Dikkat! Bilgisayarlar çocuk sahibi olmayı engelleyebilir..

hiram06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2009
897
1
Kızlar bugün anatolyada doktorum prof dr yaralı fazla bilg başında olmanın tüp bebeği etkilediğini söyledi bende araştırdım ve aynen buldum kopyalıyorum...

[Bilgisayarlar çocuk sahibi olmayı engeller mi? [/SIZE][/COLOR]

Düşük riskini artırabilir

Âdet düzensizliğine neden olabilir

Kanamalara neden olabilir

Doğumsal anomali riskini artırabilir.

Bilgisayarların erkek ve kadınlarda üreme yeteneğiniazalttığı, yapılan bilimsel çalışmalarla doğrulanmış.
1990'lı yıllarda ABD'- de yapılan çalışmalarda monitörlerle haftada 20 saatten fazla çalışan kadınlarda düşük riskinin iki kat, anomalili bebek doğurma riskinin yüzde 40 arttığı ortaya çıktı. Erkeklerde ise sperm sayısında azalma, tetislerde harabiyet, hormonal bozukluklar görüldü.
Dikkat edilmesi gerekenler

Laptop bilgisayarlar daha düşük radyasyon yaydıkları için daha güvenilir.

Bilgisayar üreten firmalar radyasyon yaymayan kablo gibi çeşitli koruyucu malzemeler üretmek için çalışmalar yapıyor. Bu ürünler kullanılabilir.

Bilgisayarla çalıştığınız süre dışında diğer işlerinizi yaparken bilgisayardan uzak durun veya bilgisayarınızı kapalı tutun.

Bilgisayarın arka yüzlerinden uzak durmaya gayret edin.

Bilgisayarınızı radyasyon kaçağı açısından kontrol ettirin

RADİKALDEN ALINTIDIR....:eek:klava:BEN ÇOK DURUYODUM PC BAŞINDA PAYLAŞMAK İSTEDİM

Bankada çalışan bir kız vardı, hamileliği boyunca bilg. başında olduğu için bebeğinin bir eli bilekten yokmuş.
Ben hiç görmedim çocuğu pek dışarı çıkarmazlardı.
En son protez takılacak diye duydum.
Dr. bilgisayarın yaydığı radyasyondan etkilenmiş olabilir demiş. Çocuğa çok üzülmüştüm...

Bu arada kaktüs bilg. yaydığı radyasyonu çekiyormuş yine burada okumuştum.
Bilg. yanına küçükte olsa edinmek gerek sanırım...

X