Banka hesabı için,adres güncellenmeli midir?

asumansu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
126
0
kızlar acıl bır sorum var.bılenler cevaplarsa sevınırım.benım bankaya kullanmadıgımız bır hesap ıcın ,adres guncellemesı vermek zorundamıyız.cep telefonuma ısbankası mesaj cekmıs. konuyu nereye acacagımı bılmıyorum.... bırı yyardım etsın bana

güzelim ben bankada çalıştım biliyrum.iş bankası durmadan saçma sapan mesajlar gönderip durur.madem ki kullanmıyosun o zaman bilgilrini güncelleştirmene gerek yok.en iyisi gidip kartını iptal ettir.

iş bankasından aynı mesaj banada gelmişti birkaç ay önce daha sonra başka bir iş için bankaya gittiğimde adresiminde güncellenmesi gerektiği için resmimi falan çekip güncellediler...fisfisfis

Arkadaşlar
sadece işbankası değil tüm bankalarda güncelleme yapılması gerekmektedir.Yeni bir yasa çıktı şimdi tam açıklayabileceğim bir bilgiye sahip değilim Fakat ,ıleride doğabilecek sorunları önlemek için güncellenmeniz yararınıza olacaktır..Sevgilerimle..

Evet adres güncellemesi doğru..
Bilgi almak istiyorsan da en yakın şubeye git ve sor , gitmişken de doğrulama yaparsın.

Niye sağlama alma oyunu olsun ki.
Adam almışsa zamanında bankadan borç ödemekle yükümlüdür zaten altına atmış imzasını..
Oyuna ne gerek var..
Siz birine borç verseniz karşılığını almaz mısınız?
Tamam kriz dönemi hayat şartları çok kötü ama bu durumdan bankaları sorumlu tutmak ne kadar doğru?
Canımımı alıcak diyerek ödeyemediği borcun altına giren kişi ne kadar haklı bankayı suçlamakta?
Kriz nedeni bankaymış gibi düşünmek çok saçma..
Sen kredi alabilmek için yada kredi kartı , binbir dereden su getir tüm evraklarını tamamla , kredi kartı kullanmayı bilmezken oraya buraya harcama yap , sonra bilgi güncelleme amacıyla banka çağırınca bu bir oyun komplo de , canımımı alcaksınız de , beni borçlandırmak için başıma silah dayadınız aldırdınız bu borcu de bankaya..
Bana hiç mantıklı gelmiyor söyledikleriniz..
Kullanmayı bilmiyorsan alma , ödeyemeyeğine inanıyorsan da alma..
O kadar kolaysa akrabandan eşinden dostundan al borç onlara öde yavaş yavaş , bu devirde kim kime karşılıksız para veriyor , en yakınından bile bekleyemezsin bunu , kaldı ki bu şekilde para kazanan bir şirket karşılıksız sana niye para versin..
Şartları önceden okuyorsun , altına imzanı atıyorsun sonra alıyorsun parayı..
Kendine güvenmiyorsan bilgi güncellemeyi bırak , gidip bankadan borç harç alma..

yok canım ne kadar güzel anlatmışsın sen öyle..... çok şükür ben hesabını güzel yapan bir insanımdır şuana kadarda bankalara borcum olmamıştır kartlarda gününde yatar şaşmaz....ben bankaları suçlamıyorum sadece bunu zorunlu tutmaları illlaki gel güncelle yoksa hakkınızda işlem yapılmayacak demeleri itici geliyor.....bunun sağlama bağlama oyunu olduğunu bir bankacı söylemişti zaten bende ona dayanarak yorum yaptım dikkatini çektiyse dolandırıcılık olaylarını engellemeye çalışmak için dedim...zaten allahda göstermesin bankadan kredi almayı...... çok güzel kampanyalar yapıp milleti çekiyolar ama faizleri itici bence herkesin aklı var fikri var kendine güvenen çeker öder bitirir herkes kendi yoluna devam eder.......hem taşıyamıyacağım yüküde sırtlanmam allah vermediği sürece.....

harzem bunlar bankaların oyunları değil... bilip bilmeden konuşmamak gerek. Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesine dair bir Kanun çıkarıldı ve bu kanun kapsamında bankaların nezdinde hesabı bulunan her müşteriden adres teyit belgesi alması gerekiyor. bu müşteri adına bir fatura yada ikametgah olabilir. Kanun gereği 1 Eylül 2009 tarihine kadar bankaların bu belgeleri müşteirden temin etmesi gerekiyor. Bu iş için insanlar gece gündüz çalışıyorlar arkadaşlar. bilip bilmeden yorum yapmayın lütfen.
Ayrıca 1 Eylüle kadar tamamlamazsanız ne mi olur? Çok büyük ihtimalle banka hesaplarınıza kredi kartlarınıza bloke koyar, bunun sonucunda da madur olan yine siz olursunuz. Bu nedenle adres teyit belgelerinin bankaların ilgili şubelerine en kısa zamanda teslim edilmesi gerekiyor.Benden söylemesi...

