Sezeryan dikişlerde problem

adademir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2009
3
0
Sezeryan olalı tam 43 gün oldu. Dikişlerimin üzerinde 2 delik var ve buralardan iltihap gibi akıntılar geliyor. Doktoruma 3 kez gittim. Ona kalırsa cildim dikişlere yani dikiş yapılan ipe karşı alerjik reaksiyon geliştirmiş. Kendi kendine geçer diyor. Ben bunua yetinmeyip bir genel cerraha göründüm. Genel cerrah o delik olan kısımlardan girip içerde bişey varmı diye kurcalayalım diyor. Eğer akıntı geçmezse iç dikişlerden kaynaklanan alerjik bir olay vardır. Ozamanda tamamen sezeryan yapılan yerden açmamız gerekir dedi.:KK43:(( Düşüne biliyomusunuz, tekrar sezerya sayılır bu:KK43:

canım bu kkonuda bir bilgim yok ama çok çok geçmiş olsun.umarım dikişlerin yeniden açılmak zorunda kalmaz.çok zor olur canım ya..

çok geçmiş olsun allah yardımcın olsun....o acıyı yaşamayan bilmez seni çok iyi anlıyorum....
allah acil şifa versin...kendini zorlama iş yapma ağır şeyler felan alma eline...

nası yaaa çok geçmiş olsun ama bişi sorcam ne ipi bu yaa????lazerli dikiş yapılmadı mı size????

Son düzenleme:
canim benim de sezeryandan sonra dikislerim alerji olmustu snein de dedigin gibi akiyordu ama benimki acikti o yuzden akiyordu ama seninki kapaliymis korkma insallah birsey olmaz ama yine d edikkat et kendine yuksege uzanma yere cok egilme ve agir kaldirma.

Ben bi yerden okumuştum doğum öncesi fazla kilo varsa, göbek kısmında o zamanda böyle akıntılar olabiliyormuş. yani ihtihap olmayabilirmiş hep akıntı... bence bekle biraz sorun büyürse ya da geçmezse o zaman genel cerraha görün, yada başka bir doktora git.

Çok teşekkür ederim. Doğum öncesi kilolu bir insan değildim. Aynı zamanda bu benim 2.sezeryanım. 1.doğumda böyle bir şey yaşamadım. Bende beklemekten yanayım.

lazerle dikmediler mi? artık iplik kullanılmıyor diye biliyordum. çok çok geçmiş olsun.

lazer dikiş diye bilinen dikiştede iplik kullanılır ve o iplikler cilt tarafından zamanla emilip kaybolduğu için alınma gerektirmez.ayrıca alınma gerektiren dikişte hala yaygın olarak kullanılıyor.

benimde 2.sezeryanım çok zordu anlatamam vajinamda ödem oluştu sezeryandan sonra bugün 1hafta olucak hala geçmedi keyfi yere sezeryan istemeyin herşeyin normali iyidir

geçmiş olsun cnm ya.
üzülme.geçer inşallah.
kafana bişeyi takma ki sütün etkilenmesin.ben de deliklerden kan gelmişti.

Sezeryan olalı tam 43 gün oldu. Dikişlerimin üzerinde 2 delik var ve buralardan iltihap gibi akıntılar geliyor. Doktoruma 3 kez gittim. Ona kalırsa cildim dikişlere yani dikiş yapılan ipe karşı alerjik reaksiyon geliştirmiş. Kendi kendine geçer diyor. Ben bunua yetinmeyip bir genel cerraha göründüm. Genel cerrah o delik olan kısımlardan girip içerde bişey varmı diye kurcalayalım diyor. Eğer akıntı geçmezse iç dikişlerden kaynaklanan alerjik bir olay vardır. Ozamanda tamamen sezeryan yapılan yerden açmamız gerekir dedi.:KK43:(( Düşüne biliyomusunuz, tekrar sezerya sayılır bu:KK43:

2. ameliyat yani.canım allah kolaylık versin.tüm sezeryanla doğum yapan arkadaşlara.

bende de aynı sorun var, aslında yoktu ama 25. günde ortaya cıktı, doktoruma gittim tüm dikişlerimi tek tek sıktı. sana dedikleri gibi bana da ipe alerji yapmıs dendi. doktora gittiğim gün baya bi akıntım oldu, sonraki gün hiç olmadı ama bugün yine akıntım var, batikonla temizleyebilirsin dedi doktor, önemsiz dedi ama cerrahın size söylediği sey beni cok korkuttu :KK43:

buarada konu acılalı baya bi olmuş farketmedim, aceba iyileşti mi sizin yaranız?

aayyyynnı şeyi yaşaddım,
1 hafta antibiotik kullanımı ve açık batikon temzliği ile geçti şükür..

kızlar benimde dikiş yerim ile ilgili sorun var sanki
ya da normal midir bilmiyorum :/
sezeyanla doğum yapalı 4,5 ay oldu fakat dikiş yerim
kırmızı kabarık(çamaşırımın üzerinden çok rahat hissedebiliyorum izi)
ve çok kaşınıyor hatta bazen kenarları acıyor.
ama bir akıntı veya öncesinde bir sorun yaşamadım.
siz de böyle şeyler yaşadınız mı?

ya aynısı bendede var uclar kabarık kırmızı kaşınıyo acıyoda

aynen işte..
kabarık tümü ve kırmızı acıyo kaşınıyo
çok sinirim bozuluyor hep öyle mi kalacak acaba :KK43:(
güya estetik dikiş :/

X