TEGV ile bir çocuk değişir Türkiye değişir..!

hulen

Hülya / MİRAY
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2009
2.486
3
40
Gönüllümüz Olun

Eğitim Gönüllüleri’nde bütün etkinlikler gönüllülerimizin desteği ile hayata geçiriliyor. Ülkemiz çocuklarının birbirlerinden ayırt edilmeksizin umutlarını gerçekleştirme hakkına inanan gönüllülerimiz emeklerini, zamanlarını, bilgi ve deneyimlerini sosyal sorumluluk bilinciyle çocuklarımıza aktararak, yarının aydınlık insanlarının oluşmasına en büyük katkıyı sağlıyorlar.

Gönüllülerimiz yalnızca çocuklarımızın eğitimlerine destek olmakla kalmıyor, aynı zamanda toplumsal duyarlılığın artmasına ve sivil toplum kuruluşları olgusunun hayatiyet kazanmasına da katkıda bulunuyorlar.

Gönüllü Olarak Neler Yapabilirsiniz?

Eğitim Gönüllüleri gönüllü adaylarına, kendi bilgi, beceri, tecrübe ve tercihleri doğrultusunda Etkinlik Gönüllüsü ve/veya Destek Gönüllüsü olarak çalışma olanağı sağlar.

Etkinlik Gönüllüsü: Türkiye geneline yayılmış bulunan Eğitim Parkları, Öğrenim Birimleri, Sosyal Etkinliklere Destek Projesi Protokolü kapsamında İlköğretim Okulları, Toplum Merkezlerinde ve İl Temsilciliklerinde gerçekleşen eğitim etkinliklerine gönüllü olarak katılır. Gönüllülerimizden beklentimiz bir eğitim etkinliğini 8 hafta boyunca haftada en az iki saat olmak şartıyla verebilmeleridir. Ateşböceği gönüllüleri, bir eğitim etkinliğine haftada en az 3 saat olmak şartıyla destek verebilmelidir. 3 hafta süren Yaz Etkinliklerimiz yalnızca hafta içinde uygulanmaktadır. Gönüllülerimizden beklentimiz haftanın 5 günü destek verebilmeleridir.

Destek Gönüllüsü: Vakfın, eğitim faaliyetleri dışında kalan altı farklı alanda destek verir.

İletişim Gönüllüsü; Vakfın etkinlik noktalarında, stand tanıtımı vb. gibi iletişim faaliyetleriyle ilgili konularda destek verir.

Bir gönüllü olarak bu güzelliği yaşamanız dileğiyle..!a.s.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

sizi can-ı gönülden kutluyorum:1hug:a.s.:nazar::nazar:

a.s Çok teşekkür ederim. Ama gerçekten ülkemizin, geleceğimizin buna acil ihtiyacı var. yoksa daha da geriye gideceğiz. ilk öğretim öğrencilerine hitab ediliyor ve okulda pek de bişey öğrenmedikleri gözlemlebiliyor. gerisini siz düşünün.
gönüllü olup 1 çocuğu değiştirebilir, aydınlatabilirsek ne mutlu :teytey:
ilginize tekrar teşekkür ederim nrsnkma39.:nazar:

tebrik ederim ..

ben 6 yıl boyunca TEGV' de aktif olarak haftada 2-3 gün etkinliklerde gönüllülük yaptım.. ve bu benim

için bir fedakarlıktı bi parça ama hayatımda geri dönüşümünü çok güzel aldığım bir 6 yıldı, manevi

olarak bana çook şey kattı....gönüllü olmak, göz temasına hasret o çocuklara kendine güvenmeyi,

saygılı olmayı, erdemli olmayı, temiz olmayı anlatmaya çalışmak harikaydı...bir sürü çocuğun ablası

olmak müthişti....gerçekten üniversite öğrencilerine, emekli olmuş, bir şekilde boş vakti olan

çalışanlara kesinilikle tavsiye ediyorum... çünkü bir çocuğa değil sadece sizin oraya para almadan

gittiğinizi bilen bir çocuk grubuna en iyi niyetlerinizle yardımcı olmaya çalıştığınzda etkinliklerde geri

dönüşümü inanılmaz olur hem bireysel olarak o çocuklar için hem de toplum yararı adına....

Ayrıca eklemek istiyorum gönlüllü olmak için alınan eğitimler.... ialveten etkinlik öncesi alınması gereken

bazı eğitimler gönüllü olan bizlerin profesyonel ve ya kişisel hayatında da çok çok faydalı oluyor.....

günaydın kızlaaarrrrrr. nasılsınız bakalımmmm.
TEGV ile alakalı başka düşüncesi, anısı olan YOKKK MUUU? senağlama

Ayrıca eklemek istiyorum gönlüllü olmak için alınan eğitimler.... ialveten etkinlik öncesi alınması gereken

bazı eğitimler gönüllü olan bizlerin profesyonel ve ya kişisel hayatında da çok çok faydalı oluyor.....

yaptıklarınız sizi mutlu etmiş ,çok güzel.ben şu an katılamıyorum,ama en kısa zamanda katılmaya çalışacağım.sizi kutluyoruma.s.:nazar::nazar:

yaptıklarınız sizi mutlu etmiş ,çok güzel.ben şu an katılamıyorum,ama en kısa zamanda katılmaya çalışacağım.sizi kutluyoruma.s.:nazar::nazar:

buzdevri gibi tüm gönüllüler mutludur çocuklarla vakit geçirince. siz çocuklara fayda sağlarken, onlar da size huzur veriyor ve stresten, yaşanan olumsuzluklardan uzaklaştırıyor. şiddetle tavsiye ederimm. hihoyyyt

başlığı canlandırmaya geldim. zaten düzenli olarak gelir yazarım ben buraya.:21: efendim aktif gönüllüsü olduğum vakıf. öncelikle TEGV'de ne çocuklardan ne de gönüllülerden herhangi bir ücret kesinlikle talep edilmiyor. burada neler yapıyoruz? 8-15 yaş arası çocuklar geliyor. eğlenerek matematik öğren etkinliği, okuyorum oynuyorum etkinliği, düşler atölyesi etkinliği, yaratıcı okuma ve yazma etkinliği ve ingilizce etkinliği var. çocuklar bu etkinliklere gönüllü ablalar, ağabeyler başlarında olmak üzere katılıyorlar hem eğlenip hem de öğreniyorlar. o çocukların hayatlarına dokunmak, gözlerindeki parıltıyı görmek her şeye değer. hem ne demiştik bir çocuk değişir dünya değişir.

merhaba. bugün başıma çok güzel bir şey geldi paylaşmak istedim:) bugün etkinlik arasında çocukları bahçeye çıkardık, hava çok güzel diye. ebelemece oynuyorlardı ben de "ebe benim hepiniz kaçın hadi" dedim. bazıları kaçmayıp beni ebelediler:) sonra bir tanesi geldi o ufacık boyuyla belime sarıldı, onu görünce birkaç çocuk daha geldi sarıldı:) ay az daha ağlayacaktım bu sevgi selinden:) bir de arkadaş ders anlatıyordu ben de aralarda dolanıyordum bir tanesi de sandalyesinde otururken sarıldı. o çocukların beni görünce gözlerinin içinin gülmesini, abla bak ben seni çizdim, saçlarını da kıvırcık yaptım:) demelerine bayılıyorum. keşke çok daha önceden gönüllü olsaydım.

X