Çocuk Hastalıkları Bebeği Rota virüsü geçiren varmı aramızda?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

DIONYSOS

:) nasılım???????
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
2.243
5
Merhabalar Arkadaşlar..
Korktuğum başıma geldi..Oğlum 8,5 aylık...
Dr.umuzu değiştirirken bu aşıyı kaçırdık ve dün başlayan ishal ve ateş yüzünden bugün tahlil yaptırdıkk
Ve sonuç Rota virüsü..Bugün 2. günü ama çok korkuyorumm vücutta su kaybı olursa çok tehlikeli serum takılacakmı acaba diyede endişeliyim..
Bu konuda bilgisi olan varmı yada yaşayan?

canım benim arkadaşımın çocuğu oldu 1 haftada geçiyor su vermeyi sakın ihmal etme bol bol su içir buarada sizede bulaşabilir arkadaşımın annesine bulaşmıştı

canım benim arkadaşımın çocuğu oldu 1 haftada geçiyor su vermeyi sakın ihmal etme bol bol su içir buarada sizede bulaşabilir arkadaşımın annesine bulaşmıştı

Canım saol cvpladığın için sıvı vermeye çalışıyoruz ama almıyor anne sütü alıyor biraz oda yeterli geliyormu bilmiyorumm 4. günümüz bugünn İnşallah daha fazla yıpranmadan atlatırız...
Bizlerde elimizi sık sık yıkamaya çalışıyoruz..
Allahım bütün bebekleri korusun...

Benim bebeğime aşılarımızı yaptırmama rağmen bugün başladı.Aslında dünde belirtileri vardı ama...Sürekli kusuyor ve sulu yapıyor..Doktor bu akşama kadar takip et olmazsa artık serum takarız dedi.Çok moralim bozuk ...Özel bir mama ve günde bir defa yoğurduna karıştırdığım birilaç verdi.Hemen yaptım ama hala etkisini görmedim.Benim bebeğim 11 aylık...

çok geçmiş olsun canım,şuana kadar olmadık umarım olmayızda ama arkadaşımın oğlu bir yaşındayken olmuştu ve öyle korkulacak bir durumda yoktu,bebekler çabuk toparlıyor.

geçmiş olsun.
cabucak atlatır inşallah.
serum verirlerse de nolcak , toparlaasın,kaybettiği mineralleri alsın da.canı sağolsun.

Benim bebeğime aşılarımızı yaptırmama rağmen bugün başladı.Aslında dünde belirtileri vardı ama...Sürekli kusuyor ve sulu yapıyor..Doktor bu akşama kadar takip et olmazsa artık serum takarız dedi.Çok moralim bozuk ...Özel bir mama ve günde bir defa yoğurduna karıştırdığım birilaç verdi.Hemen yaptım ama hala etkisini görmedim.Benim bebeğim 11 aylık...

Canım sizede geçmiş olsun..Tahlil yaptırdınız değilmi? Bizimkinin çok kusması olmadı inşallah bundan sonradao lmaz günde 1 kere kusuyor..ıshalide 5i buluyor kucağımda olduğu sırada yaptığında benim üstüme bile geçiyor..
ılacın ismi ne? çünkü rotada ilaç kullanılmıyorr d vitamini bile verilmiyor..
Sadece ishalde verilen şeker tuz karışımı veriliyorr ismide reflorr...
Bol bol sıvı içirr yoğurt ayran prebiyotik olduğu içinn çok iyi...
Birde paatesel havucu haşla püre yapıp yedirmeye çalış..pirin lapasıdaa iyi geliyor..
Bizim 5. günümüz serum almaması için direniyoruz..

Bunun tedavisi sabırr kaşık kaşık yedirmeye çlışıyoruz..
Gözlerin altında morluk,dudak kuruması halsizlik baygınlık olursa hemen dr.a götürün...

çok geçmiş olsun canım,şuana kadar olmadık umarım olmayızda ama arkadaşımın oğlu bir yaşındayken olmuştu ve öyle korkulacak bir durumda yoktu,bebekler çabuk toparlıyor.

ınşallah olmazsınız canım..Evt genelliklee kırsal kesimlerde ölümcül olabiliyormuşş..
Dikkatsizlik,diyet uygulamama vs..

geçmiş olsun.
cabucak atlatır inşallah.
serum verirlerse de nolcak , toparlaasın,kaybettiği mineralleri alsın da.canı sağolsun.

