düşük yaptıktan sonra ne kadar zamanda hamile kaldınız

mitharas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
310
5
ben 4 mayısta kürtaj oldum ve doktorum 3 ay sonra hamile kalabilirsin dedi
düşük yapıpta korunmayı bıraktıktan kaç ay sonra hamile kaldınız
kaybettigim bebegim ilk bebegimdi ve 6 ayda hamile kalmıştım bu seferki geçmi olur yoksa hemen olurmu onu merak ediyorum benim durumumda olan ve hamile kalanlar kaç ay sonra hamile kaldınız lütfen yardım

canım ben geçtiğimiz aralık ayında düşük yaptım.aralık ve ocakta korundum.bu 4.ayım hala hamile kalamdım.

ben mart ayında düşük yaptım canım ve hiç korunmadım doktorum istersen önümüzdeki ay tekrar hamile kalabilirsin dedi.iki ay oldu ama yok bendede bişey.

çok kasmayın ve takmayın derim.. önemli olan sağlığınız yerindeyse ve hamile kalabiliyorsanız ki kalabiliyorsunuz.. o yüzden çok geçmeden kalırsınız merak etmeyin..
ben 2008 eylüü ayında bebeğimi kaybettim düük yaptım sonra hiç korunmadım ve 2009 ocak ayında hamile kaldım şuan hamileyim yani düşükten sonra 5.ayda hamile kaldım..

aralıkta kürtaj oldum
bu ay hamile kaldığımı öğrendim
korkutarak geçiyo ama şimdilik çok şükür herşey yolunda çok şükür allah sizede nasip etsin inşallah en ksısa zamanda

geçmiş olsun kızlar..bende 2 sene once hamile kaldım ve düşük yaptım,2 sene hiç korunmadık ve mart ayında gene hamile kaldım,gene düşük yaptım...bakalım inşallah gene 2 sene geçmez senağlama

aralıkta kürtaj oldum
bu ay hamile kaldığımı öğrendim
korkutarak geçiyo ama şimdilik çok şükür herşey yolunda çok şükür allah sizede nasip etsin inşallah en ksısa zamanda

ne güzel canım ya hamile kalmışşın.bide biz kalabilsek.darısı bize.tebrik ederim bu arada.allah sağ salim kucağına almayı nasip eder inş.özel bişeyler yaptınmı hamiş olmak için.kür vs.gibi.

Ben yeni düşük yaptım 1 ay önce nisan 20 lerde. Henüz ilk reglimi olmadım, gerçi 10 gün daha beklemek gerekmiş regl olmak için.Doktorum banada 3 ay korunmamı tavsiye etti.Ne kadar süre sonra hamile kalırım bilmiyorum ama kendimide şartlamıyorum açıkcası hamile kalmak istiyorum diye.Zamana bırak Allahın takdiri ne zaman bizim için uygunsa hayırlıysa o zaman olsun diyelim.Bu arada burdaki düşük sonrası hamile kalma sürelerini okuyuncada korkmadım desem yalan olur.

allah herkeze saglıklı bebekler nasip esin ben yeni düşük yaptıgım içinmi bilmiyorum ikinci bebegimdede bunları yaşamaktan çok korkuyorum korunmayı bıraktıkan sonra doktorunuz bir tedavi uyguladımı dr bana 3 ay sonra folik asit ve b vitamini kullandırıcam dedi kürtajdan sonra ilk ay geç gelebilirmiş

ben kürtajdan hemen sonra folic plus kullandım.halada kullanıyorum ve bunun yanında hergün bitane bebe aspirini içiyorum.

tatlım meraba öncelikle geçmiş olsun ben 26 aralıkta düşük yaptım 5 senedir korunuyordum ilk bebeğim olacaktı kısmet değilmiş kurtaj olmama gerek kalmadı benim 4,5 haftalıkken düştüğü için tamamen düşmüş parça kalsaydı ben de kürtaj olacaktım ama farketmiyor bana da doktorum 3 ay korun dedi ama korunacak vakit yoktu eşim askere gideceği için hamile kalmam gerekiyodu çünkü erteliyecek vakit yoktu bizim için her neyse şubat ayında ilk denememizi yaptık hemen hamile kaldım ilkinde de hemen hamile kalmıştım bunda da korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım... yani 1,5 ay beklemiş oldum son adet tarihim 17 şubat şu an 13 hafta +2 günlük hamileyim şimdilik herşey yolunda başka bir arkadaşım beni cesaretlendirdi korunma diye o da düşük yapıp peşinden hamile kalmış benim gibi senin benim gibi acelen yoksa doktorun dediğini yapıp bekle vucudun toparlansın bu arada folic asit içersin ben içmiştim faydası olmuştur heralde vucuduma sana tekrar geçmiş olsun tatlım ben doktorun dediğini yapmadığım için üzülüyorum aynı duruma senin de düşmeni istemem zorunlu değilsen bekle derim bakarsın hemen hamile kalırsın bütün riskleri düşünmen lazım

