Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

Sistit İçin Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:
Gelincik çiçeği, Kiraz sapı, Andız otu, Yaban mersini, Mısır püskülü, Ayva pekmezi
Hazırlanış Şekli:
* Kiraz sapları, gelincik çiçekleri ile birlikte yarım saat süreyle suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Süzülerek elde edilen sıvı, bir kaba boşaltılarak gün boyu dinlendirilir. Dinlendirilen bu karışımdan bir fincan içme suyuna karıştırılarak yemekten sonra bir bardak ısıtılarak içilir.
* Andız otu, kökleri ile birlikte yarım saat süre ile bir*likte suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı, şurup kı*vamına gelinceye kadar ayva pekmezi ile tatlandırılarak karıştırılır. Hazırlanan bu şuruptan tedavi süresince gün*de üç fincan içilir.
* Yaban mersini meyveleri mısır püskülleri ile birlikte yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı, şurup kıvamına gelinceye kadar ayva pekmezi ile tat*landırılarak karıştırılır. Hazırlanan şuruptan tedavi süre*since günde üç-beş tane yutulur.

herkese merhaba,

bu berbat hastalığı bende 4-5 gündür yaşıyor ama geçer diye ses çıkarmıyordum.bu sabah ağrıyla uyandım kendimi dr a zor attım..idrar tahlili istedi ve tam tahmin ettiğim gibi çok şiddetli sistit yaşıyormuşum..dr bol su içmemi söyledi..piyeloseptyl kullandığımı söyledim senin durumunda o ilaç yeterli olmaz dedi ve ürispas ve cipro adında iki ilaç verdi..ilaçlarımı düzenli kullanmazsam hastalık böbreğime sıçrarmış mafoldumben zor hastalık yaşayan herkese geçmiş olsun..

Sistit belirtileri nelerdir?

Sistiğin belirtilerinde şikayet edilenlerin başında idrar yaparken yanma hissinin oluşması ki bu bazı kadınlarda çok şiddetli hissedilmektedir ve sık sık idrara çıkma isteğidir.

Ateş ise sistitte kolay rastlanılan bir durum değildir. Ateşiniz eğer 38 dedece üzerindeyse ayrıca bununla beraber böğür ağrınız da varsa böbrek iltihabınız olabilir ve bunu ihmal etmeden hemen bir doktora başvurmalısınız.

Sistit tedavisi nasıl yapılır?

Sistit tedavisi genellikle 3-5 günlük antibiyotik kullanımı ile yapılabilir. Ancak doktorunuzun tavsiyesine göre bu süre uzatılabilir. Ayrıca bol su içmek de tedaviyi destekleyicidir.

Merhaba arkadaşlar, belki aynı sorunu yaşayanlar vardır da faydası olur diye yazayım. Yıllardan beri; idrar sonrası yanma, birliktelik sırasında ağrı problemi yaşıyordum. Üroloji ve jinekoloji bir şey yok diyordu. idrar tahlilleri normaldi. Sistit de yoktu yani. Enson idrar kesesinde bir problem var deyip bırakmıştım peşini. Geçen ay kadın doğummda başka bir problem için kültür yapıldı. üreaplazma ürealticum diye bir bakteri üredi. eşimle beraber antibyotik kullandık.Geçti. yabancı site forumlarında. Aynı şikayetleri yaptığını okudum. Bilginiz olsun.

Evet vardı sebebini bulamıyorlardı ama geçti çok şükür inşallah bir daha olmaz

Teşekkür ederim. Yok pek ağrı yoktu.

Apandisit sağda ağrı yapar diye biliyorum. Kasıktaki ağrı idrar yolu veya yumurtalıkla ilgili diye duymuştum. Benim kasıklarım yumurtlama döneminde ağrır. Normallmiş belki sizdeki de öyledir. geçmiş olsun.

Apandisit sağda ağrı yapar diye biliyorum. Kasıktaki ağrı idrar yolu veya yumurtalıkla ilgili diye duymuştum. Benim kasıklarım yumurtlama döneminde ağrır. Normallmiş belki sizdeki de öyledir. geçmiş olsun.

saolcanımmmm
dızımdedeagrıoluoo
sagdızımde
benım

ben evlendiğimden beri kurtulamadım sistit illetinden. halada arada olur. pyeloseptil benim tek kurtarıcım. bir tane aldımmı hemen toparlıyorum kendimi ki kullanmadığım ilaç kalmadı kronik benim durumum.

