hareketli daha doğrusu çoooook hareketli oğlum..

E

estel

Ziyaretçi
arkadaşlar benim oğlum daha doğrusu minik canavarım inanılmaz hareketli..

gördüğü herşeye ama herşeye uzanıyo..kucakta tutmak imkansız..

hiç bişey yapamazsa omzumuza vurup duruyo..

hiç mi dinlenmez hiç mi enerjisi bitmez bi bebeğin..

sizinkiler nasıl..

normal mi acaba bu durum..

denizde çok hareketli canım, bugün doktor zor muayene etti, bir o yana bir bu yana uzanıyor, sürekli ayakta durayım diyor, ellerinden tuttuğumuzda sürekli zıp zıp zıplıyor, ama dediğin gibi omuza vurma gibi sürekli bir hareketi yok, nasıl enerjileri var anlamadım, onun yaptığını ben yapsam yerimden kalkamam, normaldir heralde bilmiyorumki

denizde çok hareketli canım, bugün doktor zor muayene etti, bir o yana bir bu yana uzanıyor, sürekli ayakta durayım diyor, ellerinden tuttuğumuzda sürekli zıp zıp zıplıyor, ama dediğin gibi omuza vurma gibi sürekli bir hareketi yok, nasıl enerjileri var anlamadım, onun yaptığını ben yapsam yerimden kalkamam, normaldir heralde bilmiyorumki

teşekkür ederim cevabın için..

sadece omuz olsa neyse yanak denk gelse tokatlıyo valla..

diyoruz anne babaya vurulurmu hiç diyede bayılıyo..

bi yerlere vurmayı seviyo çıkardığı sesten dolayı sanırım..

omuzdan pek ses çıkmayıncada hırs ediyo yavrum..delikafadulden

benım oglumda aynı cok hareketlı hep bıyerlere vurmak ıstıyo sehbaya vuruyo ses cıkaran seylerle oynamak ıstıyo uyurken yanında yatıp uyutuyorum uyuyana kadar yuzumle oynuyo oyle uyuyakalıyo artık herseyı merak edıyolar kavramak ıstıyolar ondan sanırım:)

teşekkür ederim cevabın için..

sadece omuz olsa neyse yanak denk gelse tokatlıyo valla..

diyoruz anne babaya vurulurmu hiç diyede bayılıyo..

bi yerlere vurmayı seviyo çıkardığı sesten dolayı sanırım..

omuzdan pek ses çıkmayıncada hırs ediyo yavrum..delikafadulden

hoşlarına giden hareketleri tekrarlamaktan zevk alıyorlar, benimkide zıplarken çok mutlu oluyor ve sürekli tekrarlıyor

merak etmeyin normal bir durum bu ,genelde erkekler çok hırçın ,hareketli ve enerjili derler ama değil ,benim bir kızım var ve ele avuca sığmıyor ,son derece hareketli ve inanılmaz meraklı ,herşeye uzanıyor çekiyor yere düşürüyor ve kırıyor ..herşeye vuruyor sevinç çığlıkları içinde :)) çıldırıyor ..yüzüme bacağıma nereye gelirse şap şap vuruyor bide eli ağır ki sormayın :)))

merak etmeyin normal bir durum bu ,genelde erkekler çok hırçın ,hareketli ve enerjili derler ama değil ,benim bir kızım var ve ele avuca sığmıyor ,son derece hareketli ve inanılmaz meraklı ,herşeye uzanıyor çekiyor yere düşürüyor ve kırıyor ..herşeye vuruyor sevinç çığlıkları içinde :)) çıldırıyor ..yüzüme bacağıma nereye gelirse şap şap vuruyor bide eli ağır ki sormayın :)))

aynen bide çığlık atmayı öğrendi..

öyle bi bağırıyoki bazen şaşırıp kalıyorum hakikaten bundan mı çıkıyo bu ses diye..

çığlıklara hiç girmeyelim ben o kadar bağıramıyorum :)))

anaaa benim kaanda eli bir ağırki bazen bilgisayarın başına birlikte geçiyoruz öyle sert yumrukla vuruyor eli acımıyomu devam ediyor birgün klavye elinde kalacak valla..
ayaklarıda öyle kaldırıp kaldırıp uçan tekmeler atıyor..
çığlıkllarını hiç söylemiyorum artık kendi seslerini tanımaya çalışıyorlar herhalll..
keremse çooooook hareketli öyle böyle değil yani sürekli zıplar zıplatsan alt değiştirirken ikiside kıçları bir yanda kafaları bir yanda mokları değmeden zor temizliyom valla sürekli etraftaki şeyleri alma uzanma eğilimdeler..
birde bu ara ikiside saçıma sardılar saç çekmek hoşlarına gidiyor yakında kel kalacağım..

anaaa benim kaanda eli bir ağırki bazen bilgisayarın başına birlikte geçiyoruz öyle sert yumrukla vuruyor eli acımıyomu devam ediyor birgün klavye elinde kalacak valla..
ayaklarıda öyle kaldırıp kaldırıp uçan tekmeler atıyor..
çığlıkllarını hiç söylemiyorum artık kendi seslerini tanımaya çalışıyorlar herhalll..
keremse çooooook hareketli öyle böyle değil yani sürekli zıplar zıplatsan alt değiştirirken ikiside kıçları bir yanda kafaları bir yanda mokları değmeden zor temizliyom valla sürekli etraftaki şeyleri alma uzanma eğilimdeler..
birde bu ara ikiside saçıma sardılar saç çekmek hoşlarına gidiyor yakında kel kalacağım..

