Premature Bebekler Premature bebekleriniz kaç haftalık,kaç gram doğdular ve hastanede ne kadar kaldılar?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

preemie

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
55
0
benim kızım defnem 28+0 da 1200 gram 31 cm olarak 10.04.09 da doğdu. bugün hastanede yatışının 38. günü

beslenme sorunumuz var. tam beslenmeye geçemedi. günde 10 kez 15-16 cc anne sütü alabiliyor. birde idrarında ikinci kez mikrop üremesi oldu. tekrar antibiyotik başlandı.

lütfen bebeklerinizin ne zaman kaç gram doğduklarını, hastanede ne kadar kaldıkalrını paylaşın

ve şimdi kaç aylık olduklarını, durumlarını,vaşadıkları sorunların neler olduklaırnı paylaşın

benim kızım 28+2 günlük doğdu..1170gr boy 37 santimdi..20/07/2008 doğumlu..doğumdan sonra 970gra düştü..1 ay kuveste kaldı..13 günde benimle kaldı hastanede bebeğe nasıl bakıcağımı gösterdiler..eve geldik ve zorlu bi süreçten geçtik devamlı kontrol her kontrole gidişimde norolojıden moralimi bozucak sözler duydum..o kadar acımasızlar ki bi keresinde bebeğininz gerizekalı bile olabilir dediler ve eşimin ve benim moralimizi alt üst etmişlerdi..erken doğduğu için herşye hazır olun dediler..şu an kızım 9.5 aylık düzeltilmiş yaşı 7 aylık kilosu 7.500 boy 68 cm şükür şu an öle problemimiz yok sadece takıldığım konu elini uzatmaması herşeyi tutuyo önüne koyunca alıp oynuyo ama elini bize doğru tam uzatmıyo..fizik terapiye götürdüm..bir iki hareket gösterdi onu yapıyoz haziranda tekrar gidiceğiz inşallah o zamana kadar gelişme gösterir.. inşallah kızını sağlıkla sıhhatle koluna alırsın canım.geçmiş olsun:nazar:a.s.

Benim kızımda 31+5 de doğdu. 1900 gr ve 43 cm doğdu. Beslenemediği için 1560 a kadar düştü. Doğduğunda ciğerinin birisi patladı ve vücudunun hiçbiryerine oksijen gitmedi. Doğduğu günden bir gün sonra bebeğimin yanıma gelmesini beklerken doktoru ümitlenme sabaha çıkamayabiliriz dedi. 100 de 100 makineden nefes alıyordu. 45 gün yoğun bakımda kaldı bu süre zarfında vücut kanıda değişti. Enfeksiyon üstüne enfeksiyon geçirdi. çok yoğun bir sarılık atlattı. 1 ay sonra benden ancak anne sütü istediler o zamanda benm sütüm gitmişti bile :KK43: Mama bebeği oldu. Şimdi bize o rahatsızlıklardan kalan astım ve motor gelişiminin yavaş olması.
Bunlara binlerce kez şükürler olsun. Şimdi bebeğim 4 ayını doldurdu vee 5 e girdi. Düzeltilmiş yaşı 2 ayını doldurdu. Kilosu ise hala 40'lı bebekler gibi. 4400 gr. Sabır deyip bekliyoruz büyümesini. Bu arada gülücüklerimiz ve agularımızda bu hafta başladı :):):):):) Bu arada gelişimi ile ilgili en güzel şey ise kızımın boyu inanılmaz hızlı büyüyorrr :)
ınşallah senin kızında bir an önce gelişimini tamamlar ve yaşıtlarını yakalar cnm. Bazen dışarı çıkartıyorum bebeğimi havalar düzeldiği için temiz hava alsın diye, bebeklerle karşılaşıyoruz 2 aylık bebekler bile benim bebeğimdenn büyük duruyor :) Bazen soruyorlar bebeğiniz yenimi doğdu diye ufak bir tebessüm edip başlıyorum ben bir prematüre bebek annesiyim. Asıl ayı şu bu falan :) ınsan üzülüyor tabi ister istemez...Sağlık olsun canları içinde ya elbet büyüyecekler kocaman çocuklar olacaklar...

Bu arada benim kızımda Defnemm :KK70::KK70::KK70:
O yoğun bakımdayken koydum ismini. Defne ağacı gibi güçlü dirençli olsun hayata dirensin diye...

benim ikizlerim 33+3 te doğdular..1,660 ve 1,890 kilolarıydı..3 gün yoğun bakımda kadılar.
şuan 5 aylık oldular.ve ikiside 7 kilonun üstündeler :nazar:

benim oğlumda 34 haftalık olarak dünyaya geldi, kilosu 1594 boyu 43 cm di. dr tahmini oğlum karnımda 2.5 hafta kadar aç kalmış beslenememiş., sağlık problemi yoktu sadece beslenmeyi öğrettiler oğluma 14 gün kaldı yoğun bakımda 1730 olarak taburcu oldu. hepimizin yaşadığı gibi çok zor bi süreç geçirdirdim bende ama oğlum yeme konusunda iştahlı bi çocuk olduğu için herşey yolunda gitti. şuanda 8. ayı doldu kilosu7.5 boyu 70cm gelişimi çok iyi gidiyo baba diyo ve 2 dişi çıktı yani yaşıtlarını yakaladı. ve çok hareketli, bir dk durmuyo çokda zeki ona söylediğim herşeyi anlıyo, premetüre bebek anneleri (özellikle yeni bebek sağibi olanlar) hiç üzülmeyin onlar daha zeki oluyorlar ve daha çobuk büyüyorlar.ama çok iyi bakım olmalı yani hayatınızı ona endekslemelisiniz kendi zevklerinizden vazgecin ben hiç bi topluma girmedim düyün gezme hepsi bitti benim için daha yeni çıkıyoruz, insanlara zarar vermeyen mikroplar onlarda büyük hasarlar yaratabilir bunu unutmyın.

