İlginç Köy İsimleri

canayakxixn

Bir Nefes&Düş Gibi
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2008
4.916
3
49
Kocaeline bağlı ilçelerdeki bazı köy isimleri duyanları tebessüm ettiriyor. Yöre halkının pek umursamadığı isimlerin ne zaman ve kim tarafından konulduğu ise bilinmiyor.

Derlenen bilgilere göre, büyük bölümü Kandıra İlçesindeki köylerin isimleri duyanlarca komik bulunuyor. İnsanlara verilen sıfatları, meslekleri, karakterleri simgeleyen köy adları kültür zenginliği ve mizah anlayışı hakkında da bilgi veriyor.

Kandıra İlçesindeki güldüren köy isimlerinden bazıları şunlar:

Hamursuzlar,
Ekmekyemezler,
Beygirler,
Malaklar,
Yaramazlar,
Budalalar,
Civelekler,
Cansızlar,
Gebeşler,
Sofular,
Böcekler,
Pirceler,
Tokaşlar,
Yorgalar,
Mollalar,
Karasakallar,
Cicilli,
Kanlar,
Deliveli,
Keçioğlu,
Bitikoğlu,
Kumarlar,
Tekkeşinler,
Zurnacılar,
Bıçakçılar,
Terziler,
Horaşlar,
Yağcılar,
Tafralar,
İranlar,
Kayıplar,
Gaipler,
Tekerler,
Çaprazlar,
Solaklar,
Çiller,
Çakallar,
Dölekler,
Süllü,
Beşkeş,
Tokmaklı,
Dayaklar,
Kocakaymaz,
Hacımazlı.

İzmit merkez ilçeye bağlı bazı köylerin isimleri de şöyle:

Bulduk,
Gırgırlar,
Şapşallar,
Kargaköy,
Boduroğlu,
Cıvcıvoğlu,
Arızlı,
Çulcular,
Arpalık İhsaniye.

Derince İlçesindeki Dümbüldeksuyu ve Kekler köy adları da duyanlarca komik bulunuyor.

Köy sakinleri isimlerin kim tarafından ve ne zaman konulduğu konusunda bilgilerinin olmadığını ifade ederken, isimlerden de rahatsız olmadıklarını belirtiyor.

Hangi köydensin...Beygirler -tatlicadiarzu-
delikafaduldendelikafadulden töbe töbe

sivas'ta bir köy var kızlar bunu duyunca dudağınız uçuklar kesin umarım ayıp etmiyorumdur ama köyün adı gerçekten böyle sıkı durun geliyoooorrr"cüksüzler"ordaki "c"aslında"ç"dir....kaydirigubbakcemile3

sivas'ta bir köy var kızlar bunu duyunca dudağınız uçuklar kesin umarım ayıp etmiyorumdur ama köyün adı gerçekten böyle sıkı durun geliyoooorrr"cüksüzler"ordaki "c"aslında"ç"dir....kaydirigubbakcemile3

abowww bu kadarda olmaz canımdelikafadulden çüksüzler :roflol::roflol::roflol:

annaaa kız niltt bende sivaslıyım hiç duymadım....yeni ismi ne acaba?
babamın köyünün adı boğazkesen köyü...annemin köyüde memedik köyü..

annaaa kız niltt bende sivaslıyım hiç duymadım....yeni ismi ne acaba?
babamın köyünün adı boğazkesen köyü...annemin köyüde memedik köyü..

divriği'nin bir köyü şimdi ki adı"karaağaç"mış..hatta cüksüzler"li komşularımız varkaydirigubbakcemile3sen hangi ilçedensin?

100103kofimprv.gif

Bizim buralarda da "öküz köy" var. Hikayesine çok gülmüştüm ama tam hatırlayamıyorum, çıkartırsam yazıcam. Cüksüzler de iyiymiş amaa

X