Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatı Fiyatları

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

turkkahvesi85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2008
757
2
arkadaşlar eşimde çift taraflı 1. dereceden yeni başlamış varikosel çıktı. ameliyat gözüküyor sana dedi doktor. eşim devlet memuru. İstanbul Avrupa yakasında Varikosel ameliyatı nerde olmalı ve fiyatları ne kadar? bizim sorduğumuz GOP özel hastanesi 1650 lira fiyat çekti. biraz fazla sanki. bide memurların bu ameliyatı devlet karşılar mı?
nerde olmalı ve sizin başımnızdan geçtimi hangi hastaneye ne kadar ödediniz arkadaşlar, cevaplarınızı bekliyorum şimdiden çokk teşekür ederim.. başından geçmiş olanlara geçmiş olsun diliyiorummm...

turkkahvesi85,benim bildiğim 1.derece varıkoselde ameliyata gerek yok,başka bir doktora daha muayene olun..devlet memurysa devlet karşılar tıp fakultesi hastaenlerınde yada ssk tarzı hastalerde hıc para vermeden yaptırısınız..ozel hastanede 1650 tl cok fazla... çünkü tek taraflı sizinki..
ama yıne dedıgım gıbı tek taraflı hele kı 1. derece ıse genelde amelıyat onermıyorlar..
eşinin sperm testinde problem mi var,ya da ağrısı mı varki ameliyat olucak?
bu arada benim eşimde çift taraflı 3.derece vardı,ameliyat olduk medıpol hastanesinde 1500tl tuttu,proff yaptı ameliyatı,tek taraflı daha uygundur..
itek doktorla ve tek sperm testıyle yetınmeyın 15 gun arayla 2.testıde yaptırın bir tüp bebek merkezinde..geçmiş olsun..

bizimde 1.derece varikosel var dr ameliyat dedi.Sperm tahlillerimiz pek iyi degil. ameliyat olmamalımıyız?

bizimde 1.derece varikosel var dr ameliyat dedi.Sperm tahlillerimiz pek iyi degil. ameliyat olmamalımıyız?

canım biz ank dayız sskda yaptırdık istediğimiz doktor girsin diye sadece 300 tl verdik doktora sende ist araştırabilirsin ii doktor bulup sadece bıçak parası verebilirisn

benim eşimde de 1. derecede varikosel vardı,doktor ameliyata gerek görmedi ancak 6 ay sonra tekrar kontrole gittiğimizde 2.dereceye yükselmiş ve sayısı düşmüştü,doktorumuz hemen ameliyat dedi,biz özel bir hastanede yaptırdık,1600 tl ameliyat fiyatıydı,micro olarak yaptırdık.

Bizde anadolu yakasınsa özel hastanede geçen sene yaptırdık.sgk geçen bi hastaneydi.biz bir gecelik özel odada kaldık fiyat herşey dahil 550 tuttu.Eğer diğer odalarda kalsaydık fiyat 450 olacaktı.bizim ameliyatta mikro oldu artık diğer türlü yapan varmı bilmiyorum.Ama kesinlikle mikro olmalısınız.eğer sperm düşükse ve varikosel var dediyse doktor bence kesinlikle ameliyat gerekli.ameliyattan sonra düzelme oluyor.Doktorunuzu iyi seçin ve sizi ameliyattan sonraki işlemler içinde bilgilendirsin.

tıp fak. de profa olduk..150 muayene ,800 ameliyat+ 120 lira özel oda için..tek taraflı oldu..ama bu para sırf doktor için..normal bir doktor olsa hiç para vermeyecektik..hatta özel hastane 300e olur demişti..proflar resmen adamın kanını emiyor..zor bir ameliyat değil,riski de yok..devlet hast.de de olabilir bence..onlarda hergün yüzlerce ameliyat yapan başarılı doktorlar..eşimin değerleri oldukça düşmüştü,inşallah düzelir..4.ayımızdayız..birkaç gün sonra test yaptırıcaz..

cevap yazanlar için tekrar teşekkür ediyorum inanın çok bilgilendirici oldu hem bizim için hemde bizim yerimizde olanlar için. devlet memuru özel bi hastanede bile olsa acaba ne kadarını devlet karşılıyo biz ne kadar öderiz ki? neresi var avrupa yakasında iyi ama fiyatı uygun bi hastane? isim önerebilirmisiniz fiyatıyla beraber. sağolunn..

merhaba canım benim eşimde 2 yıl önce ameliyat oldu biz özelde yaptık sadece 250 tl verdik bence hemen ameliyat yapmayın bir kaç doktora gözükün sonra çünkü bizim tüp bebek hastanesindeki doktorumuz bazı hastalarda boşuna yapıldığını söylüyordu çok iyi araştırdıktan sonra ameliyat yapın çok çok geçmiş olsun

arkadaşlar eşimde çift taraflı 1. dereceden yeni başlamış varikosel çıktı. ameliyat gözüküyor sana dedi doktor. eşim devlet memuru. İstanbul Avrupa yakasında Varikosel ameliyatı nerde olmalı ve fiyatları ne kadar? bizim sorduğumuz GOP özel hastanesi 1650 lira fiyat çekti. biraz fazla sanki. bide memurların bu ameliyatı devlet karşılar mı?
nerde olmalı ve sizin başımnızdan geçtimi hangi hastaneye ne kadar ödediniz arkadaşlar, cevaplarınızı bekliyorum şimdiden çokk teşekür ederim.. başından geçmiş olanlara geçmiş olsun diliyiorummm...

