catlaklar

nuran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
39
0
59
arkadaslar bi sey sorucam..hamılelıkte catlakları onlemek amacıyla badem yagımı surmelıyım 5,aydan doguma kadar..ne yapmalıyım bu konuda yardımlarınızı beklıyorum..tesekkurler

Valla ben hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren badem yağı sürdüm 7. ayıma kadar falan. baktım çatlamaya başlıyo doktoruma sordum iki ilaç tavsiye etti biri pahalı biri biraz daha makul dedi biz daha iyidir diye pahalı olanı aldık ama sonuç yine aynı malesef. Ben önlemeyi başaramadım ınşallah sen başarırsın.

Çatlaklar oluştuktan sonra pembe renkten beyaza dönmeden önceki evrede çatlağı tedavi etmek mümkün mü?

ben hiç bişiy kullanmadım çatlamadımda... ya bu birazda genetik ve cildin yapısı ile ilgili, arkadaşım en pahalı kremleri kutu kutu kullandı ama yinede sonuç hüsran. tabiki nemlendirici kullan ama bazen kremle falan önüne geçilemeyebiliyor.

Ben badem yağı kayısı yağını karın bölgemde sürekli kullandım. Çatlak oluşmadı. Ancak bacaklarımın yan kısımlarında pembe renkte çatlaklar oluştu. Zamanla beyazlayacaklar sanırsam. Şuan çatlak kremi kullanıyorum.%39 iyileşme sağlayan bir krem. Sanırım geçmeyecek...Bir de soğuk su işe yarıyormuş.

gecenlerde biri bi topicte anneannesinin catlak giderme yontemini yazmıstı paylasayım hemen. kahve ve limonla. 3 kasık kahveye 1 limonmu yanlıs hatırlamıosan sıkılıp ilgili bolgeye peeling yapılacak ve sonra yıkanacak .s gun yapılıp 1 gun dinlendirilecek.

suna dumankayanın sitesindede okudum bugun 50gr badem yagı tatlı 50 gr cilek yagı ve bir limon suyu sıkılıp karna sorulursa hamilelikteki catlaklar olusmazmıs olusanda gecermis bilmiorum ama limon sanırım bu is icin basarılı benden soylemesi sizden arastırılması

ben sadece herzaman olduğu gibi nemlendirici krem kullandım vücuduma.tam 27 kilo aldım ama sevindiğim tek şey çatlak oluşmadı hiç.oysa ergenlik döneminde bacaklarımın arkasında bikaç çatlak olutuğu için vücudum çatlağa elverişli diye korkmuştum.şükür ki bir tane bile oluşmadı..

bende 16.haftadan beri bebe yağı kullanıyorum ama malesef bende çatladım hemde ne çatlama kesinlikle genetik olduğuna inanıyorum

bende hamilelğim boyunca sabah bebeyağı sürer öle işe giderdim akşam eve gelince badem yağı sürer akşam yatmadan önce yıkar tekrar ıslakken bebeyağı sürerdim daha bi sürü bakım ama 9.ayımda sabah bi baktım göbeğimin altında kırmızı kırmızı çatlaklar hiç olmayacak sanmıştım ama oldu malesef gerçi ben bayada kilo aldım... kakao yağıda iyi diyorlar onuda almıştım ama kullanmamıştım hala kapağı açılmamış şekilde durur

X