kahvaltı menümüz ve bebe bisküvisi ??

Karagxoxzlxux

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
241
0
38
kızlar melihe artık bebe bisküvisi vermiyorum onun yerine biraz ekmek içini rondodan geçiriyorum içine peynir yumurta sarısı salatalık zeytin biraz reçel katıyorum doğrumu yapıyorum bimiyorum ekmek vermekle sizler ne yapıyorsunuz buarada bebe bisküvisi kansorojenmiş o yüzden kestim

ben de unutuyorum hep vermeyi ..ben de mama ve 8 tahıllının içine koyuyorum peynir,yumurta ama kıvamı koyu oluyor bitmiyor hepsi..ayrıyeten ekmek veya bisküvi koymama gerek var mı bilmiyorum açıkçası

karagözlü ben bir sitede okumuştum bisküvi vya ekmek içi diye..yakında zaten ayrı vermeye başlayacağız..bence mantıklı daaaaa şu salatalığı nasıl veriyorsun hayatım ya..suyunu mu

zeytin tuzlu olmaz mı? doktorlar ileride hipertansiyon ve şeker hastalığı yapar diye bir yaşına kadar önermiyorlar.

bence de zeytin tuzlu canım..istersen akşamdan suda beklet ya da tuzsuz zeytin kullan..ben de kullanacağım bir süre sonra ama tuzu alınmış olcak..

bebe bisküvilerinin kanserojen olduğunu duymamıştım. ınsanın artık hiçbirşeye güveni kalmıyor. Ben oğluma kahvaltıda biberon maması ile ıslatılmış bebe bisküvisi, beyaz peynir, pekmez, yumurta sarısı(gün aşırı) ve ekmek içi veriyorum.

bebe bisküvisi neden kanserojen oluyo anlamadım normal bisküvi olmuyoda o mu oluyo ..bence bunlar uydurmasyon şeyler ..ben ballı irmikli mama ile yarım yumurta sarısı tuzsuz beyaz peynir ,pekmez ve bebe bisküvisini karıştırıp veriyorum kahvaltıyı ..

eylül mama ölçün ne kdar ...bizim kalıyor hep acaba çokmu vermeye çalışıyorum diyorum..

kızlar ya benim kızım kahvaltı karısımına peynir kattığım zaman yemiyor. bebe bisküvisi yumurta sarısı ceviz pekmez azcık tereyagını mama ile ıslatıyorum ozaman çok severek olmasada oyunla fln yiyiyo ama içine tuzu alınmıi peynir kattıgım zaman daha ilk kasıktan öğürmeye baslıyo acaba labne peynir katsam agır gelirmi beyaz peynirin yerini tutarmıki ne dersiniz

dilokscum benim ölçüm öyle kaşıkla filan değil küçük bir mama tabağı var melisin onu tam dolduruyorum,bazen bitiyor bazen kalıyor ,
sabah kahvaltımız bu yazdıklarım ,öğlende sebze veya tavuk ,tarhana çorbası ,akşam üstü yoğurt veya meyve gece yatmadan muhallebi aralarda ve gece emiyor ..

ben 3 ölçek devam maması +peynir+ ceviz+ yumurtasarısı+ kahvaltılık mama koyuyorum.pekmez peynirle olmaz diye biliyorum ama herkes de veriyo benimde kafam karıştı artık.

peyniri iyice ez çatalla sıcak su ile eritmeye çalış biraz mysever.peynir önemli yemesi gerek.labne peynir bilmiyorum ama bana ters:)

açıkçası bebe bisküvilerinin kanserojen içerdiğine inanmıyorum.bebek ürünleri çok sıkı denetimlerden geçiyor ve aldığım markayada güveniyorum.doktorumuzda tavsiye ediyor.ya bisküvi ya ekmek mutlaka veriyorum.ikiside bebek beslenmesinde çok önemliymiş

bende kahvaltıda meyveli 8 tahıllı kahvaltı mamasını 6 mama ölçeği koyuyorum içine küçükbir kalıp peynir (silgi kadar diyeyim)tuzunu almıyorum çoğu zaman zatn az tuzlu 3-4 tane bebe bisküvisi ve 2 tatlı kaşığı kadar pekmez karıştırıp iki oğlana yediriyorum bazen doymuyorlar bir kase dolusu oluyor bunlar.. pekmezide yeni koymaya başladım..
bazen bizimle kahvaltı ediyorlar küçük ekmeklerle peynir, yumurta sarısı ve pekmez veriyorum sırayla sonra tekrar mama hazırlamıyorum doyuyorlar..
diğer forumada yazmıştım ama burayada yazayım peynirle yumurta bir verilmiyormuş ben yanlışmı yapıyorum acaba?.....
mama yaptığımda sadece peynir koyuyorum ama öyle ekmekle kahvaltı ettiriyorsam yumurtayla peyniri bir azar azar veriyorum..

mysever canım peyniri suyla ez tel süzgeçten geçir istersen..oğlum da yumurtaua aynı tepkiyi veriyor ben de telden geçiriyorum onu..labne veriyorum ben bazen..çünkü güvenerek alabileceğim bir yer bilmiyorum burada peyniri..

nette buldum , bir doktorun söyleşisinden alıntıdır

* 180 derecenin üzerindeki ısı, yağın ve şekerin yanarak akrilamit denilen kanserojen bir maddenin açığa çıkmasına neden olduğundan; böyle üretilmiş ürünleri (bebe bisküvileri, cips ve kızarmış patates gibi) sınırlı miktarda tüketin. Evinizde kek yaparken yüksek ısılarda pişirmeyin.

tamma da bisküvi yağda ğişirlmiyoki fırınlanıyo,kızarmış patate sve cips için geçerli oabilir yani bu bence

benim soruma kimse cevap vermemiş... peynirle yumurta neden ikisi bir arada verilmiyor.. ben veriyorum bir sorun varsa bende vermeyim birlikte..

X