Eşinizin alkolle arası nasıl ve bu sizi ne derece rahatsız ediyor?

kendimce

Sen,Ben ve Bebeğimiz
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2008
292
0
42
kızlar malum alkol bütün kötülüklerin başlangıcı bana göre eşi alkole düşkün olan varmı ve eğer varsa bu konuda neler yapıyorsunuz paylaşmak istermisiniz

eşim hiç alkol almaz, tadını sevmıyor. sanırım ortam yaratmasına ızın vermemenız lazım. eve ıçkı almasına ızın vermemek gıbı şeylerle başlasanız.

eşim sürekli alkol almaz. tek başına içmez. ya arkadaslarıyla ya da benimle tv izlerken. o da en fazla 2 bira belki 3.. nadir yerlerde gittiğimiz mekana göre rakı yada votka içer. ama ona hiç dokunmuyor. hatta içince şeker kıvamına geliyorsun diyorum. daha romantik bişiy olup çıkıyor:)
kendini bildiği için içmesine karşı değilim. hafta da en fazla 1-2 kez içer. bazen aylarca içmez.

eğer bünyesi kaldırmıyor olsaydı içip sapıtsaydı.. sürekli içseydi..
ve maddi sıkıntı yaşatacak boyutta içseydi heralde zorla tutar kolundan ya doktora ya avukata giderdik.

benim eşim alkol almaz..yılbaşında 1 bira içer..oda nadir ortama uymak için..

allaha çok şükür eşim içki sigara asla kullanmaz.ailemdede görmediğim için hiç alkol kullanan çok kötü olurdum herhalde.

Eşimin alkolle ilişkisi benle olan ilişkisinden daha fazladır. Yani her akşam zıkkımlanır. Önceleri çok üzülürdüm, sonra vazgeçtim. Çünkü ben ne desem adama batar ve devamlı kavga ederdik. 2 çocuğum var. Onların büyümesini bekliyorum, eşimin alkolden başka bir yamuğu olmasa da, çocuklarım büyüyünce (ki kendime bunun için 5 yıl verdim. Allah kısmet ederse tabi) kıçına tekmeyi vurucam. Alkolik bir kocayı sırf çocuklarım için çekiyorum, Allahın izniyle bu günlerde (ölmez sağ kalırsak) bitecek bir gün.

benim eşimde her gece içinler kervanından maddi olarak geçtim ama manevi olarak çok üzüyor beni.özellikle her gece yatağınızda ağzı leş kokan bir adam ve siz koku duymamak için devamlı arkası dönük yatan bir kadın ne kadar zor tahmin bile edemzsiniz.üstelik çok konuşuyor ve fi tarihinde yaşanmış iyi kötü her şeyi irdeliyor delirtiyor RABBİM benim ve benim durumumda olanların yardımcısı olsun bize peygamber sabrı versim.:enbuyukkk:

ara sıra içiyor ayda bir kere falan ya 2 bira, ya da bir kadeh rakı.
kendini bilerek içer yani sarhoş falan olmaz sapıtmaz saçma sapan konuşmaz. kendi kendine içip müziğini dinler, internette gezinir vs.. yani bana ya da çevreye maddi manevi hiçbir zararı yok aslında.
ama ben yine de sevmiyorum.
gece yatağımda içki kokan bir erkeğe tahammül edemiyorum çünkü.
ama esıme baskı uygulamıyorum ayda bır kere de olsa ıcılmeyecek dıye.
öyle soylesem ınadıma her gece ıcmeye baslar cunku.

canım ebnim eşim alkollü yerde çalışır ama ayda yılda bi içer bana söyler ama arada bi olur ama herzaman değil hayatım gel evde iç arada içeceksende benden sana eşlik ederim bi kaç yudumla derim bu birazda tercih meselesi bence ama herzaman sağlıklı olmazz hiç bi yönden

benim ve eşimin ailesinde alkol kullanan hiç yok...
zor bi durum ya.alt komşumun eşi memur tüm parasını o zıkkıma veriyor kadın pazara çıkacak para bulamıyor...

hafta sonları beraber zevk için bir kaç kadeh içeriz yani bağımlılık derecesinde değil.

Biz de içersek birlikte içeriz. Genelde de tatil günleri, açarız müziğimizi, hazırlarız mezelerimizi..
Yani işin eğlenceli kısmını yaşarız, bu şekilde içmenin de bir sakıncası yok bence.
Çünkü sağlığımızı ya da maddi durumumuzu etkileyecek oranda içmeyiz.
Bazen de sevgiliyken gittiğimiz yerlere gidersek bir-iki bira içeriz ve bu da çok eğlenceli olur:)

Ama elbetteki kendini bilerek içmeli insan, kendini kaybediyorsa uzak durmalı.

Biz kocamla beraber içeriz, hatta bazan ben kandırırım onu, hadi bu gece nevizadeye gidelim diye...
Zaten bizim için nevizade demek kalamar-midye-patates-bira demek....
Eğer Sarıyere gidelim dediysem rakı-balık demektir...
Yada bu gece spagetti yapıcam dediysem, işten çıkışta şarap almadan gelemez eve....
Yani kocam değil ben alkole düşkünüm galiba :))
şaka bir yana haftada yada 10 gündebir kendimize keyif akşamları yaratmayı severiz, hiç de şikayetçi değilim...
Ama her akşam içen koca çekilmezdi herhalde... Zor bir durum olsa gerek...

çok şükür eşim içmiyor yan çook nadir ortama uysun diye 1-2 bişiler içer.ama babam çok içerdi çok çektik.biize zararı yoktu kendine zara veriyor diye üzülürdük...hep dua ettim benim eşiim içmesin diye buldum çok şükür..maalesef bunun çözümü yok.ne yaparsanız yapın bırakmıyorlar...

Nişanlım hiç içmemiş ve içmeyi de asla düşünmüyor...
ben keyif için bile olsa az bile olsa içmesini istemem...içki şişede durdugu gibi durmaz bunu herkes biliyor..erkekler zamanla abartıyor ve tadında bırakmıyor..babamdan biliyorum gençken azıcık sonra daha fazla ve daha fazla içmiş..sonuç saygı duymadıgınız bi birey...

kızlar konuyla ilgilenmenize çok sevindim benimde eşim her gün içen bir insan değil ama içki ortamı olursada biraz abartır bende bundan rahatsızım sonuçta haftada bir ayda bir bile olsa sınırı bilmek lazım hamilelikten önce hafta sonları beraber içerdik ama ben bi kadeh içene kadar o dibini bulurdu şimdi ben içmiyorum içmesinde karşı değiim sadece arada ir içtiği zaman limitini bilerek içsin istiyorum

çok şükür alkolü bıraktı..tövbeliyiz.

Son düzenleme:
biz eşimle içeriz bensiz içmez hiç.. kırk yılda bir arkadşlrıyla biryere gittiyse..

zaten h.sonları genelde Alkol alırız.. votka-enerji içeriz biz hafif sarhoş olduktan sonrada baileysi çektikmi değme keyfimizee.. :sm_confused:

hatta söylmesi ayıp şuan akşamdan kalmayıım :içelim: arkadaşlarımız gelmişti dediklerimi aynen içtim ve sabah zor kalktım işe gitmek için:)

sabah uyandığımda hala sarhoştum

X