Adet olduğunuzda kanla beraber parçacıklar gelmesi normalmidir?

meduze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
201
0
Arkadaşlar ben bunu yıllardır merak ederim ama hiç doktorlarıma söylemedim.Ben adet olduğum zaman kıpkırmızı parçacıklarda geliyor nedir bu ve sizlerdede varmıdır?Şimdiden teşekkürler.:eek:

meduze, o parçalar benden de geliyor canım hatta bazen ciğer gibi bir görüntü de bile gelebiliyor. Birçok bayanda da geliyordur. Bence bu olumlu birşey. Daha iyi söküldüğünü gösterir ayrıca ağrılarını azaltır. Eğer tam sökülme olmazsa işte o ağrı yapar. Hiç endişelenecek birşey değil merak etme.

kıslar bendede oluo o dediğinz şeyy..kan pıhtısı diilmi o....ben öle biliorum ama

adet olmanin amaci zaten bu parcalari atmaktir
olabilecek bebek icin hazirlanan yatak dokusu, bebek olmayinca kanla yikanarak vucuttan atilir, rehim temizlenir, sonra tekrar yatak hazirlanmaya baslanir
adet bos bir kan akması degil ki

bendede oluyor üstteki arkadaş gayet güzel anlatmış o sebepten oluyor ben bazen çok büyük gelirse zara zarar vermesinden korkuyorum:uhm: acaba böle bişe olabilirmi

bende de bekarken büyük büyük parçalar halinde sökülürdü de ben de kimseye söyleyemezdim valla,zarıma da bişey olmamıştıkaydirigubbakcemile3.
Ama zara zarar verecek bişey değildir yani..

evet bende de oluyor..
önemli birşey olmadığını düşünüyorum..
sonuçta adet kanaması rahim duvarının kanaması akması demek..
kalınlaşan rahim duvarı atılıyor arada parça parça gelmesi normaldir bence..

hamilelik oluşmadığı içim atılıyor o parçalar eğer yanlış hatırlamıyorsam endometrium tabakasıdır o. Hamilelik oluştuğu zaman bebeğin yerleştiği yer. ıçin rahat olsun :)

Endometrium yani rahim içi tabakası adetten sonra kalınlaşır.Ovulasyon sonrası döllenme olmamışsa kalınlaşan rahim duvarı adet zamanı incelmeye başlar...Bu dökülen parçacılar da kalınlaşan rahim duvarından atılan parçacıklardır..Endişelenecek bir durum değildir..:1hug:

benim bildiğim kadarıylada pek iyi birşey değil parça parça gelmesi,miyomu olan bi yakınım vardı ,son bikaç reglini bu şekilde görmüş,dra gittiğinde miyom çıkmıştı,bendede parça parça kanama hiç olmadı şu ana kadar,en iyisi dr a sormak olacak..

benim bildiğim kadarıylada pek iyi birşey değil parça parça gelmesi,miyomu olan bi yakınım vardı ,son bikaç reglini bu şekilde görmüş,dra gittiğinde miyom çıkmıştı,bendede parça parça kanama hiç olmadı şu ana kadar,en iyisi dr a sormak olacak..

Alakası yok arkadaşım..eşim dr benim...

bende de miyom var...illa miyom varsa parça düşecek diye birşey yok...adet kanaması olurken ufak minik pıhtılar düşer ..Bunlar kalınlaşan endometrium tabakasıdır..her adet döneminde olur....

Miyom da rahimde bulunduğu yere göre önemlidir...

bende de oluyo hatta pıhtı şeklinde düşüyo ve ağrım azalıyo.
bi de benim adet kanımın rengi değişti sebebi ne olabilir acaba önceden normal kan rengindeydi şimdi kiremit rengi gibi tuhaf bi renk oldu.

parça gelir diye bılıyorum cunku bendede gelıyo ve sordugum herkeste de gelıyo kanamanın yavaslaması ıcın onun pıhtı oldugunu bılıyorum bikeresınde adetim 17 gun gecikmişti ve ardından oldugum kanamam cok şiddetliydi ve sanırım şiddetinden dolayı gelen pıhtıda o nedenle cok fazlaydı bende cok korkmuştum ama sonradan düzeldi yine hala gelıyor ama dozunda eger bahsettıgınız bu pıhtıysa gelmesi normal diye biliyorum ama en iyisini elbet doktor bilir

bende de oluyor parça şeklinde onu attığım zamn rahatlıyorum sancım geçiyorr

X