Orgazm olamama(anorgazmi)nedenleri ve tedavisi

SİZ ANORGAZMİ YAŞADINIZMI?

• HER ZAMAN BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 373 50,6%
  • HİÇ BÖYLE BİR SORUNUM YOK

OY: 123 16,7%
  • ARASIRA BU SORUNU YAŞIYORUM

OY: 241 32,7%

• Ankete Katılan
    737
Her iliskide orgazm olmuyorum ama zevk aliyorum bence olan da yoktur. Hic de kafaya takmiyorum. Klitorisi uyararak masturbasyon yaparken orgazm olabiliyorsaniz bence iliskide de orgazm olabilirsiniz. Orgazm olmak icin kontrolun bence kadinda ve ustte ve rahat olmasi gerekir. Klitoral ve vajinal orgazm bence ayni seyler. Masturbasyonda klitoral orgazm olursunuz sex sirasinda daha icerde vajinada hissettiginiz yogun kasilma ve sonrasinda gevseme vajinal orgazmdir ama bu da klitoris uyarilarak olur. Daha kolay orgazm olabilmek icin kaslarinizi guclendirip daha kuvvetli kasilip gevsemeleri icin bakiniz: Kegel egzersizleri :)))
Vajinal orgazm da mi klistorisi uyararak olur

aaa, bunu duyduguma cok sevindim.... bende de aynen boyle oluyor.. ben klitoris uyarisi ile orgazm olabiliyorum, o da cok yogun oldugumda bazen olmuyor ama cogunlukla oluyor.. dinimizde de boyle olmasi gerektigini duyduguma da ayrica sevindim..

(bu arada ramazan da bu konular, orucumuzu sakatlamiyoruzdur umarim ) :roflol:
Klistorosi uyararak vaginal orgazm mi oluyosunuz

esmerimmmmm ben artıkk öyle birşey olduğuna bile inanmıyorummmm
sen içindeyken doruğa ulaşmayı bekliyopnn ya benn 9 sene sonra diğerinii öğrendimm kızzz benim durum daha fecii sen şanslısınnn
bunuu hiç tadmayan eşi ilgilenmeyen eşlerde varrrr
Hmm... Bir de o sorun var değil mi?
Zaten o düşünce akla geldi mi dediğin gibi konsantrasyondan bahsedemeyiz.
Erkeğe çok fazla iş düşüyor.
Öyle bir sorunu varsa çözmeye çalışmalı. Kadını tatmin etmeden de kendi tatmin olmamalı.
Nerdeeee, var mı öyle erkek acaba

Bence kadınların çoğu boşalabilir ama çopunlukla erkekten kaynaklanıyor. Sevişme süresinin uzun olması lazım. Ayıp olmasın diye de bişey diyemiyoruz, dersek kasılıcaz. Ne dicez uzun uZun seviş benimle mi? Tövbe tövbe

Merhaba
Bende 10 yıllık evliyim hiç orgazm olmadım ve esimin bu durum hiç umrunda degil. Artık son 1 senedir nerdeyse canima tak edip söyledim. 6-7 kez bunun kavgasını yaptım ve değişmedi. Tamam deyip 1-2 defa biraz benimle ilgilenip yine ayni şekilde boşalip kalktı. Kendimden nefret ettim ben söylemekten bıktım o anlamamakta ısrarcı. Artık boşanmak istiyorum. Daha nasıl anlatabilirim. Daha önceleri arkanı dön deyip 3-5 dk isini bitirip kalktığı çok oldu. Çok seviyorum ama sevgimi de bitirdi. Ve sinir sahibi bi tip oldum bu durumdan dolayı. Ne yapmalıyım

ben hayatımda hiç orgazm olmadım hertülü şey denedik ama yok.. Zamanlada isteksizlk yapıyor tabi bu durum..Psikoloji bozuyor

