şeker testinde yükleme şartmı?

K

karamelize

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi karamelize
slm bayanlar ben altı buçuk aylık gebeyim şeker testi yaptırmak istiyorum ama kararsız kaldım 50 gr glukoz yükleniyormuş bu şartmı şekerin olup olmadığını anlamak için? normal kan alınıp bakılsa anlaşılamıyormu ki? çünkü çevremde bi kaç kişiden zararlı olduğunu duydum,o yükleme şekeri çok çıkan hastaların daha iyi analiz edilebilmesi için yapıldığını duydum. ne yapacağımı şaşırdım .. siz ne düşünüyorsunuz..? :1hug:

• Konu Sahibi karamelize
Evladına hayırlısıyla kavuşman dileğiyle canım.bende ikizlerime hamileyken şeker testi yaptırdım.benim dr.önce aç karınla kandan baktı değer istediği sayıda çıkınca yüklemeli şeker testine gerek duymadı.belli bir sınır varmış onun üzerinde olursa yüklemeli yapılıyormuş.Ben zararlı olduğunu hiç duymamıştım bence sen dr.güven onun dediği gibi yap.

• Konu Sahibi karamelize
kesinlikle yapman gerekiyor..
yaşlı komşu teyze laflarına bakma;bilinçli bir anne gibi davranıp bu testi es geçme derim..

• Konu Sahibi karamelize
valla hergün yeni birşey duyuyorum kanda bakılıp degerlerden anlaşılma şansı varsa çok iyi birşey
ama kesin sonuç verirmi ? neden bizim doktorlar bunu yapmadıda iki kez glikozu içirip bize fenalık geçirttiler 100 lük yüklemede 36 kesmeşeker yemiş kadar oluyorsun bayılacaktım neredeyse zor dayandım... bana iki kez yapıldı sonuç şeker hastası çıktım ve diyete başladım.. şu hamileliğimde birşey öğrendim ki bir doktorun dediği malesef diğerini tutmuyor sadece şekerde değil... bende plesantanın aşagıda olma durumu ve erken dogum riskim vardı 2 farklı doktora gittim tabi iki farklı uygulama insan çok çelişkide kalıyor... çok uzattım galiba ama yüklenmeden şeker oldugu anlaşılırmı gerçekten çok iyi araştırmak lazım ya şeker varsa

• Konu Sahibi karamelize
Benim bildiğim yüklenmeden şeker olduğunun anlaşılması zor. Çünkü buradaki hikaye, sen bir besin aldıktan sonra kanındaki insülinin buna ne şekilde tepki verdiği (hangi zaman aralığında ne düzeyde vb.) Eğer böyle kontrollü bir yükleme yapılmazsa (kontrollüden kastım yenilen miktar, zaman aralığı vb.) ölçüm de sağlıklı bir sonuç vermez bence.

• Konu Sahibi karamelize
canım benim mutlaka yaptır bende yaptırdım suan 6 aylık cok yaramaz bir bebeşim var seker yukleme testininde hiç bir zararı yok ac karnına ozel sekerli bi su içiyorsun cok tatlı bişi 1 saat sonra tekrar kan alıp degerlerine bakıyorlar 1 yada 2 kez tekrarlanabiliyor ben bir kez yaptırdım ikincisini istememişti doktorumkaydirigubbakcemile3

• Konu Sahibi karamelize
50 gr. yükleme yapılmıştı bende hiç zararlı olduğunu duymadım ve düşünmedim açıkcası
dr.um testi istedi bende yaptırdım bişey çıkmamıştı çok şükür
şekerli su içiyorsun şerbet gibi evet çok iğrenç ama zararlı değildir bence
bence onun bunun lafına değil dr.ununkine güven
hamilelikte şeker hem anneye hem bebeğe zararlı,bu testi yapmadan nasıl anlaşılacakki?
ona göre düşün ve kararını ver arkadaşım

• Konu Sahibi karamelize
canım mutlaka yaptır...bende yaptırdım veee sonuç şekerim çok yüksek çıktı.1 haftada 2 kere test yaptırdım...bebeğim hep kontrol altında durdu...çok şükür şeker bebişimi etkilememiş...asla zararı yok canım...yaptır için rahat olsun....ben 100lük yaptırmadım değerlerim yüksek çıkmasına rağmen..drum başka bi kan tahlili yaptırdı...ondada sınırdaydım...şimdide diyet yapıyorum....
aksatmadan yaptır...

• Konu Sahibi karamelize
slm bayanlar ben altı buçuk aylık gebeyim şeker testi yaptırmak istiyorum ama kararsız kaldım 50 gr glukoz yükleniyormuş bu şartmı şekerin olup olmadığını anlamak için? normal kan alınıp bakılsa anlaşılamıyormu ki? çünkü çevremde bi kaç kişiden zararlı olduğunu duydum,o yükleme şekeri çok çıkan hastaların daha iyi analiz edilebilmesi için yapıldığını duydum. ne yapacağımı şaşırdım .. siz ne düşünüyorsunuz..? :1hug:

Canım, yüklemeden sen yanlış birşey anlamışsın gibi geldi bana. Sanki vücuduna bişey enjekte edecekler diye düşündüğünü düşünüyorum. Yoksa ne zararı olabilir ki? Bildiğin şekerli su. Aç karnına içiyorsun o seni biraz bayıyor 1 saat bekleyip kan veriyorsun. Benim testimde 78 açlık 74'de şekerli sudan sonra çıktı. Korkulacak bişey yok güzelim. Hayırlısı olsun

sağolun kızlar bende bu ay kontrole gittiğimde yaptıracağım.. inş. bişey çıkmaz. kaydirigubbakcemile5

X