üçlü tarama testi sonucuma bakarmısınız

elif32

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2008
194
2
46
kızlar dün üçlü test sonucumu aldım ama henüz doktora gösteremedim hafta başında gidicem değerler şöyle bi bakarmısınız örnek alma tarihindeki tr 21 riski 1:1630 yaş riski 1:579 down sendromunda hesaplanmış trisomy 21 riski cutt of değerinin altında ve bu değer risksiz bölgede diyor nöral tüp defekt için AFP 0,74 değeri risksiz bölgede bulunmaktadır trisomy 18 riski 1:10000 dir,istatistiksel bir risk tespit edilmemiştir yazıyor yazılara göre risk yok yazıyo ama rakamsal değerlerden bişey anlamadım hangisi esas alınmalı acaba pazartesiye kadar beklemek uzun geliyor bana bilgisi olan paylaşabilirmi teşekkür ederim

canım benim sanırım degerlerin normal sen içini rahat tut aklına bişi getirme zaten sonuc bolgesinde normal diyosa korkma gelişmeleri yazarsın

anlasam bişiler dıcem bende ama anlamamkı doktorun ne dedıyse yazabılırmısın acaba merak ettım

canım sonuç kağıdında aynen bunlar yazıyo henüz doktora gösteremedim bazı arkadaşlar benim riskim şu çıktı falan yazınca benimkinde direkt öyle bi oran yazmıyo o yüzden bende tam çözemedim sadece risk görülmemiştir diyor

dr a gittim bugün test sonucuna göre senin yaşındaki her 579 kadından birinde özürlü doğma riski varmış ama seninkinde 1630 da bir çıkmış o yüzden amniyosentez olma isteğini sana bırakıyoruz risk düşük olduğu için dedi bende hayır o zaman gerek yok dedim iki hafta sonra ayrıntılı ultrasona girecem kızlar

X