hamilelıkte kahve içmek

teacher3510

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2009
92
0
41
türk kahvesinın hamilelikte bir zararı var mı?birkaç arkadaşım günde bir fincan kahvenin zararının degıl yararının bıle oldugunu söylediler. Bu konuda bilgısi olan var mı? Kahveyi çok seviyorumda

türk kahvesinın hamilelikte bir zararı var mı?birkaç arkadaşım günde bir fincan kahvenin zararının degıl yararının bıle oldugunu söylediler. Bu konuda bilgısi olan var mı? Kahveyi çok seviyorumda

canım hamile kaldığımda doktorum çay kahve asitli içecekler yasak demişti.. ben harfiyen uydum..kesinlikle çay ağzıma koymadım hala da içmiyorum 5 ayım bitti..
3.ayı bitirdikten sonra günde 1 fincan türk kahvesi içiyorum ben şuana kadar bir zararını göremedim... doktoruma sorduğumda abartmadan iç demişti bana ..
bende öyle ofiste çalışınca sürekli birşeyler içmeye alışkın biri olarak zor geliyo vazgeçmek tabiki
ben günde 1 fincan türk kahvesi içiyorum napim.. ama onun dışında çay kahve kola vs hiçbişey içmiyorum süt ve ayran içiyorum genelde..

valla ben çaya da kahveye de çok düşkünüm, kahveden uzak duruyorum ama çaysız kahvaltı yapamıyorum o nedenle de çok açık (içine demden azcık damlattığım) ve çoğunlukla da limonlu çaydan içiyorum.

canım banada doktorum yasakladı.kahve ıctıgım zaten basım cok donuyor.kansızım belkı onunda etkısı vardır...

canım bebeğine bir faydası yok kahve içmenin onun için bazı doktorlar yasaklıyor bile benim doktorum yasaklamadı ama fazla içmememeye çalış dedi

Kafein ilk üç ayda düşük riskini arttırıyor, yasaklanmasının nedeni bu. En fazla kafein kahvede olduğu için en önemli yasak onda. Ama tabii çay ve kola vb.de de kahve kadar olmasa da kafein var. Dolayısıyla mümkünse gebelik süresince, ama en azından ilk üç ay için bu tip içecekleri hiç tüketmemek, ya da çok nadiren almak daha doğru. Kahvenin faydası var türünde bir şeyi ise hiç durmadım, okumadım.

bende çaykolik bi vatandaş olarak druma sordum ben çaysız birhiçim artık içemiyecekmiyim dedim o da bana saolsun açık ve şekersiz içiyosan sorun degil dedi.zaten ilk 3 ay mide bulantısından bırakın çayı su bile dogru düzgün içemedim şimdi çayımı doya doya içiyorum ama kahve hiiiiiiiççç içmiyorum

benım dr umda cayı cok ıcme 3 gecme dedı yemkelrden 1 er saat once yada sonra ıcersenız demırı almıyormus vucuttan yask olmasının sebebı yedıklerımızdekı demırı alıyormus turk kahvesı ıcınde gunde 1 turk kahvesı ıcenlerın bebeklerının zekı oldugunu duydum ama genede abartmamak lazım bence

canım benim kahveyle aram yok 7 ayım bitti 2 yada 3 kez içmişimdir ama çay çok açık olmak koşuluyla her gün içiyorum kaynar suya bir iki damla çay işte öle günde bir fincan kahvenin zararı olacağını sanmıyorum doğrusu

bana katklı seylerden uzak dur dedi doktorum.çay ve kahve yi cok az ıcmeye calısıyorum.asitli seyler zaten dokunuyor.herseyın fazlası zarar ..

bende hamileyim benim dr. um son aylarda, haftada bir kac kez kahve icmenin cocugun cigerleri icin iyi oldugunu soyledi.. canim cektikce iciyorum, ama hergun degil.. sadece gunde 1 fincan, haftada birkac gun kadar..

9 ayda 3-4 kez ancak içmişimdir kahve ama çok canım istiyor benim de.yengem her gün içerdi türk kahvesini,bi zararını görmediler ama bunlar baz alınmaz tabiki doktorun söylediğine uymak lazım.

Türk kahvesinin dışında nescafe tarzı kahvelerden vazeçemeyenler için kafeinsiz kahveler var bazı markaların.Bence alternatif olabilir:KK34:

bnm demir depolarım boş olduğu için dr um çayı kesin kes dedi türk kahvesine çok bağımlıysan haftada 1 izin verdi ama hiç içmiorum ama ilginçtir nescafeme karışmadı abartma hergün sütlü 1 tane iç dedi bnde hafta 3 4 defa içiorum içme dese kesin delirirdim iç dediği için canım çok çekmior:KK1:

doktorum günde bir fincan nescafeye izin verdi:KK52:
benim gibi bir bağımlı için zor oluyor 1 fincanla kalmak ama bebişimin sağlığı için değer tabii:KK68:
kafeinsiz kahve ne yazık ki kesmiyor:KK50:
en iyisi hiç başlamamak aslında.o da bir tiryakilik.

Ben turk kahvesini cok seviyorum ve gunde 1 tane iciyorum internette arastirdim gunde 60 oluyormus zararli olmaz diyo
birakabimem zor olur napsam acaba

bende sordum doktoruma çok abartmamak şartıyla sütle birlikte içebilirsin dedi.kahveyi çok seviyorum izin vermesi iyi oldu.nezaman kahve içmesem başım ağrıyor...

benımde 6. ayım bıttı ılk gunden berı gunde bır fıncan kahve sabahta acık cay ıcıyorum kahvaltıda cok sukur bır sorunumuz yok.abartmadan ıcebılırsın.

Çay çok az ve çok açık olmak koşulu ile serbestti. Serbestti derken günde 1 bardak filan. Kahveyi günde 1 fincan içiyorum dediğimde hiç değilse haftada 2'ye filan düşürmeye çalış demişti doktorum.

X