağlama senağlama senağlama

açıkçası ben çok büyük bir problem göremedim.
ben de anneme çok düşkünümdür ve bunu çok belli ederim.
bu kişiden kişiye değişir.
bazıları sever ama uzak da yapabilir.

eşiniz de dediğiniz gibi bağlı demek ki annesine.
ama kırmızıyla işaretlediğim yerde size katılmıyorum açıkçası.
ben bişey söylerim kızar, annesi desi tık yok demişsiniz ya; annesine de mi kızsın yani?
sonuçta onun büyüğü o.
sizle tartışabilir ama annesiyle tartışamaz.
annesi sonuçta o.
bence bunların sonucunda siz eşim ailmin psikolojik sorunlarını problem ediyor diye de kuruntu yapıyorsunuz.
yani bana öyle geldi..

essmeralda o sözden kastım farklı ben kalkıp annesiyle tartışsın demiyorum ki ama hakısz olduğu halde annesini savunması beni delirtiyor ya bir kerede evet sen haklısın dediğini duymadım benim fikrimi beğense bile annesinin dediğinden çıkmaz sonrada şikayet eder sanki ben dedim anne sözünden çıkmayıp beni dışlayan o..

bütün yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim ama bu sorunu nasıl aşacağımı bilmiyorum ayrıca biriniz sormuşsunuz evet aynı apartmanda altlı üstlü oturuyoruz..

canım benim üzmüş seni bu durm ...peki sen hiç eşinle konuştunmu bu durumu?.....ya hayatım ne konuşursan konuş o eşinin annesi o da oğlu yıllardır büyütmüş bakmış vs vs değişemezki böyle gelmiş böyle gider ama sen bundan sonra değiş bence sende oyna annesinie ondan daha çok düşünüyomuş gib yap bakalım .........hem k validenle ara ndaha ii olur... eşinle aranı bozmamaya dikkat et canm .. sen kaç yıılıık evlisin?

Son düzenleme:
allah sabır versin benim eşimde annesine düşkünmüş gibi bazen annesine laf söyletmez ben annesinden ailesinden eşimi çok kıskanıyorum buda onu biliyor annesini korur bende ailen benmiyim onlarmı derim git ben ailen değilsem derim hayır sensinder sarılır bizde çok ailesi yüzünden kavga ederiz zati onlar olmasa hiç kavga etmiyeceğiz valla giden gider ben söylüyorum aileni sevmiyorum sevmek zorunda değilim diyorum

ya burda tamamen erkeğe kalıyo olay bence
bi adam karısı ve annesi arasındaki çizgiyi belirlemeli
ne herşeyde anneci olmalı nede hanımköylü
hepimiz annemize düşkünüzdür onu herşeyden üstte tutarız bunda bi yanlışlık yok
ama bi erkek bence evlendikten sonra tek başınada kararlar almalı
ayrı bi evi yuvası oldğunu bilmeli ona göre dengeleri kurmalı
eşine bunları söyleyebilirsin canım
kırıcı olmadan konuş tabikii
ve en önemlisi suçlamadan aksi takdirde yine sen kötü olursun
allah yardımcın olsun canım

allah sabır versin benim eşimde annesine düşkünmüş gibi bazen annesine laf söyletmez ben annesinden ailesinden eşimi çok kıskanıyorum buda onu biliyor annesini korur bende ailen benmiyim onlarmı derim git ben ailen değilsem derim hayır sensinder sarılır bizde çok ailesi yüzünden kavga ederiz zati onlar olmasa hiç kavga etmiyeceğiz valla giden gider ben söylüyorum aileni sevmiyorum sevmek zorunda değilim diyorum

Şimdi eşiniz sizinle evlendi diye kendi ailesini, kendini doğup büyüten insanı aile sıfatından atacak mı? Tabiki ailesi hem sizsiniz hemde annesi, babası, kardeşleri, dayıları, teyzeleri, yeğenleri.............
Kimsenin ailesi sırf eşiyle sınırlı kalmaz, heleki böyle bir soru sormayada kimsenin bence hakkı yoktur.
Bir evladın anaya düşkünlüğü kötü bir şey değildir, hatta bence güzeldir, ancak konuyu açan arkadaşın asıl şikayetçi olduğu konu, eşinin her daim annesini haklı görüp eşine hiç hak vermemiş olması. Buradan anlaşılıyorki arkadaş ile kayınvalidesi arasında bir sorun var ve bu olayda eşi annesinden taraf oluyor. Tabiki bir eşin haklıyı haksızı ayırması ve aradaki dengeyi kurması lazım. Bunu kurarkende, ne annesini nede eşini ezmemeli.

Erkek yada kadin ailesine elbette düşkün olmali
ama dengeyide sağlamali
bir tarafi ezdirip diğer tarafi el üstünde tutarsa
o adam adam değildir zaten:nazar:

Aynı seylere aynı fikri verıpte karısına "olmaz" ama annesıne "evet öle olur" dıyen bır erkek ayıp eder...

Bır erkek yeri geldıgınde annesını, yeri geldıgınde de eşine hak vermesını bilecek...Bununda hakkını verecek...

Yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler...

Annesıyle eşinin arasındakı farkı hala ayırt edemıyorsa o adama erkek demem ben...

X