Bana yardım edin arkadaşlar. Böceklerden kurtarın beni

TAKLIMM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
56
0
Arkadaşlar yardımınızı yorumunuzu bekliyorum. bizim apartmanda karaböcek(karafatma) var.kurtulmak için genel ilaçlama dışında önerilerinizi bekliyorum. acilen bu akşam kurtulayım ya.kötükedihüso

delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden
Canım nefret ediyorum ben o böceklerden
Hatta o kadar korkuyorumki,öldüremiyorum bile:1no2:
Ne kadar ilaçlama yapsanda evrim geçiren o kara böcekler uçuyorlar ve uçarak yine geliyorlar pencerelerden:1shok:
Ben apartman ilaçlaması yanında,evin lavabo ve küvet deliklerine tarım ilacı alıp döküyorum.
Kötü bir kokusu var ama logarlardan gelen böcekleri engelliyor.
Yanlız kullanırken çok dikkatli olman lazım,çok zehirli bir ilaç
Vücuduna temas ettirmemek,solumamak özelikle ve özellikle
EVDE ÇOCUK VARSA UZAK TUTMAK LAZIM
Kolay gelsin canım,umarım tez zamanda kurtulursun.

strawberry35 teşekkür ederim arkadaşım . iyişallah kurtulurum vallah aynen bende korkuyor ve sevmiyorum ya

iğğğğğğğğğğğğreeeeeeeeeeeeeeenççççççççççççççç

bizim eski kaloriferlı apartmanda da böcek kaynardııııııııııııııııııııı :KK43:((((((((
tiksinççç pislikllerrr

TARIM ıLACI
alın, böle şişe şişe dökun her yere 1 gün kapatınn iyyyyyyyy
sonra her seyı bastan yıkayınnnnn

ıyyy bızım evde de ılaclaama oluıo aradaaa ıyrenncccc
allahın cezaları her yere yumurta da bırakır onlar..
allah kurtarsnnnn....

canım tarım ilacı kullanman lazım,karafatma ilacı çok etkili değil,tarım ilacını arka arkaya kullanın.yalnız çok kötü bir kokusu var,

KALORıFER BÖCEĞı, HAMAM BÖCEĞı (BLATTARıAE). Kalorifer böcekleri kafalarında bulunan uzun antenlerini sık yere değdirerek yiyecek ve nemin ne tarafta olduğuna dair titreşim alabilirler. Kalorifer böcekleri cok dayanıklı oldukları için böcek ilaçlama konusunda çok rabet gören bir böcektir. Başlarının iki yanında erkekte 3000, dişide 2000 kadar petekgöz bulunur. Antenlerin bağlama yerinde iki nokta göz bulunur.

Kalorifer böceklerinin antenleri, vücutlarından daha uzundur. Ağız parçaları ısırıcı ve çiğneyici özelliğe sahiptir. Kalorifer böcekleri ne yer sorusuna verilebilecek cevap, nişastalı ve şekerli gıdalar olacaktır. Kalorifer böceği (hamam böceği) haşere gurubunun en çok ve en çabuk üreyen böceği olup evlerimizde sıklıkla rastlayabileceğimiz bir böcektir.Kalorifer böceğinin 6 adet ayağı vardır, birçoğunda 18 eklem bulunur. Biyolojik olarak eklem bacaklılılar sınıfındadırlar. Bu böcekler 40dakika nefeslerini tutabilirler. Hamam böceklerinin (kalorifer böceklerinin) kan renkleri beyazdır. Dıctyoptera familyasından olan kalorifer böcekleri yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. 35 - 40 yumurta paketleri yaparak her mevsim üreme sağlayabilirler, yumurtalarını sırtlarında her yere taşıyabilirler. Her defasında 200 yumurta bırakabilirler. Hayatlarının %75 ini dinlenerek geçiren bu haşereler tembel yapıya sahiptirler. Hamam böcekleri pisliği çok severler, pis yerlerde bulunan mikropları başka yerlere taşırlar. Evlerde yerleşmek için öncelikle banyo ve mutfağı tercih ederler. Kalorifer böceği de denilen bu böcek türleri arasında farklı boy ve yapıya sahiptir. Yeryüzünde 4500-5000 civarında hamamböceği çeşidi vardır.Böcek haşere ilaçlama işlerinde hamam böceği en dayanıklı böcekler arasındadır.Kalorifer böceğinin bedeninin üst kısmında kanatları vardır ve sert kitin denen maddeden oluşmuştur. Bu kabuk ile hamam böceği(kalorifer böceği) kendini dış etkilerden korumaktadır. Kalorifer böcekleri bu kanatlarını uçmak için çok nadir kullanırlar. Kalorifer böceğinin ayak yapıları çok güçlü ve sağlamdır, çabuk hareket ederler ve 1 günde 4 - 5km kadar yol alabilirler. Hamam böceğinin toplamda 6 ayağı bulunur bu ayaklardan bir tanesi koparsa hızlı yürüme işlevlerini kaybederler. Kalorifer böceklerinin boyu 5 santimdir.Bazı türleri de yaşam alanlarına bağlı olarak 12 cm kadar büyüyebilirler.
Kalorifer böceği ilaçlama

