Bebek kaçıncı haftada dönüyor

dün kontrole gittik. başaşağı duruyodu. dr artık dönerse şaşırtıcı olur. sürpriz yapar dedei. inşallah yapmaz. kaydirigubbakcemile2

canım benimki bugüne kadar hep yan yattığından bilemiyorum ama bebeğin döndüğü hissediliyor dediler bana hem çok hareket ediyormuş hemde hareket sırrasında bulantı yapıyormuş

benim oğlum şu son 2 haftadır solucan gibi dönüyo iimde öyle sert vuruşları yok

ama dün gece ve bu sabah yine o eskii sert vuruşlara döndü
çok değişik hareketler ediyo

ama özellikle gün içinde aolucan gibi geziniyo sürekli gziniyo hissediyorum şuandada mesela yavaş yavaş dönüyo sanki öyle sert vuruşları yok elini karnıma sürüyo sanki zemuszemus

benim oğlum da 24 haftalık ama dönmüş ama doktor tekrar yukarıya dönebilir dedi şimdilik başaşağı duruyor

merak etme canım anlık dönuyorlar benım dr da yan duruyor sezeryan dıyordu 34 de kızım döndü ama :)

slm arkadaşlar.benim kızım en baştan beri baş aşağı duruyor.5. ayda falandı doktor baş gelişi normal dedi o gün bugün ne zaman gitsek aynı 33+2 şu an ama hissediyorum başı aşağıda çünkü ayakları ile hep karnımın üstünü tepikliyo baştan beri.elleri ile de aşağılarda hafif hafif kıpırdıyor.artık dönmez herhalde.canım kzım benim.doktor kilo su çok artmazsa normal dedi bakalım.

Eftalyacım tek yaramaz olan senin kız değil sanırım,benim oğlum da 35 haftalık ve yan da değil çapraz....sağ göğsümün altına kafasını soktu daha da çıkarmıyor.sanırım sen normal doğum düşündüğün için tedirgin olmuşsun.ben sezaryen olacağım için hiç takmadım valla.nasıl istiyosa ööle yatsın kerata...

kızlar benm cimcimemde dönmüş başaşağı:-)
bugün dr kontrolümde öğrendim.inşallah hep öyle kalır normal dogum istiyorum.hepimize hayırlı dogumlar olsun

Kılzarr peki bebişlerinizin döndüğünü hissettiğiniz oldumu

yani kontrole gidiyorsunuz bebek normal pozisyonda duruyo
diğer kontorole gidene kadar içinizde çoşkulu bir hareketlenme oluyo
ve tekrar kontrole gittiğinizde doktor bebeğinizin döndüdüğünü söylüyo ve sizde evet demekki gecenki tepişmeler dönmek için dediğiniz oldumu hiç

slm kızlar bend eçok merak ettim 31. haftaya girdim ve bugün inanılmaz gerildi döndü sanki yer değiştirdi aşırı derecede hissettim, acaba sizlerde nasıl oldu nasıl anladınız döndüğünü?

benimde 26 haftalık aşağı inmiş erkenden zaten hareketlerini aşağıda hissediyom ama bu aralar biraz yukarıda şuan 32 haftamdayım durumum nasıl bilmem doktora gidecem haftaya bakalım ben sezaryen istiyorum ama başı aşağıda normal dedi doktor hayırlısı baklım

Bende 26+1deyim benimde bebeğim yan yatıyor şuan. Daha erken başaşağı dönmesi için. Son haftalarda aşağı dönmesi lazım ama. Benim için farketmez ben sezeryan olacağım için dönmesede olur.

27+2 de baş aşağı gelmişti. bi önceki ay kafası yukardaydı. umarım böyle başaşağı durmaya devam eder.

Kılzarr peki bebişlerinizin döndüğünü hissettiğiniz oldumu

yani kontrole gidiyorsunuz bebek normal pozisyonda duruyo
diğer kontorole gidene kadar içinizde çoşkulu bir hareketlenme oluyo
ve tekrar kontrole gittiğinizde doktor bebeğinizin döndüdüğünü söylüyo ve sizde evet demekki gecenki tepişmeler dönmek için dediğiniz oldumu hiç
ben hissetmiştim. 3 gün öncesine kadar sola yatıyodum bir toğ sağa yatıyodum bir top vardı karnımda. bi keresinde doktora sormuştum biri başı biri poposu demişti ultrasonda göstererek. ama son 3 gündür sol tarafımdaki topu hissetmiyordum. dün doktora gittiğimde başaşağı dönmüştü. ama ben sezeryan olucam :))

bende bu cumartesi doktora gidicem. en son gittiğimde dönmemişti. inşallah şimdi dönmüştür 30. haftaya girdim çünkü. normal doğumu çok istiyorum. ben bi türlü hissedemiyorum dönüp dönmediğini. çok hareketli ama neresi yukarda neresi aşağıda anlayamıyorum.

28den sonra dönüyorlarmış ama bnm kızım hiiiç dönmedi ve sezeryan oldum makat geliş olduğu için

benim oğluşum da dönmedi.
dr artık dönme ihtimali çok az; sezeryana hazırla kendini dedibilmiyorumkismile
nerdeyse 34 oldu haftamız ama hala ümidim var benim.. döner inşallah..

demekki bu yılki kızlar cadaloz olcak bende 32 haftalıkken gittim banada yan duruyor dedi dönebilir ama dikkat et bu şekilde devam ederse ve suyun gelirse kanalı tıkar doğum yapamazsın o yüzden sancın olursa gel suyunu bekleme dedi hayırlısı hakkımızda.

of ya en kötüsü benim sanırım 37 haftalık hamileyim hala kızım dönmedi herkes merak etme doğum zamanı bile döner diyolar ama bilmiyorum 2 gün sonra kontrol var bakalım doktor ne dicek ben illaki normal doğum olsun istiyorum ama bu kadar çok istiyoken sanırım sezeryan olcam :KK43: hayırlısı artık ya 26. 27. haftalarda dönenlere şaşırıyorum ya nekadar erken diye demekki herkesin değişiyo...

boşver cnm bnde senin gibi normal die direndim ama olmadı sezeyandandaçok memnun kldım ağrım sızım olmadı önemli olan sağlıklı doğmaları

X