Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit .....Paylaşım alanı...

Revolucion

Artık Güneş Doğmuyor :(
Kayıtlı Üye
6 Mart 2007
2.549
115
arkadaşlar benimde yıllardır başım sistitle dertte.halk arasında sidik acısıda denen bu meretten ne ilaçlarla nede alternatif tıp yardımıyla kurtulamadım.tam geçti rahatladım diyorum birkaç ay geçmiyoki tekrar etmesin. bu konuda bana yardım edebilelecek biri varmı acaba?

geçmiş olsun , bende kadın prostatı diorum:))
sen yaz kış kendini sıcak tutacaksın bide nie kronik dr a sordun mu

deme be güzelim zaten yılmış durumdayım.bu arada teşekkür ederim ilgine.yapılan testlerde bir şey çıkmadığı için doktorum çok tutmaktan olabileceğini düşünüyor.fakat işim gereği hep spor salonlarında yani soğuktayım ve en az 40 dk. ders boyu tutmak zorundayım.korktum şimdi sende böyle deyince.

bende de arada oluyor.ama senin kadar sık değil.bir kaç sene de bir.öncelikle doktorlar vajınayı yıkamamak gerektiğini söylüyorlar.bir de benim işime çok yarayan bi fikir verdi arkadaşım.bildiğimiz viks çok iyi geliyor.azıcık idrar yaptığın yere tuvalet kağıdıyla sürüyorsun:))ilk başladığında özelikkle ilaç kullanmadan atlatıyorum.bu dönemde ayaklarını da sıcak tutuyorsun ama.birazcıkta dinlendin mi tamam.umarım işine yarar.

ANTİKACIM SENİN GİBİ BENDE BU DERTTEN (DERTTEN DİCEM ÇÜNKÜ GEÇMİO)VILLARDIR ÇEKİORUM CANIM.NELER VAPTIM NE DOKTORLARA GİTTİM OLMUOR.BİR TÜRLÜ GEÇİREMİORUM.EN SON GİTTİĞİM ÜROLOG BANA SİSTOSKOBİ VAPTI ANCAK BU ŞEKİLDE GÖREBİLİRİZ MESANEVİ DEDİ ÇÜNKÜ BENİM TAHLİLLERDE (İDRAR TAHLİLİM VE İDRAR KÜLTÜRÜM) TEMİZ ÇIKIORDU.VANMAM HİÇ GEÇMEDİĞİ İÇİN DOKTOR OZAMAN MESANEDE SORUN VARDIR DEDİ VE SİSTOSKOBİ VAPILDI.MEĞER BENİM İDRAR TORBAM İLTAHAPTAN TIKANMIŞ İLTAHAP ORAVI RESMEN KİREÇLENDİRMİŞ VE İDRAR VOLLARIMDA TIKANIKLIK OLUŞMUŞ VE DARALMA BUNU GEÇİRMEK İÇİN 2 AV SÜREKLİ GİTTİM İNCE KALIN OTA BOV OLMAK ÜZERE BÜSSÜRÜ ÇUBUKLA İDRAR DELİĞİMDEN İÇERİ SOKARAK TIKANIKLIĞI AÇMAK İÇİN UĞRAŞTI DOKTORUM.ÇUBUKLAR İÇERİDE DURUKEN MESANEME İNCE 1 BORUVLA GİDİLİP ÜZERİNE O BORUDAN ANTİBİVOTİK UVGULANDI 2 AV TEDAVİM SIRASINDA ÇOK ACI ÇEKTİM TEDAVİ ÇIKIŞINDA OTURCAK VER BULAMIODUM ACIDAN BERBATTI .OKADAR ACI ÇEKMEME RAĞMEN KEŞKE GEÇSEVDİ HALA ACIM VAR BİRTÜRLÜ TAM OLARAK GEÇMİOR.AMA TEKRAR GİDİP KONTROL OLMAVA BİLE KORKUVORUM AVNI ŞEVLERİ TEKRAR VAPARMI DOKTORUM DİVE BEN BUNLA VAŞAMAVA ÇALIŞIORUM ACI AMA GERÇEK BU HASTALIĞIMA ALIŞMAK ZORUNDAIM GEÇMİO ÇÜNKÜ.AMA DOKTORUMUN OZAMANLAR BANA TAVSİVESİ BOL BOL SU İÇ SIVI TÜKET TUTMA HEMEN VAP AVAKLARINI ÜŞÜTME SICAK TUT TERLİKSİ EVDE DOLAŞMA.BUNLARI VAPIORUM ÇOK SU İÇTİĞİM GÜNLER ÇOK SIK ÇIKIVORUM VE ACIM BİRAZ DAHA AZ OLUOR .AH AHHHHHHHHHHHHHHHHHHH ANNEMİ KÜÇÜKKEN HİÇ DİNLEMEDİM Kİ HİÇ KORUMADIM KENDİMİ TERLİKSİZ DOLAŞMA,AKLET GİVMEME(KIŞIN BİLE)TUVALETİM GELDİĞİNDE SIKIP TUTMAK HEMEN VAPMAMAK HEPSİNİ KAFASIZCA VAPTIM SONUÇ ANNEMİM SÖZÜNE GELDİM HASTA OLDUM MÜZMİN BİR HASTALIK HEMDE HİÇ GEÇMİO NEVSE ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR EN AZINDAN ÖLDÜRÜCÜ DEĞİL (UMARIM) KENDİNE İİ BAK KAFANI ŞİŞİRDİM ONUN İÇİNDE KUSURA BAKMA :çok üzgünüm:

