Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi emziği bırakmak

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

tebessum77

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
2.523
30
emziği nezeman bırakmalı?
bebeklriniz emzik emiyormu?
kızıma sadece yatırıken mezik veriyorum gün içinde vermiyorum. ama artık dişlerimiz var ve emziği bırakması iyi olur diye düşünüyorum.

ama zaten çok zor uyutuyorum emziksiz nasıl uyuyacak onu düşünüyorum nnasıl yapmalı?
emziği nasıl bırakmalı?
emziği bırakan varmı?

benm oğluşum 2,5 aylık ve hiç emzik emmiyor. başlamayı da artık düşünmüyorum. emziği bıraktırmak için ucunu delin diyordu bir uzman. gerçi senin bebeğinin dişleri vardır ve çoktan delmiştir emziklerini dimi?

benm oğluşum 2,5 aylık ve hiç emzik emmiyor. başlamayı da artık düşünmüyorum. emziği bıraktırmak için ucunu delin diyordu bir uzman. gerçi senin bebeğinin dişleri vardır ve çoktan delmiştir emziklerini dimi?
oh ne güzel verme zaten alışmasın
yok daha delmedi ama deneyecem bakalım2 hafta kadar sonra derslerim bitiyor evdeyim kızımlayım o zaman deneyceğim
emziği bırakınca bebek daha fazla ilgi ister diyorlar oyüzden işimin bitmesini bekliyecem

merhablar canım.
benm oğlumda ilk 7 ay emzik emmedi.halbuki ben çok istedim almasını ama almadı.uykuya geç dalıp erken uyanırdı.7.ayında ramazan ayı olması münasebetiyle beni çok meşgul etmeye başlayınca emziği vermeye başladım.bi güzelde aldı.artık emerek vede kolayca uyuyordu.uyku süreside uzamıştı.derin uykuya dalınca emziği atıyordu zaten.bende oh ne güzel sadece uykuda alıyor diye düşünüp karışmadım.ama 1 yaşına geldiğinde artık emziğe iyice bağımlı olmaya başladı.emziksiz duramaz haldeydi.nerdeyse hiç çkıkarmıyordu.bende artık emziği bırakmanın zamanı geldi diye düşünüp karar verdim.çok zorlanacağımı düşünmüştüm ama zor olmadı.emziği o görmeden kahveye batırdım.ağzına verdim.iğrendi ve çıkarıp ucuna baktı.temizlemeye çalıştı.yine aldı ağzına.sonra yine çıkarıp koydu kenara.ilk uykumuzu hafifi mızmızlanarak yaptık.uaynınca emziği hep elinde gezdirdi her istediğinde çaktırmadan kahveye batırdım vee sonunda attı elinden.4 aydır emziksiz rahat rahat uyuyoruz.bence 1 yaşından sonra artık herşeyi anladıkları için bıraktırmak zor olabailir.bence dişleride etkiliyor.hiç korkma kolay bırakr.ilk gün mızmızlık yapıyorlar o kadar.ama bırakınca bir daha gösterme.kararlı ol

merhablar canım.
benm oğlumda ilk 7 ay emzik emmedi.halbuki ben çok istedim almasını ama almadı.uykuya geç dalıp erken uyanırdı.7.ayında ramazan ayı olması münasebetiyle beni çok meşgul etmeye başlayınca emziği vermeye başladım.bi güzelde aldı.artık emerek vede kolayca uyuyordu.uyku süreside uzamıştı.derin uykuya dalınca emziği atıyordu zaten.bende oh ne güzel sadece uykuda alıyor diye düşünüp karışmadım.ama 1 yaşına geldiğinde artık emziğe iyice bağımlı olmaya başladı.emziksiz duramaz haldeydi.nerdeyse hiç çkıkarmıyordu.bende artık emziği bırakmanın zamanı geldi diye düşünüp karar verdim.çok zorlanacağımı düşünmüştüm ama zor olmadı.emziği o görmeden kahveye batırdım.ağzına verdim.iğrendi ve çıkarıp ucuna baktı.temizlemeye çalıştı.yine aldı ağzına.sonra yine çıkarıp koydu kenara.ilk uykumuzu hafifi mızmızlanarak yaptık.uaynınca emziği hep elinde gezdirdi her istediğinde çaktırmadan kahveye batırdım vee sonunda attı elinden.4 aydır emziksiz rahat rahat uyuyoruz.bence 1 yaşından sonra artık herşeyi anladıkları için bıraktırmak zor olabailir.bence dişleride etkiliyor.hiç korkma kolay bırakr.ilk gün mızmızlık yapıyorlar o kadar.ama bırakınca bir daha gösterme.kararlı ol

süoersin kahve iyi fikir sanırım türk kahvesi. çünkü nescafe kalıntı bırakmaz izine çıkmayı bekliyorum 2 hafta kadar sonra bıraktıracam şimdi denesem ben yokken annem zaten zor bakıyor ona mızmızlanır kıyamam çok sağol canım

süoersin kahve iyi fikir sanırım türk kahvesi. çünkü nescafe kalıntı bırakmaz izine çıkmayı bekliyorum 2 hafta kadar sonra bıraktıracam şimdi denesem ben yokken annem zaten zor bakıyor ona mızmızlanır kıyamam çok sağol canım

cnm sanırım nescafe den bahsediyor biraz ıslanınca yapışır ya heralde emzikten temizleyemiyor bebek.türk kahvesi hemen gider gibi geldi bana.

biz memeyi yeni bıraktık tatile gidip gelelim emziği de bıraktırcam.ama nasıl bıraktırcam bakalım bizimki biraz pis boğazlıdır kahveyi de severse yandık.

