Poğaçalar Pratik Poca-Resimli

gullerdiyari

hayat beni nden yoruyosun
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
3.315
1
Hanimlar bu poca cok basit
misafir arayinca yarim saat icinde yapip baska islerinize bakin:)
tadi deyisik yerken agizda dagiliyor kitir kitir oluyor.

yogurt sivi yag ve eritilmis margarin yada tereyagi tuz ve maya yi bir kaba katip karistirin sonra yavas yavas unu ilave ederek normal hamur kivaminda yogurun.
hamurun kabarmasini beklemeyin yogurunca hemen yapip firina sürün

1 su bardagi yogurt
1su bardagi sivi yag
1 su bardagi eritilmis margarin yada tereyagi
1 cay kasigi tuz
1 yas maya aldigi kadar un
üstüne sürmek icin bir yumurta
ic harci icn beyaz peynir

1. hamuru yumurtadan az kücük bezeler yapin daha sonra bezenin üstünden biraz bastirin icine beyaz peynir koyun.
2.yaglanmis tepsiye siralayin üzerine yumurta saris sürün 200 derecede isitilmis firina sürün kizarincaya kada pisirin.
afiyet bal seker olsun hanimlar.

Son düzenleme:
ah be yengosum pirlantam ahhhhhh gece gece yapilirmi bu bana yasenağlama
zaten karnim ackaydirigubbakcemile3
pocayida cok severim bilirsincokacimcoook
ama bu tarif bende yoktu mutlaka denicem bende pofidik yumusak poca tarifi var biliyosun bunuda denemeliyim pratikler tam bana görekaydirigubbakcemile5yerimseniben
ellerine emegine saglik canim haftasonu sendeyim hazir olkaydirigubbakcemile3

canim nedemek sen yeterki gel basimin üstünde yerin varŞeniz
haftasonu cümbüs var desenekaydirigubbakcemile2 cumartesi eglencede kurtlariizi döktükten sonra gelsin picalar örekler:içelim:
resekürederim canima.s.

canim nedemek sen yeterki gel basimin üstünde yerin varŞeniz
haftasonu cümbüs var desenekaydirigubbakcemile2 cumartesi eglencede kurtlariizi döktükten sonra gelsin picalar örekler:içelim:
resekürederim canima.s.

sen kocana daha bugün kavustun yengosum bir hafta ayriydiniz artik bensiz dökersin kurtlari:jeyyar:yerimseniben

magrifetli yengosum benim...ellerine kollarina saglik eminimki güzel olmustur ....pocanin adi gibi be^ncede pratik bisey olmali bunu mutlaka deniyecegim söz mutfakla aram yok ama ablam yemek tarifi olan linkler yolladi okuya okuya gaza geldim amam gecenin bu vakti yapilmaz maglesef...ama kesin yapacagim mutfaga yavas yavas sokuluyorum ve hosumada gidiyor inanopuyorumnanaktan

off offf ellerine sağlık gülümmcokacimcoookharika bişeye benziyo yaa:dance:denediğim zaman yorumumu yazıcam bitanem..ellerine sağlıkŞeniz

off offf ellerine sağlık gülümmcokacimcoookharika bişeye benziyo yaa:dance:denediğim zaman yorumumu yazıcam bitanem..ellerine sağlıkŞeniz

deneyince yorumunu beklerim canimyerimseniben
umarim senin damak zevkine hitap eder:kedi:
ben cok seviyorum bu pogcayi hem kolay hemde güzel oluyoryerimseniben
opuyorumnanaktanbu güzel icten yorumun icin cok tesekkür ederim canim benimopuyorumnanaktan

tskler tarif icin cnm bende denedim bu sabah ama sanki pek olmadi :KK70:

yanlis biseler yaptim sanirim cünkü öyle poca gibi ekmek kivaminda olmadi böyle kitir kitir oldu

öyle olmasi normal mi yoksa normal poca gibi yumsak mi olcak?

bide eritilmis margarin gercekten eritiyosun dimi yoksa oda sicakliginda falan mi? ben eritip kattim icine..

tskler tarif icin cnm bende denedim bu sabah ama sanki pek olmadi :KK70:

yanlis biseler yaptim sanirim cünkü öyle poca gibi ekmek kivaminda olmadi böyle kitir kitir oldu

öyle olmasi normal mi yoksa normal poca gibi yumsak mi olcak?

bide eritilmis margarin gercekten eritiyosun dimi yoksa oda sicakliginda falan mi? ben eritip kattim icine..

canim dogru bu zaten yerken agizda dagilir kitir kitir olur
yumusak olmuyor ama hemen bayatlamiyor birkacgün tazeligini koruyoryerimseniben
evet margarini birazcik eritiyoruz ben bir tasa koyup migrodalgada bir dakikaya ayarliyorumöyle eritiyorum.
bende tesekkür ederim canimopuyorumnanaktan

X