çok büyük geçmiş olsun ikinizede antikacım sen belki bunyen farklıdır korkma ben kendimden örnek vererek yazdım sıcak tutu die bide ders öncesi sıvı tuketme dene bakalım yardımı olucak mı

ANTİKACIM KUSURA BAKMA BEN BÖVLE ANLATTIM AMA KENDİ ACIMI HİSSETTİĞİM İÇİN NASIL OLDUĞUNU BİLDİĞİM İÇİN DAVANAMADIM HER ŞEVİ PAVLAŞMAK İSTEDİM.BU ARADA DOKTORA HİÇ GİTTİNMİ DURUMUN NASILMIŞ İNŞALLAH DÜZELİRSİN .KENDİNE İİ BAK :a015:

arkadaşlar öncelikle hepinize çok teşekkür ederim.seni çok iyi anlayabiliyorum angelsem aynı ızdırapları bende çektim.zaten ona dayanamadımda son çare acaba denemediğim bilmediğim bir şey varmı diye sizlere baş vurdum.hem acılar paylaşılmak istiyoki dertler azalsın.kafamın şiştiği falan yok tam aksine aynı şeyleri yaşadığım insanların olduğunu bilmek rahatlattı beni.artık cüzzamlı gibi hissetmeye başlamıştım.bu arada yukarıda belissimo bir şey önermiş şimdi bide onu deniycem.bide özel mesajlarıma bi öneri gelmiş sizinlede paylaşayım.günde 100gr.kabak çekirdeğide mesaneyi rahatlatıyomuş isterseniz sizde bi deneyin bakalım ne olacak Rab'bim yardımcımız olsun inşallah kurtuluruz.

triliocum kullanmadığım ilaç kalmamadı be güzelim ama anca bir ay idare ediyor sonra yine aynı bıktım ilaç kullanmaya ama yok yok yok geçmiyo meret kurtulamadım bir türlü yanlız bak sirkeyide duymamıştım acil servis bide onu deniyim bari.

antikacım yazın yüzünden bende oldum,psikolojiktir dedim ama yok sabah sabah eczaneye koştum 2 tane aldım şimdilik ağrım yok, ama akşam wc ye girmemle kasılmam bir oldu yok bişi işte ama ağrılı ıkınma varya :KK43: cts gunu çorapsız düşük bel pantolon giydim vapurda dışarda oturdum ondan herhalde aklımada geldi olmam olmam bide olur musum die acısı çıktı sonunda
azo gantrisin eweldende onu kullanmıştım şıp die yok ediyo
aklında olsun hastalığı atlattığında wc yi de dezenfekte et, permasol die bişi var onu sifona atıyorum hem işte hem evde dikkat etmek lazım
(reklam olduysa kusura bakmayın, antikacım alınma noolur şaka yaptım)

canlarım sölediğiniz ilaç kişinin durumu ve hastalığın şeklivle alakalı sanırım.benim denemediğim ilaç içmediğim hap kalmadı ama geçmiorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.:bbo:

merhaba arkadaşlar
bu konuyu görür görmez sizlere başımdan gecen sistit hikayemi ve nasıl bulup tedavi ettiğimi anlatıcam. 6 yıl böyunca gitmediğim doktor çekilmeyen film kalmamıştı. kültürde üreme çıkıp sonucuna göre ilaç içiyordum. 1 ay iyi isem 1 ayın sonunda mutlaka hastalanıyordum.
Neyse uzatmayalım gecenlerde internette tesadüfen cinsel yolla bulaşan hastalıklar gözüme çarptı.
bu sayfamıydı bilmiyorum ama bu sayfadada açıklayıcı bilgi mevcut.
ve dokturumuza Klamidya bakterisi testiyle bel soğukluğuna yol açan gonagog ( böylemi yazılıyor bilmiyorum ama böyle okunuyor) bakteri testini yaptırmak istediğimizi söylediğimiz zaman böyle bişeyin mümkün olmadığını ama çok istiyorsak tahlil yaptıracağını söyleyerek tahlil isteminde bulundu. idrarda Klamidya ve idrarda boyama yoluyla iki test yapıldı( fiyatlarıda çok ucuz)ve sonuç ne çıktı biliyormusunuz eşimde gonagog bakterisi. hiç gerek yok diyen doktorumuz sonuçu eline aldığında söylediği kelimeyi aynen söylüyorum " yok artık". Eşim 1 hafta antibiyotik tedavisi sonunda düzeldi(eşimde hiç bir belirtisi yoktu) ve doktorumuzda belkide herşeyin sebebi buydu iyileşmiş olabilirsin dedi. yaklaşık 5 aydır hiç hastalanmadım. bu idrar yolu enfeksiyonu ile savaşanlar için umarım benim hikayem bir yol gösterir. İçtiğim onca ilaç harcadığımız tonla para hepsi bosunaymış üstelik ta ilk başında 6 yıl önce cinsel yolla bulaşan bir hastalık olup olamayacağınıda her gittiğimiz doktora söylememize rağmen mümkün değil dendi. Keşke baştan bu basit test yapılsaydı.
Bu arada bu klamidya ve gonagog bakterileri bayanlara daha çok kadın ve erkeğin ortak kullandığı umumi tuvaletlerden geçermiş.
Neyse çok uzattım umarım faydası olur Allah herkesi bu dertten kurtarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
ewet canım öncelikle geçmiş olsun bende de o sistit denen meretten vardı bayağı 1 seneye yakın sürdü bi ilaç var adu piyoleseptil onu günde 3 kez içebilirsin.birde sana önerim maydonoz suyunu kaynat maydonozla birlikte kaynayınca vajinal bölgeni buharına tut yaklaşık 15-20 dk her gün yap ve maydonozların suyunu sıkıp beze sar ve o bölgeye koy dursun acayip rahatlıcaksın canım emin ol