Benim kızımda emziksiz uyumuyor birkaç kez denedim çok zor uyuyor uyanınca emziğini beşiğinde bırakıyoruz uykusu gelince beşiğine uzanmaya çalışıyor ağlıyor emzik istiyor nasıl bırakacak bu çocuk ya

Benim kızımda 18 aylık sadece uykusu gelince alıyor ama bıraktırmanın zamanı çoktan geldi. Aklı iyice erdiğinde bıraktırmak çok daha zor oluyormuş. Kahve iyi fikirmiş en kısa zamanda deneyip tecrübelerimi sizlerlede paylaşırım.

evet arkadaşlar türk kahvesine batırdım ben emziği.ama eğer kahveyi sevseydi toz sumak deneyecektim.valla oğlumun dişleri çıktıktan sonra emzik bana büyük bir yük gibi olmuştu.ama bir gün karar verdim bugün artık vermeyeceğim diye.bismillah dedim.o ağlasada dayandım ve 1 gün zor geçti ama şu anda emziksiz.gündüz başlarsanız emziği bırakma operasyonuna,en azından gündüz uyumasa bile,gece yorgunluktan uyuyacaktır.ama akşam başlarsanız eğer geceniz uykusuz geçebilir.çünkü mızmızlık had safhada oluyor ilk gün.

bebekler okadar akıllı ki kolay kolay vazgeçmiyorlar bişiden...ben iki oğlumdada emziğe japon yapıştırıcı ile saç kılı yapıştırmıştım bir kez görmeleri yetti bir daha almadılar:roflol:

birde emziği iğne ile delin deniyor ozaman emmekten zevek almaz istemezmiş ama emerkende hava yutmazmı?

benim kızım da bir yaşına kadar emzik emdi. Emziğini değiştirmeye karar verdim ve yaşına uygun emzik aldım onuda beğenmedi ve bir dahada emmedi. En güzeli eline beğenmediği bir emziği vermek, zorla versende almıyorlar.

benim oglan 2 emzik kullanıyodu birini kestim hatta annem saç yapıştırdı onu istemiyodu ama yatarken ille emzigini isteyince bende diger saglam olanı verdim şimdide emzikten kesmeye çalışıyorum ama zor gibi gözüküyo gün içinde emmiyo ama yataga giderken o olmadan uyumuyo kahveyi bende deneyeyim ne olcak

arkadaşlar benim oglan kahveli emzigi gördüğünden beri hıı deyip istemiyorum eline vermek istedim kabul etmedi bu fikri veren en fur tu ya teşekkürler valla böyle olacagını bileydim daha önceden denerdim grşrz iyi geceler

Çok şükür ben bıraktırdım kızlar...
4 gün önce annemdeydim teyzesi yatırırken meme yok pis oldu demiş. Ardından 10 dk sonra ben geldim anne meme dedi. Kızım pis olmuş ya teyze atmış dedim. Biraz mızmızlandı sağa döndü sola döndü uyması 1 saati geçti ama oldu. Ertesi gün öğlen çok ağladı bende arkadaşın tavsiyesi üzerine nescafeye batırdım azcık su ile ıslattım ki kahve yapışsın. Verdim eline götürdü ağzına fırlattı attı. Sonra 1-2 gün daha sordu kızım pis oldu çöpçü aldı dedim. Birdahada sormadı. Korktuğum gibi olmadı ama o meme diye ağlaması resmen içimi parçaladı. Hatta ilk gün uyuyana kadar elleri ile oynadı dilini falan emdi onu öyle görmek resmen bitirdi beni ama yinede kararlı davranmaya çalıştım. O ağladıkça ben ağladım. Anne olmak çok zor çokkkkkkkkkkkk.
Darısı bıraktırmak isteyen tüm annelerin başına....

biraz önce kahvali wmziği verdim soktu çıkardı tükürdü ama elinden bırakmadı baktım emecek benimki alıp mutfağa gidiyor dsanki temizle diyor bana. aldık emziği pis olmuş diye camdan aşağı attık. başşladı ağlamaya yastıkların üstüne çıkıp aşağı bakmaya çalışıyor. ağlıyor çıkdırdı resmen
bir başka değişik emzik almıştım ucu top gibi bunu emmez dedim verdim evirdi çevirdi ememedi ısırdı çevirdi durdu sonra eliyle bastırdı ağzına uyudu.

aklıma birşey daha geldi antibiyotik kulllanıyoruz dah iyleşmedik. antibiyotiği hiç sevmiyor şimdi emziğini hem deldim hemde antibiyotiğe batırdım birdah isterse onu deneyecem bakalım

antibiyotik sürdüğüm emziği ağzına bile sokmadı kokudan anladı ağladıııııııııııııııı . bebek markete ğittik pis emziği kasadaki ablaya attık oda bize oyuncak verdi. akşamada ağladı emzik yerine bu oyuncağı aldık deyince çarptı attı oyuncağı. ertesi günde ağladı zor uyudu sürekli uyandı. cuma başladık emziksiz yaşama pazar gününden beri rahatız. sanırım alıştık bazen gece uyuanıp meme diyor ama çok zorlamıyor .çok şükür

benim kızım 2.5 aylık oda uyurken hatta uyıkken ağlayıcada emiyo korkuyorum ne zaman nasıl unutcak diye ama sizin yazılarınıza göre 1 yaş ideal bende bu yöntemleri denerim şimdilik emzikli yaşama devam

X