Her gün kil maskesi yapılır mı?

emo_girl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008
19
0
merhaba arkadaşlar benim sivilceden kalma izlerim var onun için haftad 2 gün kil maskesi kullanıyorum, ama yüzümü kille yıkadıktan sonra çok berrak hissediyorum bu kil maskesini hergün uygulasam bir zararı olur mu?Birde izler için kükürtlü sabun ne kadar etkilidir, bu soruların cvbları benim için çok önemli şimdiden çok teşekkür ederim:enbuyukkk:

şahsen ben kükürtlü sabunu epey zamandır kullanıyorum ama sivilce izlerimde bi değişiklik yok. Yağlı olduğu için kullanıyorum.. izlere bi etki etmiyor. sivilce izleri için başka bi başlıkta okuduğum şey bebak acı badem sütü oldu.. onu henüz alamadım ama alıp kullanan çok varmış bak istersenn.. bide elma sirkesi diyorlar..

kil maskesini normal ciltler haftada 1 yağlılar ise en fazla haftada 2 yapmalıdır.fazlası zararlıdır(hassasiyet kızarıklık alerji etki yapabilir)...kükürtlü sabun sadece cildi kurutur.üst yüzeyi kurutur sivilcelerin geldiği alt tabakayı kurutmaz ve izler üzerinde bir etkisi yoktur..peeling uygula.su bazlı sp15 li nemlendirici kullan.izlerin hala geçmiyorsa tek çözümü kimyasal peeling.tabi bu uygulama kışın yapılır:1hug:

teşekkür ederim önerin için zeysb peki peeling olarak önerebilceğin bir marka varmı eğer söylersen beni çok mutlu etmiş olursun :1hug:

rica ederim canım...Neutrogena Deep Clean fiatıda uygun denedim güzel..vıchyninkide güzel..roc ta güzel..bunlara bir bak canıma.s.

çok sağol cnm bu dediklerine bi bakıcam inşallah faydası olurda şu sivilce lekelerinden kurtulurum aslında bu kil maskesini yaptığımdan beri küçülme oldu lekelerimdee inşallah bunlarında faydası olur opuyorumnanaktan

canim her gun kil maskesi cildini cok kurutur, kotu olur.
bence her gun kullanilabilen peelinglerden kullan, ama her gun kullanilanlardan unutma...bazi peelingler haftada 1-2 kere kullanilabiliyor cunku...

Son düzenleme:
eğer hala sivilce yoksa peeling yapman en mantıklısı canım :KK66: kil maskesi cildini kurutacaktır fazla yapman zararlı...ben de yoğurt ve azcık karbonatı karıştırıp peeling gibi yapıyorum aklıma geldikçe, burdaki bi forumda okumuştum.

X