Panik atak mym?

beyza 25

Nirvana
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2007
291
11
merhaba benim sorunum 2 ay önce başımdan kötü bir olay geçti çok üzüldüm oan çok kötü oldum tansiyonum çıktı tansiyon aleti aldım almaz olaydım devamlı ölçmeye başladım geçen ay hiç bişey yokken gece birden bire hafif nabzım hızlı atmaya başladı tansiyonum çıkcak diye panik yaptım ve 18 e kadar çıktı ve aşırı titremeye başladım acile gittiğimde sakinleştirici ve yarım dil altı verdiler eve yolladılar kardiolojiye gidip komple tahlillerimi oldum eco efor ekg çekildi hiç bişey çıkmadı rahatladım taşgibiymişim yanlız ben aşırı derecede tansiyon işine takmıştım 27 yaşındayım benim bu yaşta nasıl tansiyonum var diye kendimi çok kasmış olmam lazımki galiba panik atakmı geçirdim acaba bende yanlızca çarpıntı titreme boğazıma bişey sıkıyomuş hissi var korku falan yok bu olaydan sonra midem çok fena devamlı gaz huzursuzluk boğazıma bişe takılmış hissi ve kalbe baskı var acaba midemmi rahatsız diye düşünüyorum kalbe baskı oldumu insan panik yapıp tansiyon çıkarmı belkide sorunum mideyle ilgili mide hapı içiyorum iyi geldi sıkıntılarımı aldı sizce panik atakmıyım yoksa benimki kuruntumu cevap yazarsanız çok sevinirim

Sevgili Beyza Hanım, sizi muayene etmeden, net üzerinden sorunuzu yanıtlamak ve teşhis koymak mümkün olmaz. Bunun için yapmanız gereken en doğru şey, yakınınında bulunan bir psikiyatra başvurarak gerekli teşhisin konması ve gerekiyorsa, düzenleyici ilacı kullanmanız. Psikiyatr gerek görürse, sizi bir psikologa da yönlendirecektir.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

X