Kızlar yardım (komşum için)

yoruldum71

Evli, mutlu, çocuklu
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2007
4.225
4
değerli kk arkadaşlarım mh bir komşum için bu konuyu açmış bulunuyorum
sorun şu
önçelikle bahçelievler'de oturan arkadaşlar varsa bana yardımcı olsun

konuya geleyim komşuma bugün birileri gelmiş ve bunlardan halı yıkama makinası almış biz güneş pazarlamadan geliyoruz demişler
kağıthanede de mağaza açaçağız demişler ve komşum ürün almış
sonram her ay için ödeme şeklini onaylamışlar
eşine söylemiş eşi kızmış
bilmediğin yerden ne alırsın diye
komşum aramış onları ürünü geri vermek istiyorum diye ve
bu kişilere verdikleri karttan aramış bahçelievlerde olduklarını yakında kağıthane merkeze mağaza açaçaklarını tekrar söylemişler
diyecegim odurki acaba
güneş pazarlama diye gerçekten bir yer varmı bahçelievlerde

komşun çok büyük bi belaya bulaşmış..güneş pazarlama diye biyer varmı bilmem ama bu kapı pazarlamacılarının hepsi aynıdır..anneme de yıllar önce uyduruk 2 parça mutfak eşyasını 2 katı fiyatına satmışlardı...babamda kızmıştı geri vermek için çok uğraştı almadılar...en sonunda babam gidip bağırdı çağırdı sizi şikayet edicem diyince geri aldılar babamda senetleri aldı yırttı...

büyük ihtimallede komşundan ürünü geri almamak için bin türlü oyun yapıcaklar almazlarsa sizi tüketici derneğine şikayet edicem desin..ve almazlarsa gerçekten şikayet etsin..

arkadaşlar ne demek geri veremiyoruz adam size fatura keserde geri verilmezmi elinizde faturayla şikayette bulunsanız bal gibi geri alırlar ben migrostan ekmek yapma makinesi aldım orası bile geri aldı fişiyle götürdüğüm için onlar neki birdaha kimse kapıya gelen satıcılardan almasın gerçekten çok tehlikeli geri verirsiniz ama zahmet boşuna

hayııırrr... Bi kaç ay önce aynı olay bizimde başımıza geldi Ümraniye'de mağaza açıcaz ürünü alın dediler. Bende tam alıyordumki Allahtan bir sorun çıktı ve almadım. Yok öle bişey kandırmışlar arkadaşını...Öncelerden bir komşumuzda almıştı böyle hiç memnun kalmadı verdikleri karttan arayıp sizi gazetelere televizyonlara vericem demiş ürünü geri almışlar. Korkutmayınca almazlar...

vallah arkadaşlar ne diyeceğimi bende bilemiyom kadıncagız güç durumda
3 gündür arıyorum adamları gelcez gelcez
gelen yok gidende
bugünde kadın geldi aradım gene
adam yok başka ürünle değiştiririz diyor bende deim yok biz geri vercez ürünü hem kırık çıktı dedim
biraz sert konuştum sen üretiçisin ben tüketiçi dedim haklarımı biliyon diymi dedim adam afalladı tm dedi ben size arkadaşın cebini vereyim dedi
aldım o kişiyi aradım
konuştuk aynısını o kişiyede deim
tm salı günü gelecez o zaman malı alır senetleri veririz dedi
ben pek inanmadım ama adamın dediğine
arası açıldımıda geri almazlar sanırım
bana adres verdiler
ama doğrumu değimil bilemiyorum
gitçem komşumu alıp hayde güvenemiyonki gitçen yerde
onun için dedim b.evlerde veya ş.evlerde oturan arkadaşlar varsa kk sitemizde özelden adresi verecem de
inşallah gelirlerde alırlar senedide verirler ya
diyom kendimçe başka düzenbazlık yapmazalar bayri
6 tane senet yapmışlar 6.sınada imza atmış
acep başka senet yapıpda hilelik yaparlarmıkine

arkadaşlar ne demek geri veremiyoruz adam size fatura keserde geri verilmezmi elinizde faturayla şikayette bulunsanız bal gibi geri alırlar ben migrostan ekmek yapma makinesi aldım orası bile geri aldı fişiyle götürdüğüm için onlar neki birdaha kimse kapıya gelen satıcılardan almasın gerçekten çok tehlikeli geri verirsiniz ama zahmet boşuna

canım orası koskoca migros tabiki alıcak...ama bu pazarlamacılar 3 ayda şirket kurup kapatan adamlar defalarca başımıza geldi biliyorum bunları annem,yengem
komşumuz defalarca kandırıldı...ürünü geri almamak için ellerinden geleni yaparlar...