arkadaşlar bendede bu meretten var.benim fazlada bi seçeneğim yok maalesef antibiyotik konusunda çünkü çoğu antibiyotiğe karşı bağışıklığı var bu illetin.onda iğne kullandım.idrar kültürü yaptırdım temiz çıktı.ama bir hafta geçmeden kasıklarımda ağrı ve yanda,akıntı yeniden başladı.hani bitmişti bu virüs vucudum da.nasıl oluyorda mikrop sıfırken yeniden hortluyor anlamış değilim.gitmedim şimdi doktora.çünkü ilk gittiğimde kan gelmişti mecburen gitmiştim.şimdi daha kan gelmedi o yüzden gitmiyorum.ama kaçınılmaz bişey mecburen gidicem.sizleride okuyorum ümidim iyice kesiliyor.nasıl geçecek bu peki.öldürmüyor süründürüyor adeta.bide en kötü olay böbreklere sıçramaması.o yüzden iyi takip etmemiz lazım.birde böbreklere geçerse yandık.biz idrar yolu enfeksiyonunla mücadele edip geçiremiyorsak böbrek enfeksiyonunla nasıl mücadele edeceğiz.offff offff

bende de kanlı idrar olur yılda bir kez vurur beni.dehşet bişi.doktor bana bir antibiyootik birde suda eriyen bi ilaç veriri.kullanırım 2 günde geçer.

CANIM AYNI SORUN BENDEDE VAR.ARA ARA BENİDE BULURDU BU SİSTİT ÇIĞLIK ATARDIM WC DE.SONRA BİR GECE BÖBREKLERİMDE BİR AĞRIYLA HASTAANEYE KALDIRILDIM BÖBREĞİMDE BÜYÜK BİR TAŞ VARMIŞ VE MESANEMİ TIKAMIŞ PARÇALAR.2 AY AMELİYAT OLMAMAK İÇİN NELER ÇEKTİM TAŞI KIRDIRDIM EN SON PARÇA DÜŞMEDİ VE BİR ALETLE İDRAR YOLUMA GİRDİLER HEM TAŞI ALDILAR HEMDE İDRAR YOLUMU AÇTILAR ÇÜNKÜ YARISI KAPANMIŞTI.1 GÜN HASTANEDE KALDIM.AHHH NE ACIDIR OO.SICAK SU DÖKÜP YAPABİLİYORDUM TEK ÇARE BU.HALA VAR GEÇMEDİ İALÇ FLN KULLANMIYORUM.BİDE ADET DÜZENSİZLİĞİ VAR ARTIK BÜTÜN İLAÇLARI BIRAKTIM BIKTIM İLAÇLARDAN.BİTKİSEL ÇAYLAR HAZIRLIYORUM BU SİTEDEN ÖĞRENDİM BAKALIM BU AY BAŞLADIM BİTKİSELE İNŞ İŞE YARAR.SANADA ACİL ŞİFALAR TATLIM:smiley-cool:

arkadaşlarr bende hep oluyorum bu illeti ama inanın bana tek çare günde 2 litre su içmek.. sistit de yanma başladığını hissettiğiniz anda hemen zar zor 3-4 bardak suyu üst üste için yrm saat içinde ne demek istediğimi anlayacaksınız..

arkadaşlar bende 1.5 yıl sürdü ve en sonunda vajinamda yaralar oldu dr eğer bu yaralar çıkmasaydı organlarında çıkardı deddi ben genital temizleyiciler ve uzun bir süre cipro kullandım phylaseptil diye bir ilaç kullandım çok şükür artık olmuyorum ama genital temizleyiciyi her gün kullanıyorum yani iş temiz tutmakta ve dezenfekte etmekteymiş sizlere geçmiş olsun

X