çok sevimli yaaa

çok güzel anlatmışsınızkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

bu aylardan itibaren hareketlenmelerdeki artış da artıı sanırım artık hiçbirimiz bebeğini sakin tutamıyordur. hepsine kocaman maşallah :nazar:
duru ayaklarının üzerine basıp yürümeyi hatta zıplamaya bayılıyor küçük kanguru :) çalan müziğine göre dans etmesi çabası dün akşam kol bastı halay ve rep yaptı tam ortaya karışık :))
aa bu arada artık emekleme başladı bizde düzlerinin üzerine durup adım atmayı başarabiliyor ama en fazla 2 adım 3. de yorulup bacaklarını kurbağa gibi yayıyor :)
el ağırlığına gelince tam maşallahı var şapp diye boş çıplak gördüğü her yere yapıştırıyor masaya öle ağır vuyorki hiç mi acımıyor bunların elleri ayakları ya :))

anlattığınız hiperaktiflerden bi tanede bende var alt değişmek imkansız oldu oyun halısına bırakıyorum yatsın diye bi sağa dönüyo bi sola dönüyo kucağıma alıyorum poposunu aşağıya kaydırarark ta dizlerime iniyo:KK70:DD saç çekmek en büyük hobisi hele çıngırağını öle bi sallıyorki bulduğu her yere tak yak diye vuruyor şaşıyorum eli hiç mi acımıyor bide bazen altını değişirken ayaklarıyla beni bi tekmeliyor ki onu sormayın sakat kalmam yakındır :KK70:D zamane bebekleri enerjileri çok fazla maşallahhh hepsineee

ay hepsi aynı.benimki de nil karaibrahimgil hastası oldu başıma.o seviyorum sevmiyorum klibi çıkınca hiç yapmadığı garip mimikler yapıp çok gülüyo.deliriyo böyle ağzının suları akıyo resmen bakarken.o kadar çok seviyoki hayret ya.müzik zevki bile var diyorum yavrumun.:) pat pat yere vuruyo otururken seyrediyorda.ben de kameraya çekeyim dedim.aynı zamanda kamera delisi olduğu için bana mı baksın tv ye mi baksın çığlık mı atsın ne yapsın bilemediiii:çok tatlı sıpalarrr.

Bu vurma işi çok kötü kızlar ya. Benim kızım da pat pat neye denk gelirse vuruyor. Melis gibi eli de ağır :))) Hele kendi karnına vuruyor ki dooon doooon diye ses geliyor. Üzülüyorum valla hemen elimi koyup, kendine vurma bana vur kızım diyorum, şu Kahpe Bizanstaki anne gibi :))) ona vurma bana vuuuur

Yedikleri bişey dokunuyo bu sıpalara ama ne bence hamileyken çok vitamin içtik biz normal değiller.Ben bıktım bez değiştirmekten bezi açmaya gör ayağını ağzına alıyo bi taraftan onu emiyo bi taraftanda pipisini assılıyo oda maşallah şimdiden çalışıyo pipiyi istenen uzunluğa gelince bırakıyo poposuna şap şap yapıştırıyo-tatlicadiarzu-bende artık her alt açtığmda sokuyom banyoya suyla yıkıyom ay ne uğraşcam silcem diye üşür diyolar ne üşüyecek hararet 40 derece adamda :bbo:

polipe sana katılıyorum bizim yediklerimiz içtiklerimiz bu canavarları yarattı sanırsam :roflol:
vurma bizde de var hele sabahları uyandığında böğrüme böğrüme vuruyo eşşek sıpası , insan anasını öper koklar dimi nerdeeeee , deli gibi çığlıklar atıyo hatta geçen gün ehhhhhhhh diye bir bağırdı ben bile korktum , biz bunlarla nasıl baş edicez bilmiyorum , herhalde yürümeye başladığında rejime spora gerek kalmayacak peşinde koşturmaktan yüm doğum kiloları gidecek

O kadar hareketli bir cocukki gece yatigim yeri begendiriyor bana..

sürekli sürünüyor,durmadan dönüyor silindir gibi.ya masanin altindan cikartiyorum

yada kapiya kadar yuvarlanip gidiyor.en sendigi sey ziplamak...tek bende diilmis neyseki:)

bu sabah karin bosluguma öyle bir vurduki inanin nefesim kesildi bianda..

bunlarin niye agir ya elleri ayaklari?adam deli gibi tepti beni sabah sabah

oyun istiyor beyfendi ben acmayinca gözlerimide basiyor tekmeyi.ama sahiden cok canimi yakti.

of ya benim kızda bizi çok yoruyor
hem hareketli hemde bi dakka yalnız kalmak yalnız oynamak istemiyor.
sürekli kucağınızda olayım öyle takılayım istiyor

bizim müzik listemizin başında mini mini bir kuş ikinci sırada hadise üçüncü sırad molfix müziği var..
ben hep mini mini bir kuşu söylerdim şimdi çok alıştılar uyuturken uyumak istemiyor ağlıyor sızlıyorlar gözlerinden uyku aktığı halde hemen mini mini bir kuşu söylemeye başla ikiside durup dinliyor tabi ben kırık plak gibi dönüp dönüp söylüyorum uyumalarına kadar..
hadisenin klibini indirmiştik onu açıyorum bazen oyalamak için sıpalar şimdiden bir yandan dinleyip bir yandan klibe bakıyorlar pcden ben kendi kendime şebeklik yapıyorum..:))
bir ayu sonra izine gideceğiz bunlar orada iyice şımarıp gelecekler ona yanıyom şimdiden özellikle kerem bir gülüşüyle herkesi kendine bağlıyor ..
zıplamak için attığı tekmeleri saymaıyorum benimkilerinkide pek fena canımı yakıyor birde sezerayn yerime geliyor sormayın valla..

X