Merhaba, halledebildiniz mi?
Yaklaşık iki saatir 60 sayfa felan okudum sanıyorum..Gerçekten çok faydalı Şeyler yazılmış..Uzun zamandır okuyorum ama yaşadıklarımdan sonra bugün yazmaya karar verdim..Bende iyi bir yeerde yöneticilik yapan ve iyi eğitim almış biri olduğumu söyleyebilirim..Keza eşimde yurtdışında okumuş gayet açık fikirli biridir..Yanlış anlaşılmasın bunları yazmamdaki amaç böbürlenmek asla değil aksine nisbeten Eğitimli ve bilinçli insanlar olmamıza rağmen 2 Yıldır bu problemi çözemiyoruz..3 ya da 4 kez farklı cinsel terapistlerden terapi gördük kim ne diyorsa yaptık hatta mantıksız dahi gelse eşim ve ben bir bildikleri var diyerek boyun eğdik..En son gittiğimiz terapisti burada ifşa ettikten sonra okudukça yalnız olmadığımı gördüm..Şu an tükenmiş durumdayım ama eşim ve ben pes etmiyoruz ne gerekiyorsa araştırıp okuyacağım benim şansım eşim bu konuda her zaman benimle yürüdü halbu ki ilişkiden zevk almayan taraf benim..Yurt dışındaki kaynakları araştırıyorum hatta bir kaç tanesini aldım bile türkçeyede çevirisi var..Yeni bir terapiye gücüm yok e sebeple kendim çözmeye karar verdim zaten terapi sürecine baktığımda tüm ev ödevlerinin neredeyse birbirinin aynısı OLDUĞUNU gördüm..Uzun yazdım biliyorum ama Tecrübe etmiş biri olarak psikolog ya da cinsel terapide çözüm değilmiş onu anladım..

Herkese merhaba, ben bir süre vajinismus hastalığına sahiptim, kendim burada tavsiye edilen şeyler ile 1 ayda çözümünü gerçekleştirdim ama şu an sanki hiç olamamış gibi gayet rahat bir cinsel hayatım var, yalnız başlarda diyordum ki yeni yendin alıştıkça orgazm olmaya başlarsın, sonra fark ettim ki alışmakla alakası yok ben baya baya olamıyorum, ve gerçekten vajinusmusu aşmışken bir de başıma bu çıktı, oysa gayet de sevildiğim saygı duyulduğum bir ilişkideyim, 248 sayfayı okuyamayacağım için sormak istiyorum, bunu aşmak için daha önce konuşulan şeyler oldu mu? Varsa hangi sayfalara gidebilirim?

Yaklaşık iki saatir 60 sayfa felan okudum sanıyorum..Gerçekten çok faydalı Şeyler yazılmış..Uzun zamandır okuyorum ama yaşadıklarımdan sonra bugün yazmaya karar verdim..Bende iyi bir yeerde yöneticilik yapan ve iyi eğitim almış biri olduğumu söyleyebilirim..Keza eşimde yurtdışında okumuş gayet açık fikirli biridir..Yanlış anlaşılmasın bunları yazmamdaki amaç böbürlenmek asla değil aksine nisbeten Eğitimli ve bilinçli insanlar olmamıza rağmen 2 Yıldır bu problemi çözemiyoruz..3 ya da 4 kez farklı cinsel terapistlerden terapi gördük kim ne diyorsa yaptık hatta mantıksız dahi gelse eşim ve ben bir bildikleri var diyerek boyun eğdik..En son gittiğimiz terapisti burada ifşa ettikten sonra okudukça yalnız olmadığımı gördüm..Şu an tükenmiş durumdayım ama eşim ve ben pes etmiyoruz ne gerekiyorsa araştırıp okuyacağım benim şansım eşim bu konuda her zaman benimle yürüdü halbu ki ilişkiden zevk almayan taraf benim..Yurt dışındaki kaynakları araştırıyorum hatta bir kaç tanesini aldım bile türkçeyede çevirisi var..Yeni bir terapiye gücüm yok e sebeple kendim çözmeye karar verdim zaten terapi sürecine baktığımda tüm ev ödevlerinin neredeyse birbirinin aynısı OLDUĞUNU gördüm..Uzun yazdım biliyorum ama Tecrübe etmiş biri olarak psikolog ya da cinsel terapide çözüm değilmiş onu anladım..
Sorunu nasıl çözebildiniz

X