Arkadaşlar merhaba, bende aynı sıkıntıyı çok uzun yıllardır çekiyordum. Evlendikten sonra daha da sıkıntılı hal aldı. Sürekli cipro yazıyorlardı. Heralde o ilacı benden çok içen yoktur:KK20:
Ama iyi gelmiyordu, eşim sağolsun sıcak çorba, battaniye ve sıcak su torbasıyla sabaha kadar iyi toparlıyordum ama işe gittikten sonra yine başlıyordu. Yaşam kalitemi inanılmaz azaltmıştı.
En sonunda bi profesöre gittim, bunca eziyete sonunda benden ultrason istedi. Ultrasonda böbreğimde kitle çıktı. Sakın evham yapmayın bunun sistitle hiç bir alakası yokmuş, benimki tamamen tesadüf. Her şerde bir hayır olduğunun ispatı :KK61: Sistit şikayetin sayesinde, böbreğindeki tümörü bulduk dedi. İlerde daha büyük sorunlar yaşamaktan kurtuldum ve ameliyatla tümörü aldılar.
Sistit yine devam etti ve sonunda kadın doğum uzmanına gitmemde de fayda olduğunu söylediler,
Ve Evrim hanım sağolsun, cennetlik insan :) 2 ilaçla kuruttu,
İlaç isimlerini vermek doğrumu bilemem ama,tetradox-Zolax-(zolaxı kür halinde kullandım) verdi.
bana mantarın bunu tetiklediğini söyledi, eşli tedaviyle bu dertten kurtuldum. İki senedir rahatım...
Bir kadın doğum uzmanına gitmenizi de tavsiye ederimmm..

kızlar yaa ben de de evlendıkten sonra oldu 2 aylık evlıyım bu ıkıncı hem de bı hafta arayla hamilemiyim korkusundan ilaçları tam kullanamadım ayaklarım hep buz gıbı corap ıyıyorum ustune patık ev fırın gıbı hala da üşüyor ayaklarım ..napacagım bılemedım

arkadaşlar bu hastalıktan ben de muzdaribim:KK43: tuvalete gitmeyi geciktirirsem hemen başlıyor, şuan yine hastayım, en son bi sene önce olmuştum şimdi tekrarladı sıcak su torbasıyla oturuyorum 3 gündür. Geceleri saat başı uyanıyorum tuvalete gitmek için. Allaha hepimize şifa versin.
Bu hastalık 2 sene öncesinde çok ilerlemişti ben de, devamlı hastaydım bir yere çıkamaz olmuştum geceleri uyuyamıyodum, bi şekilde kendiliğinden geçti, sonra içme suyumu değiştirdiğimi farkkettim. Bazı sular iltihabı, taşı, kumu tetiklermiş dökermiş.
Sanırım içtiğim su dokunuyodu bana. suyu değiştikten sonra çok uzun süre hastalanmadım, kar da soğukta kaldım o şekilde tekrarladı. Şimdi tekrarlaması yine soğukta kalıp tuvalete gidememden dolayı. 2 ayda 3 ayda bir hastalığı tekrarlayan arkadaşlara tavsiyem içme suyunuzu değiştirin.
En azından denemekte fayda var.

Slm Kızlar bende 6 aylık evliyim aynı sorun bendede var malesef:KK43: evlendikten sonra oldu bir kere çok şiddetli oldu gece yarısı kadın doğuma acile gittik eşimle antibiyotik verdi ama tam olarak geçmedi tek kurtuluş çok bol su içmekmiş o da kışın soğukta içilmiyor ki:KK14:

44 sayfanın hepsini okuyamadım.
Cahilce diyip cevap vermemezlik yapmazsınız inşallah ama evlilik (cinsel ilişki) sonrası bu şikayetler neden artıyor ya da ilk kez oluyor?

bendede bayramdan önce başladı doktora gittim ilaç verdi geçer gibi oldu ama geçmedi.hadi bi daha hast.bi daha ilaç verdi geçer gibi oldu yine geçmedi.baktım olacak gibi değil çekine çekine eşime söyledim.oda git hast.dedi.yeniden gittim antibiyotik bi kaç ilaç daha verdi.kronik hale geldi artık.bıktım ilaçlardan kesin bi çözümü yokmu bunun acaba..

kızlar çok geçmiş olsun geç oldu ama faydası olur diye yazıyorum, ürolog dışında kadın hastalıkları uzmanına görünmenizi ve eşli antibiyotik tedavilerini öneriyorum.bana çare o oldu. Bir de üşütmemenizde fayda var.

X