Transfer Sonrası Yemekler Meyveler OO Daha Neler Neler ( Hepimiz Paylaşalım)

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.783
24.646
arkadaşlar merhaba aklıma geldide çok kalabalık bir topluluğuz kadınlar kulubu tüpcüleri olarak .. ilk denememde baya bocalamıştım neler yararlı neler zararlı diye tabi bunlar ispatlanmış şeyler deil ama yinede kulak vermekte yarar olduğunu düşünüyorum ..
öncelikle benim yararı olduğunu bildiğim düşündüğüm şeyler var tabi tam terside olabilir ona göre transfer sonrasında arkadaşlar buraya bakabilri diye düşündüm..

Yararlılar

- Günlük Taze Ananas suyu & Kendiside Yenebilir (gülen, doğa,el muallim )
-Kivi ( Doğa )
-Portakal Suyu( Yaz Aylarında Taze Sıkılmış Portakal Varsa o Dahada iyi olur) (El muallim)
DıP NOT : C vitaminli besinler Limon,Portakal,çilek,kivi,brokkoli,biber , Domates,Marul gibi yaş sebzelerde bol miktarda bulunur.
Vitamin b12 Yulaf ezmesi,sığır eti,ton balığı,tavuk,hindi,süt ,yogurt,peynir,balık vitamin b12 tarafından oldukca zengindir
-Balık (Gülen El Muallim)
-Somon Balığı (Gülenin Araştırmacı Annesi)

-Hurma ( Transferden sonra 7 hurma ) (El Muallim)

-Marul(Kıvırcık) ( Asi)

ZARARLILAR
-Maydonoz (gülen)
-Nane (gülen)
-sarımsak (gülen)
-Karaçay (Doğa)
-Türk Kahvesi ( Gülen)
-Gazlı ıçeçekler (Cola- Fanta-gazoz) (Gülen- Dr.Herman Bey) oturup bardak bardak içilmemesi gerek
-ıçki ( Gülen Dr. Mustafa Bahceci)
-Sigara (Gülen Dr. Mustafa Bahceci)

buarada bende tedaviyle olan bi cocuğum o yüzden annemin bilgilerine çok değer veririm gözünüzü korkmum annemin daha baya bi bilgisi var bu konularda eklicem tek tek

Aklıma gelenler bunlar fındık fıstık antep ve ceviz içi yemiştim sonra ibrahim saracoğlu bir gün esra ceyhanda bunların gebelik şansını azalttığını söyleyene kadar iyi birşey yaptığımı sanıyordum..

Son düzenleyen: Moderatör:
canım ananasın kendini yesen daha iyi ben öyle yaptım günde bir porsiyon ananas ve iki tane kivi yedim bir hafta

doga ananas hoşaf gibi yahu suyu bile kötü sen kendisini nası yedin birde baya büyük o nası bitirdin
kiviyide ekliyorummm
buarda tekrar tebrikler şekerim

kız bir taneyi bir günde yemedim heralde iki dilim kesip yedim yani 3 4 günde bir tane yedim
sağol canım darısı senin başına bebeğine onu çok istediğini söyle transferden sonra
seni bırakmıcaktır

canım ananas kötü değil ki bir kaç meyvenin karışımı gibi bişe

ben çok begenmedim acıkcası ya
sne kan testi yaptırdınmı dogacım :d
Tamam canım söylücem sende söyle seninkine benim bıdıklara selam söylesinler beni bekletmeden bu denemede gelsin beni iyi anne modundan kaydırmasınlar

yok canım kan testi yarın yaptırıcam az önce daha da belirgin gördüm ikinci çizgiyi

psikopat anne adayı :) her gün testimi tekrarlıyosun kıyamam yaa canım çok mutlusundur demi nası bi duygu anlatsana

anlatılmaz canım okadar güzel bişe ki sende yaşıcaksın bu duyguyu en kısa zamanda ozaman ben sana sorarım nasıl bir duygu diye bakalım anlatabiliyomusun
hem hergün test yapmıyorum ki kanamam olduğu gün yaptım bide bugün inanamıyordum ona bende içimi rahatlatmak için bidaha yaptım çok mu görüyosun bana 5 senedir ilk defa görüyom çifter çizgileri

aaa aşk olsun sakın yanlış anlama şakalaşmak istedim sadece seninle.. bende hayal ettim dün ben hiç idrar testi yapmadım benim umut edecek kadar bile bi zamanım olmadı hemen öğrendim sorunu çünkü o yüzden nası bi duygu hiç bilmiyorum hayal kurdum dedim ikinci çizgi hemencik çıkarmış ayy dedim içim çoştu böyle hani okurken sözlüye kaldırırlardıya kalbim güm güm atardı içimde kelebek ucardı aynı öyle hissettim.. eminim hamile kalmak gerçekten çok güzel bi duygudur..
özür dilerim yanlış anladıysan canım bayadır evliymişsin canım 17 yaşındamı evlendin sen canım

hayır canım kesinlikle seni yanlış anlamadım bende sana şaka yapıyom
evet 17 yi bitirmiştim evlendiğimde iyikide evlenmişim çok mutluyum allah bozmasın

Maşallah canım :) tamam o zaman canım bende 19 'da evlendim canım 3 sene olacak evleneli bizimde .. off offf.. kim bilir ne sıkıntılar yaşamışsındır 5 sene içinde canım

aslında bir senedir sıkıntılarım vardı daha önce tedavi görmediğim için hiç beklentim olmuyordu ama bu bir sene onlara yetti

gulencım sanada soracaz böle bakalım ne dıcen..........
doğacım çok guzel bı haber hayırlı ols.........................bu duygu anlatılmaz...........gulencım konu guzel hadı aralştır ben okucam ve ne yıyeceğımı ayarlıcam ..sen araştırmalarına devanm et şekerım..........ananası portakal syuyunu duymuştum.....hurma bılıyorum bıde hergun tarasferden sonra yedı hurma ............hurma rahmı kuvvetlendırıyomuş..........denemesı bedava..........ama sonra kılaoları vermek bedava değıl.............ve balık

kızlar ben hiç kilo almadım bu tedavide hemde yemediğim kalmadı şimdi ise zayıfladım demekki stresten

canim bu topik cok guzel olmus ins hep guncel kalirda bakip dururuz herkes bilgisini yazsin
marulda da yanilmiyorsam gebelik icin gerekli besinler o yuzden yenmesi faydali

evet bilgileri ekliyeceğim sonucta bunlar bizim yediğimiz yiyecekler zararları yok şifa olsun hepimize dua niyetinee.. dogacım bende 2 senedir sorunu biliyorum 1 senedirde bu işle haşır neşirim olumsuz sonuc almak beni varya on ikiden vurdu alt üst oldum şimdi üzerinden tam 12 ay gecti çok vakit kaybettim daha 2. deniyeceğim..
ablacım inşallahh canım ya inşallah bende yaşarım bu güzel yüce duyguyu yarabbim..
asicim sende tedavidesin sanırım cnaım seninde inşallah hayırlı haberlerini alırız

ne erken evlenmışsınız kızlar ya..........sızı gıdıler sız.........gulencım asıcım inş rabbım sızde tatdırsın...........olacak inş ....rabbım verecek sevıneceksınız.............asıcım nasılsın canım........senın tedavı uzundu dımı............moralını yksek tut..........

X