bende aralıkta boş gebelik geçirdim 5 sene sonunda ama hala tık yok kardeşimde yazın düşük yaptı bi ay sonra olcak off ya bende istiyorum bu ay umutlu gibiyim pek birlikte olamaakta

mrb arkadaşlar bende bundan 3 ay önce 17 haftalık düşük yapmıştım tüp bebkti ve ikizdi kanda pıhtılaşma çıktı sonra üzerine 1 kere adet gördüm ve dün iki aylık hamile olduğumu öğrendim çok mutluyum ama çokta korkuyorum hemen iğnelere başlıcaz. inş. bu sefer hayırlısıyla kucağımıza alırız allah tüm isteyene versin

9 hafta 2günlük bebeğimin kalp atışlarını duyamadığımız için 11 nisanda kürtaj oldum 6 gün azar azar kanamam oldu 18 nisanda eşimle beraber olmaya başladık doktor 3 ay korunun demişti ama biz korunmadık 4 mayısta kan testi yaptırdım 2 haftalık hamile olduğum çıktı doktora gösterdik hamilesin dedi kürtaj olduğumu falan anlattım ozaman hamile değilsin önceki gebeliğinle alakalı değerlerindir dedi ultrasyonla bebeği göremedi ama daha küçük gözükmiyebilir dedi biraz beklememi söyledi ümitlendim kesin net bişey söylemedi şimdi adet oldum hiç ümit kalmadımı sizce

9 hafta 2günlük bebeğimin kalp atışlarını duyamadığımız için 11 nisanda kürtaj oldum 6 gün azar azar kanamam oldu 18 nisanda eşimle beraber olmaya başladık doktor 3 ay korunun demişti ama biz korunmadık 4 mayısta kan testi yaptırdım 2 haftalık hamile olduğum çıktı doktora gösterdik hamilesin dedi kürtaj olduğumu falan anlattım ozaman hamile değilsin önceki gebeliğinle alakalı değerlerindir dedi ultrasyonla bebeği göremedi ama daha küçük gözükmiyebilir dedi biraz beklememi söyledi ümitlendim kesin net bişey söylemedi şimdi adet oldum hiç ümit kalmadımı sizce

geçmiş olsun canım.
kürrtajdan hemen sonra beta hcg değeri düşmeye başlar ama hemen sıfırlanmaz.
o yüzden o değer çıkmış olabilir.
en azından 1 adet dönemi beklemelisin.
rahim toparlansın sonuçta bebeğin baya gelişmişti.
inşallah tez zamanda gebe kalırsın.
,benimde 2 düşüğüm var.
son düşükten 4.ayımda hamile kaldım tekrar hayırlısı olsun hakkımızda:nazar:

teşekkür ederim canım inşallah hayırlısıyla yeniden hamile kalırım çok üzücü bir olaydı ama çok şükür hamile kalabiliyorum başka bir sorunumuz yok bir tek buna şükrediyorum ya hiç olmasydı bu dahada kötü Allah herkesin yardımcısı olsun

geçmiş olsun canım.
kürrtajdan hemen sonra beta hcg değeri düşmeye başlar ama hemen sıfırlanmaz.
o yüzden o değer çıkmış olabilir.
en azından 1 adet dönemi beklemelisin.
rahim toparlansın sonuçta bebeğin baya gelişmişti.
inşallah tez zamanda gebe kalırsın.
,benimde 2 düşüğüm var.
son düşükten 4.ayımda hamile kaldım tekrar hayırlısı olsun hakkımızda:nazar:

Senin adına çok sevindim canım takip ediyordum canım
önceki gebeliğini falan Rabbim yeniden nasip etti inşallah
sağlıklı kucağına alırsın

X