Elma suyu ve yeşil kaka

pempe_panter

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2007
945
6
42
yardımınıza ihtiyacım var kızlar.dün elma suyu vermeye başladım oğluma iki gündür kakası yeşil renkte sulu ve içinde siyah siyah bişiler var.dün az verdim elma suyunu daha sarımsıydı bugün 100cc verdim tamamen yeşil olmuşsenağlama idrar yollarında enfeksiyon olabilir mi acaba yoksa elmadan mıdırsenağlama

elmadandır canım korkma.fazla gelmiştir 100 cc..bizde de sık sık oluyor yeşil o kadar çok doktora sordum ki..sorun olursa ishal olurmuş.bir gün içinde 6 dan fazla yeşil sulu çiş yaparsa bebişde huysuzluk iştahsızlık olursa tahlil yapmak gerekirmiş..sadece anne sütü alınca bile bizde sık sık oluyor..bizim yediklerimiz bile etkiliyor..

oh saol canım çok rahatladım bu saate kadar bekledim k kaka yapsın da rengine bakıp dr u arayyayım diye.aramayım madem ama doktor da bir öğün olarak meyve suyu ver dedi daha azıyla doymaz ki benimki

bencede meyva suyundandir. ben dun puresini verdim. kakasi kina gibiydi. Yesil vede
kuru.Yerken sorun olmuyor. Ben yarim elmayi cam rendede pure yapip veriyorum. Acaba
cokmu oluyor?

bende 2 gündür elmayı püre yapıp veriyorum.benim kızımında kakası yemyeşil.ama telaş yapmadım elmadandır,çünkü günde 1 kez kaka yapıyor,sorun olsaydı daha sık yapardı.

herkeste bir kaka telaşı almış başını gidiyor
bu konu da sık sık gündeme geliyor
ya kızlar herşeyi takmayın anacım bu kadar insanlar nelerle uğraşıyor bir bilseniz
bebeğin yeşil kaka yapması tek başına sorun teşkil etmez. yeşil kakayla birlikte kötü koku,kan,kusma,ishal vs herhangi biri varsa ve sürekliliği varsa o zaman sorundur
senin yediğinle bebeğin yediğiyle değişebilir bir durumdur fazla takıntı yapmayınız

meyve püresi vermeye başlayan arkadaşlar nette okumuştum bebek alışana kadar ilk başlarda elma,armut gibi sert meyveleri buharda pişirip yumuşatabilirsiniz,ben şuan sadece suyunu veriyorum

saolun kızlar demek herkeste aynı şekild olmuş.bence de 100 cc çok.bugün 30 cc vericem.doktor bir kahve fincanıyla başla çay bardağına dönersin sonra demişti.ben ilk gün çok sevince bişey olmaz heralde diye çok verdim.bugün de yoğurt verdim hiç sevmedi tükürdü hepsini.doktor tadını sevmesse pekmezle dene demişti o şekilde verdim yine çıkardı:KK43:ayy napçam yaa ilerde sever mi acaba

içindeki o siyah ip gibi şeyler bize de olmuştu,soluğu hastanede almıştık ama canlı diil,olabilirmiş,muz da oluo biz de geçen gün gene yedi gene aynı korkma yani:)

ah dünürcüm gecmis olsun ya korkma bizde de oluyor yesil kaka ama oyle cok siyahli olmuyor seninki elma suyundandir 100 cc fazla olmus ondandir azalt bence.neyse tekrar gecmis olsun damatcigima

saol dünürcüm evet biraz fazla oldu gerçekten.dün 30 cc verdim daha sarımsıydı kakası.gelinim nasıl seviyomu elmayı.bizimkine dün yeni dünya yalattım bayıldı:)ama yoğurdu yediremedim bi türlü:KK43:tatlı seviyo benim oğlan

meyve sularını biberonla mı veriyorsunuz kaşıkla mı_?
birde nasıl hazılıryorsunuz?
ben havuç elmave armut suyu verdım, armut aycayip gazz yaptı diğerleri rahatsızık vermedi.
meyve sularını hazırlamak için katı meyve presi almaya gerek varmı sizce

ben cam rende kullanıyorum sonra püreyi tülbentten geçirip biberonla veriyorum ama ilerde tülbentten geçirmeden püre şeklinde kaşıkla vericem.ben henüz elma veriyorum bir hafta sonra aremuta geçicez

saol dünürcüm evet biraz fazla oldu gerçekten.dün 30 cc verdim daha sarımsıydı kakası.gelinim nasıl seviyomu elmayı.bizimkine dün yeni dünya yalattım bayıldı:)ama yoğurdu yediremedim bi türlü:KK43:tatlı seviyo benim oğlan

iyi dünürcüm benimki elma suyu ve püresine bayiliyor.ama yogurdu hic sevmiyor tükürüyor benimki de tatlici galiba:ecrin_bebek:
bugun hic elma suyu vemedim cay icti diye ama aksam vermeyi dusunuyorum cunku cok seviyor bir de hava cok sicak burda terliyor susuyor o yuzden veriyorum bende.gamyoncuiremsu

pardon ama, meyva suyu püre vs ben daha vermiyorum geçmi kaldım dersiniz? sizler anne sütüde veriyormusunuz?

pempecim napmışın sen 100 cc ya,bağırsakları yorulur yazık bebişin daha alışma ewresındeler,ben kaşıkla verıorum daha tada alışsın dıe

pempecim napmışın sen 100 cc ya,bağırsakları yorulur yazık bebişin daha alışma ewresındeler,ben kaşıkla verıorum daha tada alışsın dıe

evet abartmışım cidden çok sevince tadını verdim ben de:eek:ama doktorumuz bize bir kahve fincanıyla başla demişti yine çok o zaman sizinkilere göre.bir de benim oğlum anne sütü almıyor o yüzden sürekli mama yemesindense elma suyuyla bir öğününü geçirsin demişti.aklım karıştı şimdi sizin doktor bikaç kaşık mı dedi.arayıp sorucam ne kadar vereyim diye.-tatlicadiarzu-

yok canım benım dr bize 6 ay oluncaya kadar sadece anne sütü dedi,ama ben tadına alışssın dıe kendım verıorum az az,benımkı emıo çok nadır yetmezse sütüm o zaman mama verıorum

X