kahverengi lekelenme

ktg

bir bedende iki kalp
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2008
3.971
34
40
4 gündür ara ara özellikte öglenleri kahverengi lekelenme oluyo hap kullanmama ragmen gecmiyo korkuyorum yardım...sizde yasadınız mı boyle bişey ne kadar surdu....

benim de oldu canım..6. ya da 7. haftada başladı 1 aydan fazla sürdü..hatta bir ara pembe lekelenmeler de oldu.ben de hap kullandım günde iki defa.çok endişelenmiştim dr um bana yerleşme kanaması demişti...genellikle hamileliğin ilk döneminde olabiliyor..

tesekkür ederm bnde 6+3 haftalık bitmiyo die korktum gerci bugun annemde aradı biz 3 kardesiz 3müzdede olmus annemde ilk ay hatta en kücükte adet olmus da gec anlamıs hamile oldugunu irsidir belki demi...

canım yerleşme kanamasıdır o korkma ama istersen doktorunla konuş yinede merak etme birkaç güne geçer

ya ben bir gün bahçemdeki otları çapaladım,sonra leelenme oldu.açıkcası çok da istediğim bir gebeli olmadığı için muayeneye gittiğimde sordum doktora ve benim buradaki doktorum extra large olduğu için bişey demedi ve bir ilaç verdi.sonra annemler illa torunun kalp atışını görmek istedikleri için onların orda gittik doktora,lekelenme diye birşey olmaz,o andır ve düşük tehlikesidir dedi ve benim daha uzağa olan yolculuk planım bitti.hatta ben sürekli ağır falan kaldırdığım için eşimle sürtüşme başladı,sen bu çocucuğu düşürmeye çalışıyorsun diye.ben de daha sonra bir leğen çamaşırı bile kucaklamaz ve eşimi bekler oldum gıcıklığına.öyle geldi geçti yani,hiç önemsemedim ama doğacak olan tutunuyor bir şekilde

ya gecmedi bir türlü korkuyorum işte yatıyorum falan ama tek tesellim kahverengi olması

ya gecmedi bir türlü korkuyorum işte yatıyorum falan ama tek tesellim kahverengi olması

canım merhaba seninle aynı sorunu yaşıyorum bugün 7+6 haftalığım bende bazen kahve bazen pembe lekelenmelerim oluyor benimde.doktorumla görüştüm yat dinlen bol su iç dedi.birde progestan kullanıyorum günde 3 defa iki şertane vajinadan bunu ihmal etme dedi.şu aşamada yapılabilecek birşey de yokmuş zaten. lekelenmen sürekli (kesintisiz) ve ağrılı olursa hemen doktora başvur zaman kaybetmeden ama ara ara ise dinlenmekten başka yapılabilece birşey yok.
tabi en kısa zamanda doktoruna gidip ulatrason muayenesi yaptırmayı ihmal etme.

yalnız kendimde çok endişeliyim ama midem kazınsa doktoru aradığım için doktordan bizzat duyduklarımı paylaşayım dedim :)

inşallah bişey olmaz bebişlerimize panik yapmamak en doğru hareket sanırım böyle zamanlarda..

yok allahdan ne agrı var nede sürekli sadece tuvalete gidince oda akmıyo silerken bulasıyodaq gorüyorum

aynen canım silinirken geliyo.yat dinlen bol su iç sende progestan kullanıyormusun?
kullanmıyorsan doktoruna danışıp al bence ben günde 3 kez 2 şer tane vajinadan alıyorum..

ama en kısa zamandada doktoruna git mutlaka ultrasonla bi muayene etsin.heee unutmadan cinsel ilişki yasak böyle durumlarda aklında bulunsun

aynen canım silinirken geliyo.yat dinlen bol su iç sende progestan kullanıyormusun?
kullanmıyorsan doktoruna danışıp al bence ben günde 3 kez 2 şer tane vajinadan alıyorum..

ama en kısa zamandada doktoruna git mutlaka ultrasonla bi muayene etsin.heee unutmadan cinsel ilişki yasak böyle durumlarda aklında bulunsun

hapını verdi bana bnde günde 3 kere kullanıyorum doktor carsamba günü gittim baktı kalınlasmıs dedi kese için kanamaiçinde hap verdi cars gideyimde kalp atıslarınıda duyayım istiyotum cünkü yol kötü ve yarım saat yol yasak bana

hapını verdi bana bnde günde 3 kere kullanıyorum doktor carsamba günü gittim baktı kalınlasmıs dedi kese için kanamaiçinde hap verdi cars gideyimde kalp atıslarınıda duyayım istiyotum cünkü yol kötü ve yarım saat yol yasak bana

meraba endiselenme ben tam 3.5 ay lekelenme yasadım hatta kanamam oldu asırı sekilde hastanede yattım 20 gun bırakmadı beni bebegim yat sakın kalkma bol su ic rhimin kasılmasını engellermis tek caresi istirahat progestanı ben de kullandım hala kullanıyorum ama atlattık tehlikeyi cok sukur dr a git ihmal etme

saol canm boyle yasayıpta gebeligi devam edenleri duyunca umudum bitmiyo allah saglıkla kucagıns almayı nasit etsin cnm

inşallah bişey olmayacak zamanı gelince sevinçlerimizi paylaşıcaz burada.:) moralimizi bozmayalım bakalım doktorum ne dice bana yazarım gelince:)

canım hiç endişelenme benimde ilk iki ayımda kahverengi lekelenmem oldu hatta bi kez kanama şeklinde bende çok korkmuştum ama doktorum sağolsun beni çok sakinleştirdi ilaç falan da vermedi sadece yatıp dinlenmemi söyledi çok şükür geçti şimdi 23 haftalık oldu bebişim kendini fazla yorma yat dinlen 8-10 haftadan sonra geçer diye düşünüyorum kendini sakın üzme canım...

benimde 6 haftalarda kahverengi lekeler olmuştu doktorra söledim. bişey olmaz dedi gönderdi sonra kanamalarım oldu hastanede yattım 2 defa korkutmak anlamında sölemiyorum ama en başta ilaca başlanmalı diye düşünüyorum önlemini alır ve yatıp dinlenirsen hiçbirşey olmaz..ben tabiki doktorumu değiştirdim gop hastanesi narin kezban kıyaktı... şimdi 32 .haftaya kadar geldim ilaçlar ve dinlenme ile birde moral tabiki çok önemli

cok saolun içm rahatladı allah hepimizin umutlarını kırmasın saglıkla kucagımıza almayı nasip etsin...

sakın doktora gitmeyi ihmal etmeyin mutlaka ultrasonla baktırın lekelenme gördüğünüz anda.

dün bebeğimi kaybettim kese gelişmediği için kalbi durmuş kürtaja aldılar hemen.
ihmal etmeyin nolur..

gecmiş olsun canm cok üzüldüm bnm de 7. hafta kalp atıslarını duymadık daha cok korkuyorum...

saol canım ilkgözağrımdı ama.. inşallah yine olacak umudumu kaybetmiyorum

7. haftada kalp atışlarını duymuştuk biz 8. haftamdada kaybettim bebeğimi
ama lütfen heran bişey olacakmış gibi kendini kasma elbette endişeleniyoruz ama biraz rahat olmak gerekiyor çünkü bebek de bundan etkileniyor..bebişin kalp atışıları duyulur inşallah hiç merak etme ne kadar sıklıkla kontrole çağırdı doktor peki seni yani 2 gün ara ile kontrole gitmen gerektiğini düşünüyorum ben..

X