rahim filmi sonrası korunma

sağol canım gördüm hatta yeni soru bile sordum a.s
kızlar o acı eski makinalarlaymış. gerçketen ağrı yok artık.bu arada ben de acıya dyanıksızımdır. kaş aldırırken bile gözümden yaş gelir. tabii bende öyle tıkanıklık falan çıkmadı ama. sadece sol daha dar çıktı. daha pahalı ama fertijini daha ucuz ve daha da acısız diyrk şişli ecomarı tavsiye ederim

Son düzenleme:
ağlamak istiyorum internetten 2 doktora sordum korunmak gerekir mi diye cevaplar :

dr burcu kardaş arslan
Cevap : merhabalar...Korunmayabilirsiniz, çekilen film yumurtalıklarınızı ve rahmi etkileyerek gebelik oluşursa buna olumsuz etki yapmaz...tüp bebeği 2-3 ay sonraya ertelemeniz daha iyi olacaktır, bu süre içinde de doğum kontrol hapı kullanırsanız tüp bebek denemesi daha başarılı olacaktır...bng

dr seval taşdemir
oksari2.gif
Cevap : Korunmayın yaşınız 42 olduğu için en az iki adet sonra deneme yapabilirsiniz rahim filmi için verilen opak madde yumurtalıkları etkilemez tüplerden ve rahimden geçtiği için bu dönemde zaten gebelik olmaz ama sonrasında deneyebilirsiniz.

offfff senağlama

canım ya kafanı çok karıştırma ...normal gebe kalan bırıysen tamam ama normal gebe kalamıyosan telaş etme..........ben zaten hıç normal kalmadım mesela böle olunca korunmakda gereksız

canımdenız sen tedavıye başlıcaksın değıl mı...........beklemen mı lazım.....nerde yaptırıyodun

ben normal yollada hamile kalabiliyoum. kalmışlıklarım var. tüp yaptırmamın nedeni artık yaşımın ilerlemesi ve rezervin azalması. yine de şükür henüz hormonlarım falan iyi fazla yüksek değil. ben bahçeci de süleyman beyle ilk denemeyi yapırdım. kimyasal gebelik oldu gelişmedi. bir sonrakini hemen 2. adette yapabiliriz dedi. ama ben madden ve manen dinlenmek istiyoum ağustos eylüle kadar. bu arada kendi gelsin diye dua ediyoum :Saruboceq:

canım o zaman sen yıne her ıhtımale karsı bu ay korun..........sonra bıtkısel tyollar dene inş gelır bebişin kendılığınden canım

sana iyi şanslar ben de pazartesi doktorumla film sonucu hakkında konuşurken bir daha soracağım korunmanın nedeni hakkında

sena 81 in ve benim doktorum dışında korunun diyen yok. hatta çektirdiği ay hamile kalanlar var. madem çekilen ay yumurtalıklar radyasyon alıyor tehlikeli diyorlar bu kadar basit birşeye diğer doktorlar neden birşey olmaz korunmayın diyorlar? her tıp fakültesinde farklı birşey mi öğretiliyor?kötükedihüso:eek:klava:

3. dr da rahim filmi yumurtaları etkilemez diye cevapladı. dediğim gibi aynı hastanede tüp bebek aşamasında yumurtalar toplanmadan rontgeni çekilip transferi yapılmıştı bir arkadaşın. yarın soracağım artık doktoruma. ayıp olur muyu da boşvereceğim. onun işi de bu. aklımda kalacağına

evet en ıyısı sorman canım belkı makul bı sebebı vardır bızım bılmedığımız.........

Arkadaşlar daha 3 saat önce hsg yaptırmış biri olarak en taze bilgiler bende. Sıvı rahme verilirken bir acı duyuluyor. Ancak topu topu 2 dakika sürüyor. Hala hafif bir kanamam var ancak herhangi bir sancı kalmadı. Korunma kısmına gelince 3 gün ilişkiye giremiyorum o da rahim mikrop kapmasın diye.

sana iyi şanslar ben de pazartesi doktorumla film sonucu hakkında konuşurken bir daha soracağım korunmanın nedeni hakkında

Yazdiklariniz eskilerde kalmis ama simdi de tecrubeniz vardir diye soruyorum. Ben dedun cektirdim filmi korunun ya da korunmayin diyehiiiccc bisi demedi dr bana:KK43:( normal hamile kalinabiliyot mu filmden sonra? Ya da ne yapmak/ne yapmamak lazim?? Dr a soracak vakit bile yokyogunluktan:KK43: kafam cokkaristi

X