bebeklerimizin küçülen eşyaları...

asiye1985

Guru
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
3.358
4
kızlar bebeklerimizin küçülen eşyalarını ne yapmayı düşünüyorsunuz?benimkinin küçülen şimdiden koca bir torba eşyası oldu.bazılarını hatıra diye ayırdım yinede geriye çok eşyası kaldı.
geri kalanları bir ihtiyaç sahibine ulaştırayım dedim ama tanıdık kimsem yok doğum yapacak ve herkes kabul edermi sormayada çekiniyorum.siz ne yaptınız? benim durumumda olanlar lütfen fikir verin.

asiyecim benim burda devlet hastanesinde tanıdığım bie ebe var ben ona verdim
köylerden çok fakirler geliyomuş
devlet hastanelerine ebelere verebilirsin
hem onlar biliyor kimin ihtiyacı olduğunu

a valla yelizcim bu güzel bir fikir yaa
sağlık ocaklarındaki ebelere de sorulabilir

asiyecim cok güzel konu acmıssın cnm aklımdaydı bnmde napsakk esyaları diye düşünüyordum.ben güzellerini ayırmayı saklamayı düşünüyorum ama kıyamam baskasına vermeye hem tanıdık kimsem yok öyle ihtiyacı olan biri ama bakalım saklıyimde ileride veririm kendi kızı olursa giydirir olmassa o da saklar torununa morununa

valla ben kısmetse ikinci çocuk düşünüyorum
o yüzden olası renkleri kimseye vermeyi düşünmüyorum
çok güzel olanları da selmanın dediği gibi kendine hatıra olarak
saklamayı düşünüyorum.
ee artık geriyede kalırsa bende birileri aracılığıyla
ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı çok isterim.

bende ilk eşyalarından bi kutu hazırlıom efeye ilk tulumu,hastane çıkışı,ilk battaniyesi,ayakkabısı falan ilk olan herşeyini saklıom.geri kalanlarıda 2.ye:)) bide ablamda 2. bebek düşünüo ona ayırıom,bakalım o zaman geldikten sonra cinsiyeti farklı olupta uymayan olursa ihtiyacı olan birileri mutlaka çıkar dağıtırım

valla benim evim çok küçük şimdiki giydiklerini zor sığdırıyorum dolabım çok az o yüzden küçülenleri verebildiklerimi verdim veremediklerim annemde duruyor

ben özel olan ilklerini sakladım.Diğerlerini bizim anaokulunda çalışan bir arkadaş var.Hamile ona verdim.Çünkü 2.yi düşünmüyorum...

bende ayırdım burada çok ihtiyacı olan insan var köye okula başlayınca oradakilere vereceğim

kızlar ilkleri tabiki saklayalım ve çok güzel olanlarını tabiki ama hediye falan derken çoooook kıyafet oluyor bizde öyle oldu küçülen takımları çok
bende ilklerini ve güzellerini ayırdım ama geri kalan herşeyi vericem
hem seneler geçince çok güzel şeyler çıkıyor insan almadan edemiyor
hem evde göç oluyor çok yer kaplıyor
hemde ihtiyacı olan ama alamayan çok kişi var

bence sizlerin çok ihtiyacı yolsa elinizden geldiği kadar verin kızlar

valla canımcım bende ılk kıyafetlerını ayrdım hatıra olarak saklıcam kardesmın de nasıp olursa yarın ebebı oluo ve oda kız onada port bebe falan almıstım onlarla bırlıkte kıyafetlerınden yolladım cok cabuk kuculduler hatta hıc olmayanlar bıle vardı ama baskasına vermeye kıyamıyorum hepsının hatırası var 2.bebekte ıllakı yenılenır ama kardesımın esıne bıle tembıhledım gıydırmessen kımsye verme saklıyalım dıye uzuluyorum ben vermeyı dusununce bıle sacma ama ole işte

bende ilk kiyafetlerininden bazilarini sakladim ama digerlerini napicagimi bilmiyorum burda ihtiyac sahibi kimse yok
cünki devlet onlara yeterli ücret ödüyor bebegin kiyafetleri icin vs...
ama türkiyeye gelirken getirip orda gercekden ihtiyaci olan birine vermek isterim
eger gercekden cok ihtiyaci olan birini taniyorsaniz posta ile gönderebildigim kiyafetleri ben gönderebilirim

ya aslında boyle yardım toplayan dernekler mutlaka vardır buyuk sehırde yasayan arkadaslar daha ıyı bılır onlara vermekte cok ıyı olur cunku onlar gercekten ıhtıyac olanları buluolarr rastırmak lazımm

evet çiğdem araştıralım ben çok pasifim bu konuda ya ama mulaka bir dernekle falan irtibata geçicem en kısa zamanda kendi giymediğim kıyafekerde dahil olmak üzere vermek istiyorum bir çok şeyi.sakla samanı gelir zamanı deyip bir çok şeyi yastık altı yapıyoruz ama sonra modası geçti diye beyenmiyoruz onlara muhtaç o kadar çok insan varken haksızlık gibi geliyor bana

evet kızlar birimiz ön ayak olsun gönderelim o kadar çok varki hepsi yepyeni duruyolar ne iyi olur ihtiyacı olanlara yardımımız dokunur

benim bebişin ilk kıyafeti malesef leke oldu ben de eskiyen ve küçülen bütün eşyaları topladım köye gönderdim, yeni doğum yapan çıkıyor muhakkak kayınvalidem dağıtıyor sağolsunnn

annemlerin oturdugu yerde bi kadın dogum yapmıs bebeğin giyeceği 1 tane bile bişeyi yokmus çarsafa sarıyorlarmıs bebeyi cok üzüldüm...toparladım ona verdim...isterseniz ulastırabiliriz o kişiye sizinkileride...

Valla bnmde o kadar cok gıymedıgım kıyafet varkıbır kere gıymısımdır coĞunu
sımdı malum acık kılo alınca yenıden kıyafetler alıorum onları arastırın buyuk sehır krıları yollıyalım bı dernege falan koylara dagıtırlar onlar bu sayede sırtı kıyafet goren o kdr co ınsan varkı koy okulunda calısırken toplayıp sagdan soldan goturmusum o kadar sevınmıstıkı cocuklar gormenız lazım bızım aman bunumu gıycez dedıgımız seylerle onlar havalara ucuolar mutluluktan

X