Çocuk Hastalıkları Bebeğim nefes almakta zorlanıyor gibi değişik ses çıkarıyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Arkadaşlar 15 günlük bir bebeğim var ve ilk doğduğu günden beri sürekli nefes alamayınca bizler bir hareket yaparız ya sesle birlikte, bebeğimde bunu yapıyor. Bu normalmi, yoksa solunumla mı ilgili bir problemden kaynaklı bilemiyorum, yoksa başka bişeymidir.. ilk günler ben korkuyor diye düşünmüştüm ama sonra aklıma geldi hamileyken bende nefes problemi yaşadığımda bu şekilde ses çıkarıyordum. Tüm bebeklerde oluyormu. ben biliyorum doktora götürsem olur öyle diyecek. size önce sorayım dedim, kimse böyle bişey yaşamıyorsa ısrar edeyimde ona göre kontrol etsin.

canım oluyor hiç telaş yapma.bu arada doğurdun bebişini sonunda allah analı babalı büyütsün.ama bizdede oluyordu hatta bi akşam acile götürdük.hıııııııııııııkkk diye bi ses.ama doktor bunun çoook normal oldugunu daha nefes almayı bilmediklerinden dolayı oldugunu söylemişti.hiç korkma geçer cnm.

canım oluyor hiç telaş yapma.bu arada doğurdun bebişini sonunda allah analı babalı büyütsün.ama bizdede oluyordu hatta bi akşam acile götürdük.hıııııııııııııkkk diye bi ses.ama doktor bunun çoook normal oldugunu daha nefes almayı bilmediklerinden dolayı oldugunu söylemişti.hiç korkma geçer cnm.

Çok teşekkür ederim canım. Hepimizin bebeğini Allah analı babalı sağlıkla büyütsün..

Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.biz de geçirdik bu telaşları:)hele ben kaşıkla veriyordum sütü sürekli genzine kaçardı boğuluyo sanırdım çok şükür atlattık.ne çabuk büyüyolar görceksin hiç korkma telaşlanma.

canım öncelikle hayırlı olsun bebeğin ,yeni doğanda genellikle olur nefes problemi ,özellikle burun tıkanıklığı çok fazladır ,bunun için dr un vereceği deniz suyu çözeltisi kullanılmalı ,nefes alma zorluğu çekebilirler zamanla geçer öğrenir onuda merak etme ..

geçmiş olsun.biz de doğduğundan beri aynı sıkıntıyla karşı karşıyayız.doktor sprey verdi.onunla burundaki pislikler yumuşuyor sonra aspiratörle temizliyorum.tertemiz oluyor ama sanki genzi tıkalı.horlar gib ses çıkarıyor nefes almaya çalışırken.

Canım endişelenme bence yeni bebeklerde oluyor böyle şeyler gülceninde burnu sürekli tıkalıydı nefes almakta zorlanıyordu sürekli serum fizyolojik kullandık hatta emerken bile hırıl hırıldı ama çok şükür düzeliyor merak etme

X