Kumaştan Küp Vazo

Sersoy

www.ebruhane.blogcu.com
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2007
2.998
2
45
Yine bir eskileri değerlendirme projesi
Bildiğimiz küpler hep çömlekten veya seramikten olacak değil ya bende kumaştan yaptım. hemde kullanmadığım giysilerden kurtulmuş oldum, iyi etmişmiyim kızlar kaydirigubbakcemile3

sdc12786l.jpg

sdc12813x.jpg

sdc12821v.jpg

Kullanılan malzemeler; delikafadulden
1 etek
1 tunik
2 baş örtusu
1 tişört
makas
iğne-iplik
beyaz tutkal

Yapılışı :nazar:
tum giysiler iki parmak kalınlığında şeritler halinde kesilir
sonra 3 renk alınarak bildiğimiz saç örgu yapılır, böylelikle bir futbol topu buyukluğunda yumağa sahip olunur
örgu kendi etrafında kıvırarak dikilir ve tabanı oluşturulur sonrada istediğimiz şekli vemek için dikme işlemine devam edilir
işlem bittiğinde uzerine sert durması için tutkal surulur ve 1 gun kurumaya bırakılır

Son düzenleme:
ben anlamadım canım yaaa...
tutkalı dışından mı sürüyosun...
eee tutkal beyaz olmaz mı..

bu arada çok güzel olmuş yine herzamanki gibi...

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

ben anlamadım canım yaaa...
tutkalı dışından mı sürüyosun...
eee tutkal beyaz olmaz mı..

bu arada çok güzel olmuş yine herzamanki gibi...

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

teşekkurler tatlım
evet tutkalı dışına suruyorsun kuruduğunda şeffaflaşıyor ve sadece sertliği kalıyor yerimseniben

Ellerine sağlık...Geçen gün denk düştüm derya baykalda paçavraları örüp çanta yaptılar bir çantayı kalıp alarak üstüne tutkal sürüp paçavraların dökülmemesi için sertleşmesi için bilmem biraz benzemiyor mu geçende öyle şeyleri izlemem demiştinde Sersoymirmirmirmir

ay sersoyum pes valla ,inanamıyorum yaaa
ne harika olmuşşş bayıldımm ,fikrinin orjinaliğine bayıldım ,eskiyi yenilemene bayıldım,
manaksın kız sen valla inandım , manakkkkkkkkkk

ay sersoyum pes valla ,inanamıyorum yaaa
ne harika olmuşşş bayıldımm ,fikrinin orjinaliğine bayıldım ,eskiyi yenilemene bayıldım,
manaksın kız sen valla inandım , manakkkkkkkkkk

malum yaz geldi, geliyor.. çamaşırları ayıkladık atmaya kıyamadığım çamaşırlar çıktı ortaya
birde anneler gunu yeni geçti biliyorsun, arkadaşımın çook sevdiğim kızı bana haşlıklarıyla bim den çiçekler almış :asigim:
bende pek severimya öyle kokoş şeyleri.. baktım evde onları yerleştireceğim bir vazo yok
bir kaç gun öylece dokunmadan beklettim çiçekleri
sonra duşundum bu ikisini nasıl bir araya getiririm diye.. fakat hiç birşey bulamadım
aklıma yemeniden yapılan kolyeler geldi önce, şu kumaşları kessem dedim ondan yapsammı diye duşundum... yemeniden daha kalın oldukları için daha tok ve kaba duracaklardı vazgeçtim...
sonra gözume çiçekler ilişti.. bunların bir vazoya ihtiyacı vardı.. lambalar arka arkaya yanmaya başladı.. kendimi kaybetmişim gerisini hatırlamıyorum... haklısın sanırım ben manyak biriyim delikafadulden :roflol:

canım benim valla süpersin milletin catladığı kadar var
yani azıcık bende onların safına mı geçiyom ne kikikikikikikik
öptüm seni kocamannnnnn

canım benim valla süpersin milletin catladığı kadar var
yani azıcık bende onların safına mı geçiyom ne kikikikikikikik
öptüm seni kocamannnnnn

yapma nolur.. zaten canım sıkkın birde sen sıkma
dur durduğun yerde :mymeka:

Şeniz

temem temem , korktum valla şenden aneyyyyy:)
gel bişiler ısmarlıyayım sana :içelim: içelim güzelleşelim

he yaw geleyim.. değişiklik olur banada.. senin balkonda keyif yaparız ne guzel olur :içelim: :asigim:

:1shok:
canım .. mütişsin yine... hem ortadan dağnık eksilecek hem güzel bişi ortaya çıkacak... helal olsun..:hooray:.

X