bebeğimi düşürdüm,tekrar ne zaman hamile kalmam doğru olur???

vasi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
30
1
45
kafamçokkarıştıEvlendikten sonra 9 ay doğum kontrol hapı kullandım,hapı bıraktıktan sonraki ay hemen hamile kaldım fakat daha 4-5 haftalıkken ne yazıkki düşük yaptım.Vajinal ultrasonla çok zor muayene oluyorum,kasılıyorum hatta tansiyonum çıkıyor o derecede, zaten kanamamda hemen ultrason çıkışında başladı ve ertesi gün düşük yaptım.Bebek sahibi olmayı çok arzuluyoruz ve en kısa zamanda tekrar hamile kalmak istiyorum,ilk adet kanamasından sonra tekrar deneyebilirsiniz dediler,fakat tekrar bu tür bir durumla karşılaşmak istemediğim için bu konuda bilgi almak istiyorum.Ne zaman hamile kalmam doğru olur???
Bilgi sahibi olanlardan ve ya erken düşük yapmış olanlardan bilgi yardımı bekliyorum....

Çok geçmiş olsun vasi.
Allah bir daha yaşatmasın.
Ben de bir düşük yaşadım, benim de ilk hamileliğimdi, maalesef 6-7 haftalıken kaybettim..Doktor baktığında gelişiminin durduğunu söyledi ve kürtaj oldum.
Kişiden kişiye değişebiliyor ama benim doktorum iki adet dönemi geçirip yeniden hamile kal, daha erken kalma demişti. En az iki adet dönemi geçirdiğinde erken düşüklerde vücut toparlanmış olur demişti.
Bir de mümkünse gereken testlerini yaptır, yeniden hamile kalmadan..
Elbette olağan bir düşük olabilir seninki ama ben de maalesef kan pıhtılaşması çıktı, o yüzden şimdi aspirin kullanıyorum.
Bir de bu kadar etkileniyorsan vajinal ultrason yaptırma canım, ben hiç öyle muayene olmamıştım, bişey dememe gerek kalmamıştı, doktorum hep göbeğimden baktı ultrasona. Sen de bu kadar etkileniyorsan bunu istemediğini dile getir, bir dahakinde.
ınşallah bir daha hiçbir aksilik yaşamadan sağlıklı bir hamilelik geçirirsin.

Son düzenleme:
Ben 5 haftalık dÜŞÜk yaptım 3 ay korun dedeı ama ben 2. Adetımı olcam 1 hafta ıÇınde sora korunmıycam valla acele edyom ben ama kÜrtaj olmuŞtum sana yapmamıŞ galıba

Geçmiş olsun iremnaz...
Ben zaten kürtajdan sonra ilk adetimi 38 gün sonra olmuştum. O nedenle 2. adetimi de görüp bitirdiğimde neredeyse üç ay da dolmuş olacak.
Bir de dediğim gibi doktorum da 2 adet görmen yeterli, vücut ritmin normal düzenine girmiş olur eğer ikinci adetini de her zamanki aralıkla görürsen dedi.
Şimdi henüz bekliyorum ben de ikinci adetimi. Sonrasında ben de korunmayacağım.
ınşallah çok bekletmez ve uğraştırmadan sağlıkla gelir bebişlerimiz.

kafamçokkarıştıEvlendikten sonra 9 ay doğum kontrol hapı kullandım,hapı bıraktıktan sonraki ay hemen hamile kaldım fakat daha 4-5 haftalıkken ne yazıkki düşük yaptım.Vajinal ultrasonla çok zor muayene oluyorum,kasılıyorum hatta tansiyonum çıkıyor o derecede, zaten kanamamda hemen ultrason çıkışında başladı ve ertesi gün düşük yaptım.Bebek sahibi olmayı çok arzuluyoruz ve en kısa zamanda tekrar hamile kalmak istiyorum,ilk adet kanamasından sonra tekrar deneyebilirsiniz dediler,fakat tekrar bu tür bir durumla karşılaşmak istemediğim için bu konuda bilgi almak istiyorum.Ne zaman hamile kalmam doğru olur???
Bilgi sahibi olanlardan ve ya erken düşük yapmış olanlardan bilgi yardımı bekliyorum....

geçmiş olsun.ben de 8 haftalıkken kalbi durduğu için düşük yaptım.doktorum iki üç ay bekleyin dedi.32 gün sonra adet oldum.ikinci adetimden sonra hamile kalmak için korunmayı bırakmayı düşünüyoruz.sen de doktorunla konuşursan eminim ki için daha rahat edecektir.inşallah tekrar hamile kalırsın ve sağlıklı bir şekilde bebişini kucaklarsın:eek:

canım dr lar 7 haftadan once olan dusukler ıcın 1 adet donemı gectıkten sonra hamıle kalabılırsın dıyorlar

X