yok canım ne kadar güzel anlatmışsın sen öyle..... çok şükür ben hesabını güzel yapan bir insanımdır şuana kadarda bankalara borcum olmamıştır kartlarda gününde yatar şaşmaz....ben bankaları suçlamıyorum sadece bunu zorunlu tutmaları illlaki gel güncelle yoksa hakkınızda işlem yapılmayacak demeleri itici geliyor.....bunun sağlama bağlama oyunu olduğunu bir bankacı söylemişti zaten bende ona dayanarak yorum yaptım dikkatini çektiyse dolandırıcılık olaylarını engellemeye çalışmak için dedim...zaten allahda göstermesin bankadan kredi almayı...... çok güzel kampanyalar yapıp milleti çekiyolar ama faizleri itici bence herkesin aklı var fikri var kendine güvenen çeker öder bitirir herkes kendi yoluna devam eder.......hem taşıyamıyacağım yüküde sırtlanmam allah vermediği sürece.....

bunu söyleyen arkadasınla tanışmak isterdim, sanırım bankada stajyerlik falan yapıyodur... sen borclanma tabi , kimse borclanmasın, dediğin gibi herkesin aklı fikri var... ama borçlanan da borcunu ödemeli.

kızlar bunların hepsi malesef bankaların kendini sağlama alma oyunlarıdır......bilgilerini güncelleyip eğer senin kredi borcun yada kredi kartı borcun falan varsa onu en kısa zamanda tahsil etmek için yaptıkları uğraşlardır....bankalar arası bilgi paylaşımıda olacak tabi malum dolandırıcılık işleri almış başını gidiyor ....adamın x bankasına dünya borcu var gidiyor y bankasına tekrar borçlanıyor bankalarda zaten milleti borçlandırma niyetinde eksik bilgileri falan var veriyor tahsil etmeyede gelince tık yok canınımı alacan ...... korkusu olmayan (yanlış anlama olmasın) gider günceller eğer hesabı aktifse .....arkadaşın dediği gibi ileride başına gelebilecek olumsuzluklardanda kurtulmuş olursun ......yani bu bankaların kendini tamamen sağlama alma durumudur anlayacağınız

Yaa arkadaşlar niye böyle bilip bilmeden yorumlar yapıyorsunuz anlamıyorum, bir konu hakkında bilgin varsa yorum yap yoksa sus... Ama pardon biz herşeyi biliriz ve her konuda yorum yaparız dimi....
1. Yanlış - Bankalar bu adres güncellemeyi kendi keyiflerinden yapmıyorlar. Maliye Bakanlığının getirdiği bir zorunluluk.... Yani bankaların, kendilerini sağlama alma oyunu değil.. Maliye Bakanlığının Suç gelirlerinin aklanması ve terör finansmanının engellenmesi için alınan tedbirlerin bir tanesidir.
2. Yanlış - Hiçbir y bankası x bankasına borcu olan birine borç vermez... Zaten bankalar borç vermez kredi verir. Daha önce 1 tl bile olsa hesap açmış birirnin krdi puanı oluşturulur. x bankasındankredi aldın dielim 36 ay taksitle zamanında ödediğin her taksit puanını sabit tutar, ama 1-2 gün gecikirse puanın düşer... Ve diğer bankalar da kişilerin bu puanlarına göre kredi verirler.. Böyle bir bankalar arası bilgi ağı zaten var ve kullanılıyor.
3. Yanlış - Eksk bilgisi olan hiçkimseye hiçbir banka kredi vermez, düşük limitli kredi kartı verir, onu da öyle yada böyle tahsil eder... Bu bankanın suçu değil, kredi kartı almayı matah bişey zanneden, 10 tane kredi kartım var diye koleksiyon yapanların suçudur...

Hesabınızı aktif olarak kullanmıyorsanız adresinizi güncellemek yerine hesabınızı kapatabilirsiniz. Ama hesabınızın açık kalmasını istiyorsanız ikametgah yada adınıza düzenlenmiş bir fatura ile güncelleme yapmak zorundasınız....

eeee kızlar sayenizde doğrusunu öğrendim ben bankacı karıya sorduğumda bana böyle bilgi verdi bir nevi sağlama bağlamamı dedim evet dedi bu kadar ayrıntılı anlatmadı bende ona göre böyle yorumda bulundum...ama o karının bugün tam bir salak olduğunu öğrendim hatta tescilledim birkaç ay önce esnek hesap açtırmıştık kullanmadık gereksiz yere para kesiliyor boştan boşa ödeme yapıyorduk 2 ay önce iptal ettirdik bizzat kendisine bu gün internet üzerinden hesapları kontrol ediyordum hemde hesap kitap işi yapıyordum bir baktım hesap kesilmiş hemde kapattırdığım hesaptan 25 5 tl resmen sinirden çatlıcaktım içeriğine baktım fonda kullanılmış ben öyle talimat vermedimki nasıl yaparlar öyle birşey anlamadım şükretsin geç öğrendim ama pazartesi çekeceği var elimden...iyiki limiti düşük tutmuşuz yüksek tutsak allah bilir ne kadar kesinti olacaktı biz parayı yoldamı topluyoruz ya ama mecburen ödeyeceğiz bir daha olursa bankayı yıkar geçerim şerrimden......bi yandanda iyiki böyle yazmışım yoksa kimse bu kadar içerikli yazmayacaktı sadece git güncelle bilgilerini diyecekti, demi

X