hamilelıkte kahve içmek

Bugun doktora sordum gunde 1 bardak olabilir dedi ama cok kafeinden uzak durmam gerektigini soyledi yoksa tehlikeli olabiliyormus.
Iyi oldu ya turk kahvesi icmedimmi kendime gelemiyorum gibi..

bende hergün kesinlikle içiyorum ve bir zararını görmedim dr sorun olmaz demişti zaten:))nescafenin daha zararlı olduğunu sölemişti...

kızlar herkesin doktoru farklı bişey söylemiş. benimkide haftada 2 ye bile izin vermedi ki benim kan değerlerim çok çok iyi çıkmıştı.. ama ben haftada 1 mutlaka içiyorum bazen haftada 3 te oluyor ama napim dayanamıyorum :KK43:(((

çayı içiyorum çok açık olarak nescafe içmem pek normalde de zaten Türk kahvesini de sık içmezdim çok canım çekerse yarım fincan içerim kendimi öyle çok fazla sıkmak istemiyorum kaldı ki ben bu tür içeceklerin faydaları bile olduğuna inanıyorum abartılmadığı sürece

benm bir arkadaşım hamileliğinde çay kahve kola her gün tüketirdi. çocuğun hiperaktive sorunu var ve doktor hamileliğinde ki bu çay kahve tüketiminin sebep olduğunu söylemiş.

çocuğu sakinleştirmek için uyuşturucu iğne yapıp öyle uyutuyorlar. o derece vahim durumu.

vallahi korkumdan ağzıma sürmüyorum kahveyi kolayı. çayda haftada 2-3 bardak o kadar.

kafein hiperaktiveye sebep oluyor diyorlar ama iyi araştırmak gerek. ben riske atmamak için tüketmiyorum.

ben is yerinde illaki cekilmis kahve icerdim, ekstra sert oluyor..hatta buna alisinca 3'u biaradalar nescafe'ler filan hafif kaliyor. ictiginde su iciyor gibi oluyorsun.

gunde bir kac bardak icerdim bir zamanlar bol sekerli sutlu..daha sonra baktim kilo yapiyor sekeri biraktim daha sonra icine sut koymayida biraktim...sonra kahveyi azalttim gunde sadece 1 bardak icmeye basladim..son zamanlarda gunde 1 bardak siyah kahve ve tum gun boyu yesil cay icerdim sekersiz bir sekilde. gebe kaldigimdan beri ne kahve ictim ne de yesil cay. normal cayida cok acik bir sekilde 1 bardak ictim bi keresinde kendim..2 defada misafirlikte cay ictim. cay demir eksikligi yapiyor diye biliyorum bu yuzden icmiyorum aslinda cunku bende demir az cikmisti.

arada bir ariyorum tabii o kahve kokusunu alinca boyle mest oluyorum, gormeniz lazim :KK1: hatta boyle kahveyi alip kokladigim bile oluyor :KK9:

yasaklar caziptir ne de olsa, bir muddet daha sabredicez mecburen, yeterli saglikla sihhatle gelsin yavrucuklar :nazar::emir_bebek::KK16:

Son düzenleme:
kadın doğum uzmanı hiiç bir şey demedi kahve ve çay için biraz araştırdım kesinlikle kanıtlanmış net bi çalışma yok zararlı olduğuyla ilgili sonuçta bebeğimiz ve bizim için hayati bi önem taşımadığı için çoğu doktor yasaklıyor yani içmesekde olur, birde kansızlık ve reflü gibi hamilelik döneminde bizleri rahatsız edicek şeyleri arttırdığı içinde yasaklıyorlar.Ben aynı zamanda çok kansız olduğum için diyetisyenede gidiyorum bana bi beslenme programı hazırladı çok şaşırmama ve defalarca sormama rağmen bana çayıda kahveyide yasaklamadı ben hamile olduğumu bilmiyorken çok kahve içmiştim:KK43: diyetisyenin dediği sadece mesela öğle yemeği 12 de yiyecekseniz 11 ile 13 saatlari arasında çay ve kahve yasak.ve çaya kahveye şekerde yokk! ben şimdilik elimden geldiğince azaltıyorum çünkü midem hiç ii değil bulantılarımı çay çok arttırıyor.bebekleriniz ve sizler çok iyi oluun:)

cola kahve ve tüm asitli içecekleri hayatımdan cıkardım ama sabahlari caysız
yapamam açık ve şekersiz içiyorm zarari yoktur umarım:nazar:

arkadaşlar lütfen abartmayın hepsinden az az tükettiğiniz sürece ne sorun olabilirki 9 aylık bir dönem ilk aylar bi gazla onu yemem bunu içmem deniyor ama öyle söylendiği gibi olmuyor bende hamileliğim boyunca hepsinden abartmadan tükettim çayı her sabah içtim çaysız kahvaltı yapamam çünkü şubatta doğum yaptım kızımın maşallahı var doğum kilosuda şuanki gelişimide çok iyi kendinizi sıkıp strese girdiğinizde bebeğiniz daha kötü etkileniyor yiyp içmtiklerinize göre

Hamileliğim boyunca çay,kahve abartı olmamak kaydı ile hepsini tükkettim...Çünkü esas bunları isteyipte tüketmemek daha büyük stres bence...Ve şuanda 6 yaşında bir oğlum var ne doğumda ne de bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım.çok çok şükür 41 kere maşallah diyeyim...Hiç çay kahve içmeyen 12 kilo ile doğuma giren arkadaşımın çocuğu doğumdan sonra yoğun bakımda yattı..Bu birazda Allah'tan arkadaşlar bu kadar abartmaya gerek yok....Rahat bir hamilelik geçirmenizi dilerim....Sağlıcakla....

Son düzenleme:
hamilelerde günlük 200 mg kafeinin üstüne çıkmamak gerekiyormuş. 1 fincan türk kahvesi 60 mg, bir fincan çayda ise 40 mg var.

Kızlar nohut kahvesi diye birşey duydum nohuttan yapılıyormuş çok önceden kahve yokken bunu içiyormuşlar içinde kafein hiç yok süper bişi aynı turkkahvesi ama makinede olmuyor cezvede yapılması gerekiyor canakkaleden comda var alın günde 5 tane bile içebilirsiniz ben bağımlısı olarak artık öyle yapıyorum

X