merhaba canım
bende gop ta oturuyorum ve o hastanede olduk dr. yalçın bey ameliyatını yaptı bir ay şişlikleriinmedi iltahaplanma oldu bunlar olabilecek şeylermiş tabi
benimde eşimde çift taraflı çıktı ve ameliyat fiyatına bizede o kadar sölediler biz ameliyat olduk mart ayında
ama sana bişey söylemek istiyorum ilerlemiş varikosel de ve de eşinde sperm sayısı çok düşükse sakın bu ameliyattan sonra çocuk sahibi olabileceğini düşünme
benim eşimde 100,000 ml idi yarısı ölü vs vs. ameliyatı agrıları var die olduk. agrısı yoksa bence çabuk karar vermeyin
biz şimdi tüp bebek için başlayacagız ve tup bebek doktorumuz çocuk için olduysan keşke olmasaydın dedi zaten bulunan sperm sayınla normal yolla olman imkansızdı kaldıki ameliyattan bsonra bir senede spermler kendini toparlayamıyormuş keşke olmasaydın madem bu tedaviye başlayacaktınız dedi

merhaba canım
bende gop ta oturuyorum ve o hastanede olduk dr. yalçın bey ameliyatını yaptı bir ay şişlikleriinmedi iltahaplanma oldu bunlar olabilecek şeylermiş tabi
benimde eşimde çift taraflı çıktı ve ameliyat fiyatına bizede o kadar sölediler biz ameliyat olduk mart ayında
ama sana bişey söylemek istiyorum ilerlemiş varikosel de ve de eşinde sperm sayısı çok düşükse sakın bu ameliyattan sonra çocuk sahibi olabileceğini düşünme
benim eşimde 100,000 ml idi yarısı ölü vs vs. ameliyatı agrıları var die olduk. agrısı yoksa bence çabuk karar vermeyin
biz şimdi tüp bebek için başlayacagız ve tup bebek doktorumuz çocuk için olduysan keşke olmasaydın dedi zaten bulunan sperm sayınla normal yolla olman imkansızdı kaldıki ameliyattan bsonra bir senede spermler kendini toparlayamıyormuş keşke olmasaydın madem bu tedaviye başlayacaktınız dedi

ama canım bu varikosel sadece çocuk için değilki sağlık için sonunda kansere bile çevirebilir ağrısıda cabası.amliyatın belki bebeğe faydası yok ama eşine çok vardır inan

Biz özel hastanede bir dr'a gittik o direk ameliyat dedi eşime.sol tarafta tek tarafta dedi. 1500 milyarı bulur dedi ameliyata. ama geçerdi eminim 1500 milyarı. çünkü özel hastaneler para tuzagı bunu herkez söylüyor.devlet hastaneleri daha iyi.
kaynanamın devletr hastanesinde tanıdıgı dr vardı. o bizi ürolog arkadasına yonlendirdi. en fazla 1000milyar tutar dedi sigortası yok eşimin çünkü. sigortası olsa daha az tutardı. bıçak parası 175 ytlmiş tek taraflı oldugu için.

özel izmir gazi hastahanesine gittik.tek taraflı varikoselimizin olduğunu öğrendik.sol taraftaydı.günlerden salıydı tüm muayenemizi olduk.teşhis koyuldu.cuma günüde ameliyatımızı olduk.tek kişilik odadaydık.hastaya elimiz bile deymedi desek yeri hasta bakıcılar ve hemşireler tuvalete götürmeye kadar hepsi yardımcı oluyo.saat 10da ameliyata girdi.ameliyat sadece 20 dk sürdü.öğleden sonra 4 te taburcu olduk.hemşireler drlar köpek gibi terslemiyolar insanı.insan gibi insanlar.ve tüm bunların karşılığı sadece 190,00 tl .bende şok oldum.milyarın kapısıdır diye tahmin ediyodum özel hastahanede ameliyat bedeli.

kızlarr bu konuyu ben açtım burdan size haberi de ben vereyim.. bizde ameliyatı ne zaman olsak diye düşünüyorduk ki, bu ay hamile olduğumu öğrendim.. sizden tek isteğim sakın ama sakın umudunuzu kaybetmeyin.. bu gidişle benim bebeğim olmayacak demeyin.. Allaha sakın asi gelmeyin.. Sadece umutla çalışmalara devam edin.. Ve bol bol dua edin.. İnanın dünya dua üstüne dönüyor..sizinde benim gibi bi gün adetiniz geçecek ve sevinçten ağlayacaksınız.. Bu söylediğimi unutmayın.. Allah temiz kalple isteyenin duasını gerçi çevirmiyor.. Ve her zaman hayırlısı diye dua edin.. Onun geleceği bi zaman var onu bekliyor benim meleğim diye düşünün..
Allah gönlünüzdeki muradı hayırlı bi şekilde versin size arkadaşlar..

X