premature annesi olmak zor. bende 34+2 de doğum yaptım beril ve berenimi beril 2300 beren 2200 ama ölü doğdu dediler her ikiside 31 cm boyundaydılar. berilimin bir sürü sıkıntısı vardı. solunum gebelik zehirlemesi sonucu böbrek ve karaciğerde fonksiyon bozuklukları ve oksijensiz kalmaktan ötürü beyinde hücre ölümü. şu an doğum yaşı 6.5 aylık düzeltilmiş yaşımız 5 ay 20 günlük. şu anki kilosu 6.5 kilo boyu 65 cm. bende bazen ayını küçük söylüyorum nörolojik sorunlarından ötürü ilgilenip oyunlar yapanlara yanıt vermiyor aa yapmıyormu diyorlar uğraşmasınlar yaramla diye ayını 4 aylık ne denk geldiyse atıyorum açıkçası. yeterince yaralıyım çünkü daha dün alışveriş merkezinin birinde kızıma ciciler alırken bir anne kızın sesleniyordu beren gel annecim deniyelim elbiseyi minicik şirin bir kız koşarak geldi annesinin kucağına ben berenime hiç seslenemedim öyle allahım beri e kısmet etsin ve sağlığına kavuştursun onunla yaşıyayım o güzellikleri. benim kızımda büyüyor kuvözde 22 günlüktü ilk gördüğümde görseniz öyle miniktiki oyuncak bebek gibi. gözümün önünden gitmiyor boncuk boncuk bakınmıştı beni gördüğünde.allah hepimizin bebeklerini bağışlasın her kötülükten sakınsın.

merhabalar.benim kızım 36.haftasında doğdu,2.790gr.boyu 43cm.küveze girmedi.gayet saglıklı doğdu bi problem yaşamadık şükür.şuan 3.5yaşında.:dance:

Canım benim oğlum da 34+3 de ve 2490gr,46 cm doğdu.8 gün küvezde kaldı.Şimdi 17 aylık 12 kilo ve 85cm.Büyüyünce yaşıtlarını solluyorlar,üzülme

Rabbim her bebeğe şifa vers,in. Benim yusufcuğum 26 haftalık doğdu 1200 den 700 grama kadar düştü .79 gün kvezde kaldı .

benim kızımda 1070 gram 36 cm olarak dünyaya geldi sadece 1060 grama düşdü....şuanda 4 kiloya yaklaşdık düzeltilmiş yaşımız 1 ayı 3-4 gün geçtik...gülmeye başladık bu aralar sesler çıkarıyoruz..popomuzu çok hareket ettiriyoruz..şimdilik böyleyiz...birde 37 gün küvezde kaldı bbeişim...doğumda canlandırma uyglamışlar bebeğime...doğdukdan sonra 1 gün makinede birgün az burundan bir günde küvezden oksijen aldı bebeğim...sonra kendi aldı sevindirici olayımızdı...kalbimizde iki delik olduğunu günler sonra öğrendik bir delik olduğunu biliyorduk..neyseki tedaviyle biri kapandı..bir deliğimiz var..7 mm re...bakalım haziranda kontrolümüz var ne durumda kapanır demiş di dr...birde kan nakli yapılduı bebeğime....kansızmış..vitamin verildi hergün bebeğime.2-3 kere tansiyonumuz çıkdı...sonra düzeldi...kasılmalarımız çok ciddi boyutdaydı fakat bugünlerde artık daha rahat bebeğim kasmıyor kendini...ellerini bir kilitlerdi mama yerken açamazdık...bacaklarını vücudunu her yerini kasardı..mama yerken artık öyle şeylerimizde kalmadı çok şükür...işde böyle beklemdeyiz takipdeyiz..umarım herşey güzel olacak mutlu olacaz bizlerde...ama herşeye rağmen onlar bizim canımız...

bende 14.10.2007de oglumu 34 haftalık dunyaya getırdım 1770 gr 48 cm 2 gun kaldık hastanede şimdi 19 aylık oldu sıpam saglık sorunu vs hıç olmadı masallah kuzuma

ep gerıden gıdıcez dıye çok korkmuştum 1 aylıkken 3600 olmuştu hemen 10 aylıkken yurudu erken konuşmaya basladı

masallah bebıslerınızee.. rabbım korusun muhafaza etsın hepsını.. saglık sıhhat versın ıns...

sızı çok ıyı anlıyorum kızımda 32 haftalıkken dunyaya geldı 1 kılo 600 gr dogdu 2ay küvezde kal hıç emzıremedım zor gunler geçırdım tek olumlu olan sey kızım agızdan beslenıyordu okadar sıkıntıya deydı kızım şuan 3 yasında ınşallah sende sıkıntıları atlatır çoçugunla mutlu olursun

canım allah yardımcınız olsun.hepimizin benim defnemde 37+0 doğdu ama rahim içi gelişme geriliği nedeniyle 33 hafta uyumlu 2280 doğdu ve 2000 kiloya kadar düştü ama şimdi 2 haftalık ve toprlandı senın kızında toparlanıcak göreceksın uzulme sütün kesilmesin cnm gecmiş olsun

Canım benim oğlum da 34+3 de ve 2490gr,46 cm doğdu.8 gün küvezde kaldı.Şimdi 17 aylık 12 kilo ve 85cm.Büyüyünce yaşıtlarını solluyorlar,üzülme

benimki de 35 haftalık doğdu, 2kilo 340 doğdu 47 cm, ama küvözde kalmadı, sağlığı yerindeydi çok şkür:nazar:

X