Saol canım..
Dediğin gibi gerekirse serum vermekten başka çaremiz yok...

Canım sizede geçmiş olsun..Tahlil yaptırdınız değilmi? Bizimkinin çok kusması olmadı inşallah bundan sonradao lmaz günde 1 kere kusuyor..ıshalide 5i buluyor kucağımda olduğu sırada yaptığında benim üstüme bile geçiyor..
ılacın ismi ne? çünkü rotada ilaç kullanılmıyorr d vitamini bile verilmiyor..
Sadece ishalde verilen şeker tuz karışımı veriliyorr ismide reflorr...
Bol bol sıvı içirr yoğurt ayran prebiyotik olduğu içinn çok iyi...
Birde paatesel havucu haşla püre yapıp yedirmeye çalış..pirin lapasıdaa iyi geliyor..
Bizim 5. günümüz serum almaması için direniyoruz..

Bunun tedavisi sabırr kaşık kaşık yedirmeye çlışıyoruz..
Gözlerin altında morluk,dudak kuruması halsizlik baygınlık olursa hemen dr.a götürün...

Canım çok teşekkür ederim.Bize verilen ilaç da reflor..aynen patates havuç prinç lapası birde doktorun ishal maması diye verdiği bir mamayı vermeye çalıştım mamayı kustu patesi pirincide çok az yedi ama çok su içirdim.Yarım litre içirmişimdir az az gün içinde herhalde..Birde pirincin suyunu çıkarıp içirdim..Yaptım birşeyler işte ama elim kolum dolaştı iyice...Hala ayakta kalmasını ona bağlıyorum.doktor böyle giderse beni ara serum bağlayalım dedi ama çocuğum iyiydi çok şükür gözleri baygın bakıyor ama bugün ilk defa yürümeye başladı.Hareketli çok Allahtan..işte Allahın işi...Aylardır beklediğim kızımın en hasta gününde gerçekleşti :)) Artık serumluk olursa yapacak birşey yok ama böyle idare edebilirsek daha iyi..iğneler hastane falan istemiyorum kızım yaşasın öyle şeyler..çok korkar herhalde yavrum...Anne sütü alması bebeğin için çok büyük artı..bende verebilseydim yemek yememesine o kadar takmazdım herhalde çünkü anne sütü kadar besleyici ve değerli birşey yok.Ama malesef ben 6.ayında kesildim bazı tatsızlıklar yüzünden...:KK43:((

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun en kısa zamanda iyileşir inş.benimde kızım rotavirus olmuştu biz riske girecek durumda değildik çünkü hem kusuyor hemde ishali çok ağırdı kardeşim dr.abla çocuğa eziyet etmeyelim bunun tek ilacı serum dedi ve hemen serum vermeye başladık ben hastanede bırakmadım kardeşim evde takıodu serumunu ilk gece hast.kaldık sonraki 4 serumu evde taktı kardeşim ayrıca reflor kullandık çok şükür 10 günde toparlandı ki zaten 7-10 gün arası normal 10 günü geçmişse derhal hastaneye kontrole gitmek gerekiomuş. ben derim ki diğer türlü canı acıyacağına serum verip bir anda iyileşsin genede siz bilirsiniz sonrasındada aşısı var yaptırın korunsun tekrar çok geçmiş olsun.

Merhabalar Arkadaşlar..
Korktuğum başıma geldi..Oğlum 8,5 aylık...
Dr.umuzu değiştirirken bu aşıyı kaçırdık ve dün başlayan ishal ve ateş yüzünden bugün tahlil yaptırdıkk
Ve sonuç Rota virüsü..Bugün 2. günü ama çok korkuyorumm vücutta su kaybı olursa çok tehlikeli serum takılacakmı acaba diyede endişeliyim..
Bu konuda bilgisi olan varmı yada yaşayan?

serumdan korkmayın daha çabuk iyileşir çocuk.sıvı kaybı ishalde herhalukarda oluyor beklemenin manası yok tatlım serumla iyileşecek evde çok zor iyileşmesi.

Çok geçmiş olsun arkadaşlar..umarım bebekleriniz en kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar..

Çok teşekkür ederim arkadaşlar..
Çok şükür atlattıkk serum yemeden tam 8 gün sürdü...
dilerim diğer hasta olan bebişlerimize Allahım sağlık versin...

X