gündüzcüm bana kalırsa malesef arkadaşını kandırmışlar gitsede ne maza nede pazarlamacıları bulacaktır yerinde :1no2:bunlar bu şekilde insanları dolandırıyorlar

direk tüketici haklarına şikayet edin benim annemde o şekilde mal almıştı tüketici haklarına gitti ve kapıdan malı almaya geldiler ödeme yapmayın

Pazarlamacıların klasik yalanlarından biri bende çok küçükken girmiştim bu işe 1 gün çalıştım ve kaçtım yanımda ki eleman satarken ben göz ucumla almayın diye işaret ediyordum. hatta o gün iş sonu arkadaşımla beraber ağlamıştık bu en biçim bir iş diye bizde vijdan var pazarlamacılık benim işim değil.. bir kere imzayı attırınca artık çıkar yanı yok verdikelri ürünler bozuktur bu 1 , 2. olarak bi yer de alışveriş merkezimiz açılıcak diye yalancıkatn daha hesaplı alışveriş diye bir kart verirler elinize verdikelri kart kredi kartı ebnzerin de ozaman gold card diye bir kart dağıtılıyordu sizin için daha inandırıcı olsun diye verirler.. yanında hediye ve bi zarf verirler ve kendi elinde de bir çok zarf tutarlar içinde bi çok ehdiye var vaadiyle kandırırlar tek bir zarf çekme hakkınız avrdır ozarfların içinde de hep aynı hediye vardır dandik bir saat lütfen inanamayın böyle şeylere..

Son düzenleme:
arkadaşın hata yapmış ,bunların hepsi aynı .ortada şirket filan yok.kaç kere arenada ,deşifre programında çıktı bunlar hiç mi izlememiş.sahtekar bunlar ,bir arabaya doluşuyolar ellerince dandik ürünlerle kapı kapı gezip 10 liralık şeyi 50 liraya satıyolar ,paşa paşa ödüyosun gıkın çıkmıyor ,çünkü itiraz ettiğinde çirkinleşiyorlar ,kapı komşum zayıflama kemeri almış pişman olmuş bana söyledi ben konuşamam sen ara dedi,aradım adamdan neredetse küfür yiyordum, seni rezil ederim şikayet ederim tv ye veririm dedim bana diyoki aydın doğana da selam söyle ...noldu senet günü geldi kapıda iki adam kabadayı gibi kuzu kuzu ödedi,gelde ödeme,sakın yalnız gitmeyin öyle yerlere kadın başınıza..benden size uyarı.. .

geçmişte bızım de başımıza geldı, kavga ettık senetlerımızı ger vermedıler, bizde beledıyeye şikayet ettık, bır dılekçe yazdırdılar bıze, elımızde bıze hıç bır nusha vermedıklerı için senetlerın ıptal olma kararı çıktı. yanı beledıyeye gıdın bır neden bulup mutlaka ıptalını yapıyorlar.

geçmişte bızım de başımıza geldı, kavga ettık senetlerımızı ger vermedıler, bizde beledıyeye şikayet ettık, bır dılekçe yazdırdılar bıze, elımızde bıze hıç bır nusha vermedıklerı için senetlerın ıptal olma kararı çıktı. yanı beledıyeye gıdın bır neden bulup mutlaka ıptalını yapıyorlar.

ayne katılıyorum.

belediye ye gitsin ama komşum
verdikleri karta adres yok sadece cep no su var bana adres verdiler
cepten ama doğrumu değilmi bilmiyorum
nasıl olacak bu iş bilmem şaştım yani
benimde başıma gelmişti 2 senelik evliyken dedim komşuma anlattım ama
dinlemedi şimdide çırpınıyor
bakalım ne olacak salı günü gelsin bakalım gene ararım

X