Kalorifer böceği mücadelesi ancak ilaçlama ile mümkündür. Kalorifer böceği ilaçlamasında kullanılan ilaçlar su bazlı hazırlanan ilaçlardır. Ayrıca böcek ilaçlama sırasında ev ve işyerini terk edemeyecek olan insanlar için jel ilaç uygulaması kalorifer böceği ilaçlamasında etkili sonuçlar veren bir ilaçlama yöntemidir.Ev ilaçlama konusunda kalorifer böcekleri önemli bir yer tutar.

ilaçlama dışında hiç bir çözüm yok sanırım canım.
ben antalyada okurken orada çok vardı. ilaçlansa bile yetişkinler ölürmüş. yumurtada olanı ilaçda parçalayamazmış.öyle duymuştum. ama inşallah arkadaslardan biri pratik kolay bir yol biliyordur:)
kurtulması zor bir böcek.

üf sormayın bende karıncalradan çok muzdaribim napsam giderler....

benimde evimde karıncalar vardı mutfakta heryerde, evim bahçe katı, dış kapım direk bahçeye açılıyor. çok fazla vardı evde ne yapsam olmadı. annem geldi karınca duası varya bereket için okunur, onu okudu o saat gitti karıncalar. olağanüstüydü ya, azalarak değil anında tamamiyle kesildi bir yıl oldu hiç yok.

bizdede vardı ben bekarken. bayağı ilaçlama yapıldı. karafatma yanında kahverengi böceklerde vardı. bizde raid böcek yemi varya kahverengi kutular onlradan fayda gördük.

ben böceklerden ölesiye korktuğum için her sene ilaçlıyoruz evi.
eniştem veteriner o bi ilaç vermişti. küçücük bi şişe. cif kutusuna bi kapak koyuyosun sulandırıyosun. duvar diplerine sıkıyosun bütün bi yıl sinek böcek hiçbişi olmuyo. yanlışlıkla dışardan gelse bile ölüyolar hemen.
şişesi de 10tl gibi bişi sanırım.

kızlar ben makina deterjanını bir poşete koyuyorum ağzını açıyorum onun kokusuna gelmezler

kızalr belki çok saçma gelecek ama kedi de işe yarıyor ve kedi kokusuna gelmiyorlar evde zor ama bahçeli evlerde bahcede kedi beslenebilir biizm karşı komşunun kedisi var bu yıl hiç böcek olmadı sayesinde

bizde çok cıkıyodu ama şu an kesildi.. bi ilaç var tarım ilacı ama kokusuz ve sanırım 40 gün kadar tesirini kaybetmiyo...yarın adını öğreneyim yazarım muhakkak..ankarada suluhanın karsısında bu ilaçları satan yerler var ordan almıştım

fasnox ilacın adı ..sulandırılarak kullanılıyo kokusu yok silmediğiniz takdirde 40 gun etkisini koruyo tesirli artık bizde hiç böcek yok

Yeni taşındığım evimdeki karıncalardan kurtulmak için doğal olan her yolu denedim. Yorumlarda da yazılanların hepsini ama hiç bir işe yaramadı. çamaşır suyu, sarımsak, tarçın, pudra, sirke, sabun, limon, tuz, kahve telvesi daha neler neler. Kırmızı biber sarımsak falan filan bir sürü karışım yaptım sıvı şekilde onu da sıktım her yere. evim buram buram sarımsak koktu. sadece bir gün engelledi karıncaları. sonra başka yerden çıktılar. Banyoda karıncanın ne işi olur ya. dolabıma kıyafetlerime kadar girdiler. işten eve gidesim gelmiyordu. Evden taşınmayı göze almıştım artık.

Son çare olarak kimyager bi arkadaşın yaptığı karışımı aldım. Allah'ım şükürler olsun. Nihayet kurtuldum. evimde her yerde vıcık vıcık karınca geziyordu. Doğal diye kendi yaptığım karışımlar da öldürüyordu. Bir de ölüsünü temizlemek midemi bulandırıyordu artık :KK43:( iş yerindeki arkadaşıma da aldım o karışımdan. Tanıdığım, aynı sıkıntıyı yaşayan herkese söylüyorum tavsiye ediyorum. Çok aileyi kurtardım bu karıncalardan :) Bu karışım karıncanın gelmesini engelliyor ve uzun süre de etkili. Sıvı, kokusuz renksiz, leke de yapmıyor. İstanbul Fatihten bir kutusu 10-15 TL idi benim aldığımda. İki kutu aldım bir kutusu kaldı onu da 3-4 ay sonra sıkacağım evin her yanına. İsteyen olursa bana bu mail adresinden ulaşabilirsiniz aslangocum@hotmail.com Elimden gelen yardımı yaparım. Yeter ki kurtulalım evimizdeki istenmeyen canlılardan.

X